Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2016/17

Påsksmällen

Hässleholms Bowlinghall, Hässleholm14 apr. 2017 – 15 apr. 2017

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Göinge HIF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
109
Klasser med deltagare
9 / 9

Herrar AKategori J

10 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Larry Johansson04218,5874
2Jacob Rundgren04200,3801
3M150288MAT0104177,3709
4Krister Schouten04175,0700
5Magnus Håkansson04174,8699
6Andreas Nyman04165,3661
7Peter Håkansson04165,0660
8Rickard Svensson04160,3641
9Thomas Berglund04146,8587
10Anders Linderoth04124,0496

Herrar BKategori J

26 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Mikael Rosengren04162,0648
2Andreas Åstrand04157,8631
3Robert Johansson04156,3625
4Johan Ericsson04154,5618
5Laban Larsen04153,3613
6Rasmus Moberg04151,8607
7Henric Carlsson04150,3601
8Jimmy Månsson04149,8599
9Joakim Jönsson04147,8591
10Alexander Hansson04146,0584
11Lennart Jönsson04145,0580
12L-I. Hedlund04143,0572
13Lars Albertson04141,5566
14Johan Danielsson04141,0564
15Per Larsson04140,5562
16Matteus Pfeiffer04139,5558
17Lucas Larsen04139,0556
18Patrik Forss04138,5554
19Lucas Åkerman Berndtsson04135,3541
20Robin Lyzell04134,8539
21Håkan Johansson04134,8539
22J-A. Persson04133,0532
23Andreas Svensson04131,0524
24Oliwer Enulf04130,5522
25Linus Larsson04130,0520
26Fredrik Johannesson04126,3505

Herrar CKategori J

23 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Mattias Bjereke04151,8607
2Tommy Rosengren04145,0580
3Christian Karlsson04138,0552
4Mikael Hansen04137,3549
5Jens Nilsson04134,8539
6Dick Andersson04133,0532
7Fredrik Malmsten04129,3517
8Daniel Gullberg04128,3513
9Anders Rosberg04124,0496
10Martin Jonsson04124,0496
11M240683SEB0104124,0496
12Lars Sjölander04124,0496
13Lars Persson04121,5486
14Thorkild Nissen04120,8483
15Christer Knutson04117,5470
16Bo Tornberg04116,5466
17Peter Ahnfeldt04116,0464
18Ronnie Bengtsson04113,0452
19Max Ryrstedt04111,3445
20Dennis Andersson04109,8439
21Jan Orest04109,5438
22M290372ROB0104108,8435
23M220261PER010472,3289

Herrar DKategori J

14 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Marcus Svensson04126,0504
2Christian Svensson04113,0452
3M091070MAT0104111,8447
4Anders Johansson04108,0432
5Krister Persson04107,0428
6Per Hansson0496,5386
7Petar Savanovic0493,0372
8Roland Schumacher0490,5362
9Paul Nordkvist0486,5346
10Mattias Frank0483,8335
11Pär Björkenrud0481,8327
12Jonas Arvidsson0478,8315
13Magnus Asp0473,5294
14Mathias Lindkvist0455,5222

Damer AKategori J

7 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Maria Billgren04182,3729
2Elina Gustafsson04179,8719
3Sara Nordström04171,5686
4Anneli Jacobsen04168,5674
5A-C. Persson04155,8623
6Eva Månsson04138,8555
7Emma Persson04136,3545

Damer BKategori J

6 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Lena Kronsell04164,8659
2K050988HAN0104154,8619
3Rebecca Lindblad04141,0564
4Jenny Almroth04140,3561
5Eva Sjöbom04131,5526
6Sofia Olsson04128,5514

Damer CKategori J

13 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Maria Couchér04126,5506
2Sabina Svensson04126,3505
3Maria Söderberg04121,0484
4Camilla Tuvebrant04115,5462
5Birgitta Anderberg04111,8447
6Linda Rosberg04111,0444
7Karin Kristoffersson04106,0424
8Emma Tomasson04104,8419
9Sara Hansson04102,8411
10Astrid Andersson04102,0408
11Anna Stettinius04100,5402
12Rebecka Johannesson0498,8395
13Anna Lundström0487,3349

Damer DKategori J

3 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1My Jönsson04100,8403
2Sofia Jacobsson0495,0380
3Hanna Kärrefors0482,8331

RännaKategori J

7 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Bo Lindahl04179,8719
2K200987SOP0104151,8607
3M260557ARN0104134,0536
4Patrik Rubin04133,0532
5Dennis Carlsson04132,3529
6Sofie Rubin04121,8487
7M240950KEN010489,5358