Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2016/17

Hälsinge Tour Stop Hudiksvall

Söderhamns Bowlinghall, Söderhamn23 okt. 2016 – 27 nov. 2016

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Hälsinglands BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
49
Klasser med deltagare
1 / 1

Hälsinge Tour Stop HudiksvallKategori F

49 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Jörgen ArvidssonRapporterade spelblock: 657 (3 ser.) · 1 369 (6 ser.)Flera spelblock199–2 026
2Christer SundqvistRapporterade spelblock: 665 (3 ser.) · 1 340 (6 ser.)Flera spelblock149–2 005
3Sebastian BlomstenRapporterade spelblock: 713 (3 ser.) · 1 298 (6 ser.)Flera spelblock79–2 011
4A-H. PerssonRapporterade spelblock: 656 (3 ser.) · 1 297 (6 ser.)Flera spelblock169–1 953
5Mats WinlundRapporterade spelblock: 685 (3 ser.) · 1 296 (6 ser.)Flera spelblock149–1 981
6Håkan MalmRapporterade spelblock: 682 (3 ser.) · 1 283 (6 ser.)Flera spelblock439–1 965
7Mikael HedströmRapporterade spelblock: 710 (3 ser.) · 1 269 (6 ser.)Flera spelblock179–1 979
8Daniel GrahnRapporterade spelblock: 665 (3 ser.) · 1 264 (6 ser.)Flera spelblock89–1 929
9Johan BergRapporterade spelblock: 669 (3 ser.) · 1 239 (6 ser.)Flera spelblock209–1 908
10Stefan JohanssonRapporterade spelblock: 688 (3 ser.) · 1 235 (6 ser.)Flera spelblock99–1 923
11Linnéa HedblomRapporterade spelblock: 698 (3 ser.) · 1 229 (6 ser.)Flera spelblock269–1 927
12Berra HillströmRapporterade spelblock: 673 (3 ser.) · 1 189 (6 ser.)Flera spelblock239–1 862
13Per ÖstlundRapporterade spelblock: 659 (3 ser.) · 1 186 (6 ser.)Flera spelblock489–1 845
14Maria NylundRapporterade spelblock: 687 (3 ser.) · 1 172 (6 ser.)Flera spelblock509–1 859
15Annika PeterssonRapporterade spelblock: 683 (3 ser.) · 1 165 (6 ser.)Flera spelblock509–1 848
16Tomas LindbomRapporterade spelblock: 665 (3 ser.) · 1 146 (6 ser.)Flera spelblock329–1 811
17Jerker Fahlström113207,0654
18Peter Bodell503166,7650
19Mikael Mannqvist223194,0648
20Hannu Kaunisvesi333181,7644
21Thomas Johansson133201,3643
22Lasse Bäcklund133199,3637
23John Erik Mårtensson103202,3637
24Inge Östling313180,0633
25Johanna Winlund363175,0633
26Monicka Sundberg463164,0630
27Åke Furuström333176,7629
28Margareta Snäll283181,0627
29Esbjörn Lindberg223186,7626
30Tommy Pihlström373171,7626
31Mikael Berg503158,7626
32Christian Eriksson193188,7623
33Kenneth Karlsson233183,3619
34Christer Eriksson463159,7617
36Börje Knutsson273177,7614
37Gunnar Cednert203184,7614
38Kim Fahlström263176,7608
39Anders Andersson163186,3607
40P-O. Jonsson163186,3607
41Thomas Lindberg193182,7605
42Johan Buske283169,7593
43Ove Lönnqvist173180,3592
44Per Wennberg163177,7581
45Thomas Heed163176,3577
46Mats Jonasson143176,7572
47Johnny Andersson503139,0567
48Sofia Berg363151,0561
49Peter Claar03184,3553
50Johan Kvick213162,0549

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.