Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2016/17

Dalamasters - Orsa

Orsa Bowlinghall, Orsa26 feb. 2017

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Dalarnas BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
28
Klasser med deltagare
1 / 1

Dalamasters - OrsaKategori I

28 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Dennis AnderssonRapporterade spelblock: 721 (4 ser.) · 394 (2 ser.) · 380 (2 ser.) · 224 (1 ser.) · 189 (1 ser.)Flera spelblock010–1 908
2Alexander TigerstrandRapporterade spelblock: 809 (4 ser.) · 400 (2 ser.) · 365 (2 ser.) · 182 (1 ser.) · 158 (1 ser.)Flera spelblock1510–1 914
3Johannes TigerstrandRapporterade spelblock: 684 (4 ser.) · 360 (2 ser.) · 362 (2 ser.) · 174 (1 ser.)Flera spelblock269–1 580
4Jon Soling SärnbladRapporterade spelblock: 694 (4 ser.) · 360 (2 ser.) · 368 (2 ser.) · 153 (1 ser.)Flera spelblock99–1 575
5Joachim Alenbring-ÖhmanRapporterade spelblock: 688 (4 ser.) · 367 (2 ser.) · 360 (2 ser.)Flera spelblock98–1 415
6Anton MäkiRapporterade spelblock: 815 (4 ser.) · 388 (2 ser.) · 356 (2 ser.)Flera spelblock08–1 559
7Elin SahlinRapporterade spelblock: 683 (4 ser.) · 359 (2 ser.) · 343 (2 ser.)Flera spelblock188–1 385
8Mattias ErikssonRapporterade spelblock: 634 (4 ser.) · 361 (2 ser.) · 322 (2 ser.)Flera spelblock298–1 317
9Lucas MontinRapporterade spelblock: 715 (4 ser.) · 351 (2 ser.)Flera spelblock146–1 066
10Robin LiljebergRapporterade spelblock: 778 (4 ser.) · 348 (2 ser.)Flera spelblock146–1 126
11Tobias LundinRapporterade spelblock: 694 (4 ser.) · 345 (2 ser.)Flera spelblock196–1 039
12William GustafssonRapporterade spelblock: 676 (4 ser.) · 330 (2 ser.)Flera spelblock256–1 006
13Linus SamuelssonRapporterade spelblock: 923 (4 ser.) · 327 (2 ser.)Flera spelblock06–1 250
14Mathilda HassaRapporterade spelblock: 635 (4 ser.) · 315 (2 ser.)Flera spelblock296–950
15Rino HolmRapporterade spelblock: 687 (4 ser.) · 312 (2 ser.)Flera spelblock316–999
16Nickie WiktorssonRapporterade spelblock: 749 (4 ser.) · 302 (2 ser.)Flera spelblock256–1 051
17Martin BlybergRapporterade spelblock: 645 (4 ser.) · 293 (2 ser.)Flera spelblock296–938
18Minelle MunterRapporterade spelblock: 633 (4 ser.) · 287 (2 ser.)Flera spelblock256–920
19Linus Ek254132,8631
20Edvin Berglund294128,3629
21Emil Särnblad Soling334121,0616
22Ahmed Shalbak184133,5606
23Stina Blyberg234128,0604
24Jonathan Gustavsson314108,8559
25Stina Höijer274112,8559
26Camilla Heed234109,3529
27Josefin Hellsén254103,5514
28Jasmine Munter33491,8499

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.