Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2016/17

Dalamasters - Mora

Moraparkens Bowlinghall, Mora30 apr. 2017

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Dalarnas BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
16
Klasser med deltagare
1 / 1

Dalamasters - MoraKategori I

16 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Dennis AnderssonRapporterade spelblock: 722 (4 ser.) · 356 (2 ser.) · 176 (1 ser.) · 167 (1 ser.)Flera spelblock08–1 421
2Robin LiljebergRapporterade spelblock: 651 (4 ser.) · 323 (2 ser.) · 175 (1 ser.) · 155 (1 ser.)Flera spelblock118–1 304
3Jonathan LarssonRapporterade spelblock: 695 (4 ser.) · 342 (2 ser.) · 158 (1 ser.)Flera spelblock07–1 195
4Anton MäkiRapporterade spelblock: 731 (4 ser.) · 339 (2 ser.) · 120 (1 ser.)Flera spelblock07–1 190
5Alexander TigerstrandRapporterade spelblock: 666 (4 ser.) · 319 (2 ser.)Flera spelblock96–985
6Johannes TigerstrandRapporterade spelblock: 653 (4 ser.) · 271 (2 ser.)Flera spelblock236–924
7Martin BlybergRapporterade spelblock: 596 (4 ser.) · 270 (2 ser.)Flera spelblock296–866
8Linus SamuelssonRapporterade spelblock: 774 (4 ser.) · 266 (2 ser.)Flera spelblock06–1 040
9Jon Soling Särnblad94152,3645
10Joachim Alenbring-Öhman94149,0632
11Linus Ek194135,8619
12Christoffer Larsson104143,8615
13Lucas Montin114134,5582
14Tobias Lundin164121,8551
15Nickie Wiktorsson25498,3493
16William Gustafsson25496,8487

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.