Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2016/17

Turistattraktionen

Höganäs Bowlinghall, Höganäs2 maj 2017 – 18 juni 2017

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Höganäs Bowling AB.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
108
Klasser med deltagare
1 / 1

TuristattraktionenKategori C

108 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1L-E. Åkesson06218,51 311
2Hafthor Hardarson06217,81 307
3André Klingheden106206,31 298
4Marcus Ljungqvist46212,21 297
5Håkan Nilsson126199,81 271
6Stefan Harder186193,21 267
7Matti Persson106200,81 265
8Peter Gadd166194,71 264
9Sebastian Stridh156192,71 246
10Rebecca Wingren136193,81 241
11Jonas Möller136193,51 239
12Mattias Högberg126193,81 235
13Linda Jönsson186187,31 232
14Tony Adsersen426162,81 229
15Michael Hellström186186,81 229
16Bjarne Strand226182,01 224
17Marcus Nilsson306172,21 213
18Marie Johnsson226179,81 211
19Michael Johansson326168,31 202
20Mattias Möller06200,01 200
21Niklas Assarsson136186,81 199
22Sarah Holmér226177,51 197
23Karl Wahlgren16198,31 196
24Mats Lunderquist66192,31 190
25J-E. Nyman156182,81 187
26Jesper Rosdahl86189,71 186
27Christoffer Nilsson226175,31 184
28Adrian Peterson276170,01 182
29Sigbritt Preütz416155,31 178
30Per Montén26193,81 175
31Simon Ståål66189,01 170
32R-M. Winhagen376157,01 164
33Sören Persson126181,71 162
34Bjorn Ivar Hansen86185,71 162
35Tommy Petersson376156,01 158
36Sofia Klang196173,81 157
37Patrik Ahlgren106182,81 157
38Camilla Gibrand276165,01 152
39Robin Persson06191,51 149
40Josefin Stuhre386153,21 147
41Victor Paulsson206171,01 146
42Rasmus Green16189,81 145
43Birgitta Sjörén Möller426148,51 143
44Stefan Löfgren156175,01 140
45Jonathan Johansson426147,51 137
46Gert Lundahl206169,21 135
47Ann Persson406149,21 135
48Dennis Mattsson106178,81 133
49Anton Olson56183,21 129
50Oktawiusz Gustavsson386150,01 128
51Hugo Videtorp366151,81 127
52Teuvo Halttunen186169,51 125
53Stefan Johansson246163,01 122
54Stanislav Sebek226165,01 122
55Tina Montén156171,81 121
56Stefan Hansson226164,71 120
57Tommy Å Gustafsson206166,71 120
58Liselott Ekström316155,51 119
59Mikael Thörn156171,21 117
60Fredrik Schack von Brockdorff106175,51 113
61Rickard Sjögren206165,21 111
62A-C. Nilsson256160,21 111
63Michael Sjöberg186166,01 104
64Göran Åkesson186165,31 100
65P-O. Fredriksson236160,31 100
66Mikael Lindholm226161,31 100
67Göran Nilsson286155,01 098
68U-A. Nilsson86175,01 098
69Amanda Nyman206162,81 097
70Olof Persson426140,01 092
71Simon Halvarsson326150,01 092
72Robin Gibrand136169,01 092
73Pontus Jonsson216160,81 091
74Alexander Rosendahl76174,31 088
75Elin Gustavsson426139,21 087
76Filip Emanuel206160,71 084
77Petro Härfstrand76173,51 083
78Emma Halttunen226158,21 081
79Eva Hedin426137,71 078
80Bengt Lundström186161,31 076
81Mats Andersson126167,01 074
82Kevin Lindbladh06179,01 074
83Stefan Winhagen346144,71 072
84Ludvig Fruerlund106167,71 066
85Jerry Hellgren186159,21 063
86Björn Aarenstrup206156,21 057
87Jonathan Winhagen216155,21 057
88Sebastian Persson116164,81 055
89Ulf Svensson136162,71 054
90Amanda Gadd156159,71 048
91Josefin Nilsson186156,01 044
92Elin Andréasson256148,31 040
93Engla Hansson426131,21 039
94Petra Sjöberg276144,01 026
95David Eriksson86162,71 024
96Kerstin Sjöberg426127,31 016
97Roger Videtorp226145,71 006
98Hans Gunnarsson06166,81 001
99Timmy Fredriksson06166,81 001
100Emil Persson116154,8995
101William Jönsson156148,2979
102Freja Bodenäs426120,5975
103Emma Gadd426118,0960
104Isabella Birthe Andreasen426117,7958
105Samantha Hansson406112,0912
106Gustaf Paulsson42688,7784
107Isaac Henriksson0694,5567
108Brooklyn Paulsson Alfredsson0693,5561