Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2017/18

Täby Striken

Stockholm - Täby, Stockholm30 sep. 2017 – 1 okt. 2017

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Täby BwK.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
81
Klasser med deltagare
5 / 5

AKategori J

17 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Alexander Johansson03182,3547
2Peter Svensson03182,3547
3Conny Nilsson03181,0543
4Anders Åslund03173,0519
5Tommy Lindström03172,0516
6Leif Davidsson03164,3493
7Stefan Nowakowski03159,3478
8Erik Nilsson03158,3475
9Eric Plantin03156,3469
10Johan Larsson03156,0468
11Stefan Hellman03153,0459
12Mikael Andersson03152,7458
13Joakim Haraldsson03147,0441
14John Strindmark03139,3418
15M050281ERN0103132,0396
16M230695AUG0103130,3391
17Linus Juhlin03121,0363

BKategori J

21 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Susanne Karlsson03163,7491
2Roger Munter03163,0489
3Petri Tanner03162,3487
4Mats Karlsson03159,7479
5Caroline Dahlström03155,0465
6Jens Persson03153,7461
7Anna Nyby-Christensen03144,3433
8Nils Rockberg03144,3433
9Hampus Hammarbäck03143,7431
10Maria Carlehed03143,3430
11Mikael Thurfors03143,0429
12Yonathan Araya Nässel03142,7428
13Louise Andersson03135,3406
14Susanne Englund03132,7398
15Anders Fougner03131,7395
16Lisa Dahl03131,3394
17M020971ROB0103130,0390
18Michael Strömhielm03122,0366
19Hans Erik Jacobson03120,3361
20Rickard Blomdahl03118,0354
21Claes Kårsell03115,7347

CKategori J

25 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Edvin Behmer03153,7461
2Kasper Lindqvist Söderström03144,3433
3Thomas Berglin03138,7416
4M090476BER0103131,0393
5Stefan Westerdahl03127,3382
6K180585MAT0103126,7380
7Lotta Elebrand03126,0378
8Torbjörn Nikolaisen03125,7377
9M080296NIK0103123,0369
10M050186MAX0103121,0363
11Lena Sommargren03120,7362
12M031282DAN0103118,0354
13Hanna Jonsson03117,7353
14Sara Torngren03117,3352
15Anna Torngren03116,3349
16M040675KAJ0103114,0342
17Marianna Ernemar03114,0342
18M111061CHR0103113,7341
19J-E. Lundwall03113,3340
20M191060KEN0103112,0336
21David Tärnström03108,3325
22M310554PET0103107,3322
23K250368CAT0103107,0321
24Åsa Jacobsson03101,7305
25M050254BO 0203101,0303

DKategori J

9 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Linnéa Björkqvist03126,3379
2M270575EDW0103120,0360
3Patrik Ingö03117,0351
4M210889SAM0203101,0303
5Simon Bernhardsson03101,0303
6Filip Petersson0399,0297
7M150764JON010399,0297
8Miriam Epstein0390,0270
9M130173YNG010370,7212

EKategori J

9 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1K221285LOV0103108,0324
2K020276KAT0103104,7314
3Beata Silemo0394,3283
4M160483MIK010390,3271
5K031071MAR020386,3259
6M030986ANT020386,0258
7M150671AND010376,3229
8K130363SAR010369,0207
9M151057GÖS010356,0168