Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2016/17

Hälsinge Tour Stop Söderhamn

Söderhamns Bowlinghall, Söderhamn16 jan. 2017 – 11 mars 2017

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Hälsinglands BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
47
Klasser med deltagare
1 / 1

Hälsinge Tour Stop SöderhamnKategori F

47 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Daniel GrahnRapporterade spelblock: 696 (3 ser.) · 1 537 (6 ser.)Flera spelblock89–2 233
2John Erik MårtenssonRapporterade spelblock: 734 (3 ser.) · 1 404 (6 ser.)Flera spelblock109–2 138
3Håkan MalmRapporterade spelblock: 744 (3 ser.) · 1 386 (6 ser.)Flera spelblock359–2 130
4Sebastian BlomstenRapporterade spelblock: 716 (3 ser.) · 1 365 (6 ser.)Flera spelblock79–2 081
5A-H. PerssonRapporterade spelblock: 709 (3 ser.) · 1 282 (6 ser.)Flera spelblock149–1 991
6Per WennbergRapporterade spelblock: 705 (3 ser.) · 1 274 (6 ser.)Flera spelblock179–1 979
7Lasse BäcklundRapporterade spelblock: 720 (3 ser.) · 1 269 (6 ser.)Flera spelblock129–1 989
8Peter ClaarRapporterade spelblock: 699 (3 ser.) · 1 252 (6 ser.)Flera spelblock259–1 951
9Linnéa HedblomRapporterade spelblock: 715 (3 ser.) · 1 243 (6 ser.)Flera spelblock249–1 958
10Mats WinlundRapporterade spelblock: 774 (3 ser.) · 1 232 (6 ser.)Flera spelblock139–2 006
11Jerker FahlströmRapporterade spelblock: 746 (3 ser.) · 1 230 (6 ser.)Flera spelblock139–1 976
12Johanna WinlundRapporterade spelblock: 699 (3 ser.) · 1 228 (6 ser.)Flera spelblock359–1 927
13Peter BodellRapporterade spelblock: 725 (3 ser.) · 1 211 (6 ser.)Flera spelblock509–1 936
14Johan BergRapporterade spelblock: 720 (3 ser.) · 1 201 (6 ser.)Flera spelblock199–1 921
15Gunnar CednertRapporterade spelblock: 777 (3 ser.) · 1 180 (6 ser.)Flera spelblock209–1 957
16Börje KnutssonRapporterade spelblock: 733 (3 ser.) · 1 159 (6 ser.)Flera spelblock279–1 892
17Christer Eriksson453186,0693
18Mikael Hedström153215,7692
19Göran Malmkvist273202,7689
20Thomas Heed173208,7677
21Jörgen Arvidsson173208,7677
22P-O. Jonsson173205,3667
23Pia Persson503172,3667
24Maria Nylund483172,3661
25Pethra Hellström423178,3661
26Esbjörn Lindberg203198,0654
27Hannu Kaunisvesi293188,0651
28Mikael Berg503166,3649
29Henrik Söderkvist503164,7644
30Mikael Mannqvist223192,7644
31Berra Hillström223191,7641
32Simon Hurtig233189,3637
33Sofia Berg363176,0636
34Niclas Olsson463164,7632
35Christer Sundqvist153194,7629
36Annika Petersson503158,7626
37Christian Eriksson163190,3619
38Stefan Johansson73198,7617
39S-I. Hallström503154,0612
40Kenneth Karlsson273174,3604
41Inge Östling323169,0603
42Gunnar Persson203180,3601
43Alexander Rudberg493148,0591
44Ove Lönnqvist163179,3586
45Thomas Johansson143175,0567
46Tomas Lindbom273158,0555
47Magnus Friberg163166,3547

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.