Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2016/17

PåskaSlaget 2017

Kvänums Bowlinghall, Kvänum9 apr. 2017 – 17 apr. 2017

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Lumber & Karle Bowling.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
213
Klasser med deltagare
1 / 1

PåskaSlaget 2017Kategori C

213 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Andreas Rosander16247,01 488
2Christoffer Jakobsson26243,31 472
3Filip Wilhelmsson06243,31 460
4Anton Faust06242,21 453
5Alexander Larsson56235,51 443
6Jenny Karlsson66234,31 442
7Ida Andersson06239,01 434
8Niklas Karlsson356200,31 412
9Jonny Flodin306205,01 410
10Gabriel Karlsson106223,81 403
11Daniel Blom206212,31 394
12David Skoog36228,71 390
13Adam Andersson06231,31 388
14Linus Hallgren196212,31 388
15Thobias Karlsson56226,21 387
16Stefan Wulcan146216,31 382
17Peter Roos56225,01 380
18Christopher Lüttke06228,51 371
19Benjamin Jonsson06228,31 370
20Anton Ahlgren06228,21 369
21Axel Engblom16226,51 365
22Andreas Kleinschnittger116216,51 365
23Mats Wahlström76219,81 361
24Stefan Roos26224,51 359
25Erik Ahlstrand76218,01 350
26Mikael Lundgren216203,81 349
27Sandra Sandberg326191,81 343
28Mattias Olsson06223,81 343
29Anton Elofsson06223,71 342
30L-J. Björk86215,01 338
31Jesper Runbom36219,71 336
32Sebastian Gustavsson66216,21 333
33Jimmy Jansson426180,21 333
34Mattias Tiveljung26220,01 332
35Dennis Johansson206201,51 329
36Emil Johansson296192,51 329
37Ulla Nordström116210,21 327
38Anneli Ljunggren306190,81 325
39Emil Sjögren116209,81 325
40Emma Lejman316189,71 324
41Sören Berggren216199,51 323
42Bosse Lod426177,81 319
43Mats Hulén206199,71 318
44Anders Hesselgren146205,31 316
45Sofia Myllymäki146205,21 315
46Marcus Kleinschnittger166203,01 314
47Ola Andersson326185,81 307
48Tommy Åkerstedt416176,81 307
49Martin Hultman426175,81 307
50Annika Ström346183,81 307
51Adam Henström276190,21 303
52Thomas Hansson236193,81 301
53Noel Haglund Torgersen426174,21 297
54Per Bergqvist116205,01 296
55Lennart Nyman86207,81 295
56Johan Bergqvist116204,51 293
57Anton Kvarnström246191,51 293
58Daniel Arvidsson106205,21 291
59Conny Aronsson226193,01 290
60Jesper Kyrk246191,01 290
61Alfred Berggren06214,81 289
62Petri Karhunen146200,71 288
63Kristoffer Klasson96205,01 284
64Jan Niskanen96204,81 283
65Christer Jakobsson136200,71 282
66Marja Jumisko346179,71 282
67Jan Hilmersson216192,51 281
68Anthon Alexandersson246189,51 281
69Bengt Bäcklund106203,51 281
70Ingela Ivarsson426171,31 280
71Torbjörn Wernersson206192,51 275
72Roger Samuelsson176195,21 273
73Emma Klasson426170,21 273
74Micael Carlsson336179,01 272
75Anette Carlsson276184,81 271
76Bengt Tillander336178,71 270
77Pontus Andersson06211,51 269
78Klas Thunberg56206,51 269
79Alida Molander76204,51 269
80Tomas Ringeby196191,81 265
81Per Gilbertsson226188,81 265
82Nina Flack46206,71 264
83Ulla Fredriksson426168,71 264
84Maria Andersson126198,31 262
85Ulrika Heuvelman136196,31 256
86Jimmy Nordvall176192,21 255
87Sebastian Friberg306179,21 255
88Christina Nilsson376171,81 253
89Isabelle Hultin06208,81 253
90A-C. Nordvall306178,51 251
91Bjorn Ivar Hansen126196,21 249
92Anton Adolfsson36205,01 248
93Victor Lindberg236184,51 245
94Pia Åkerstedt426165,51 245
95Robin Ljungkvist136194,01 242
96David Sandberg116195,81 241
97Alice Flodin426164,01 236
98Johan Alfsson336172,81 235
99Henrik Johansson386167,21 231
100Jan Engqvist416164,01 230
101J-E. Elf146190,71 228
102Lucas Fjällborg426162,51 227
103Åsa Carlsson116193,21 225
104Magnus Gudmundsson126192,21 225
105Göran Johansson306174,21 225
106P-E. Arnstål196185,01 224
107Glenn Morten Pedersen06203,81 223
108Lisbeth Uddemar226181,31 220
109Ingalill Westerlund386165,31 220
110Jonas Rooth426161,21 219
111Bo Gustavsson426161,21 219
112Monica Hellberg336169,71 216
113Eddie Almén276175,21 213
114Viktor Svarén156187,01 212
115Sven Ruda276174,81 211
116Inger Petterson366165,81 211
117Per Skoglund256176,71 210
118Simon Wängqvist366165,71 210
119S-A. Larsson426159,71 210
120Susanne Gustavsson366165,51 209
121Joakim Fritzon396162,51 209
122Joan Hedström176183,71 204
123Alexander Martinsson16199,51 203
124Kjell Wass276173,51 203
125Leif Nyberg Samuelsson126187,81 199
126Samuel Svensson216178,51 197
127Otto Jumisko376162,31 196
128Rickard Johansson336166,21 195
129Jennie Andersson256173,81 193
130Jörgen Lager276171,71 192
131Carina Johansson426156,31 190
132Stefan Ljungberg266172,21 189
133Jan Sunnercrantz356163,01 188
134Rasmus Björk226175,81 187
135Jörgen Karlsson386159,81 187
136Marianne Skoglund416156,81 187
137Karl Strindevall426155,51 185
138Benny Nyberg326165,31 184
139Louis Lavallee296167,71 180
140Linda Haglund116185,51 179
141Birgitta Karlsson316165,01 176
142Christer Nordström186177,51 173
143Jonny Lundgren276168,21 171
144Åse Johansson426153,01 170
145Rebecca Gustafson426152,81 169
146Glenn Holmén56189,01 164
147Erik Bengtsson36191,01 164
148Michael Engström216172,31 160
149Bonny Lilja136180,21 159
150J-P. Elf156178,21 159
151Rasmus Åkerstedt316162,21 159
152M-L. Widing426151,01 158
153Gunnar Nilsson276165,81 157
154Annika Hulén256167,21 153
155Johan Lindberg306162,21 153
156Tom Andersson336159,21 153
157Gun Nilsson426150,01 152
158Lisbeth Olsson426149,71 150
159Ingrid Litsegård326159,51 149
160Torbjörn Olofsson276163,81 145
161Gun Andersson426148,81 145
162Susanne Jonasson306160,51 143
163Tommy Andersson296161,31 142
164Tony Dahlqvist266163,81 139
165Tommy Nilsson286161,71 138
166INT000000001256164,71 138
167Christoffer Ivarsson426147,51 137
168Eino Vuoluterä246165,21 135
169Susanne Zakrisson426146,71 132
170Klara Ahlin426146,21 129
171Magnus Wall236165,21 129
172Mariette Svensson426146,01 128
173Stefan Larsson426145,31 124
174Hans Ivarsson426145,01 122
175Svend Aage Knudsen296157,51 119
176Carina Andrén226164,31 118
177Barbro Erlandsson366149,81 115
178Anders Hempel236162,31 112
179Ulrika Larsson426142,81 109
180Stina Johansson426142,81 109
181Bengt Andersson426141,81 103
182Anneli Ansborg216162,71 102
183Christer Näsström426141,21 099
184Robert Broo246158,81 097
185Moa Wängqvist336149,71 096
186Thomas Emanuelsson196163,21 093
187Carl Engström396142,81 091
188Cecilia Friberg426139,71 090
189Anette Emanuelsson426137,01 074
190Nicole Swärdkrantz426129,71 030
191Lena Domar426128,71 024
192William Hernlind426128,21 021
193Tua Nyberg426126,01 008
194Lotta Nilsson426125,81 007
195Pontus Sunnercrantz426125,71 006
196Oskar Lennartsson426125,51 005
197Therese Johansson426124,5999
198Lennart Edvardsson426123,8995
199Theodor Varenius426123,7994
200Annica Andersson426123,5993
201Filip Eriksson426123,3992
202Elias Samuelsson426122,7988
203Alexander Holm426117,0954
204M010305NOE01426115,2943
205K291007NEL01426104,8881
206Fredrik Karlsson426101,7862
207Joacim Nilsson42698,7844
208Oscar Johansson42689,8791
209M310804HAN0142689,5789
210Kasper Lennartsson42688,0780
211Alfred Green42667,7658
212K090207TUV0142666,8653
213M060908MAX0142654,7580