Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2017/18

Stockholm Junior Challenger Grand Prix - del 4

Sollentuna Bowlinghall, Sollentuna9 dec. 2017 – 13 dec. 2017

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Stockholms BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
32
Klasser med deltagare
3 / 3

OpenKategori I

4 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Robin Ljungqvist04188,5754
2Malin Berg104176,8747
3Elias Sjögren04180,5722
4Christoffer Cranser04167,5670

Hcp KillarKategori J

15 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Mattias Jarbrant544151,8823
2Daniel Marianiuk704130,3801
3William Dahlsten714129,0800
4Oscar Sjögren394149,0752
5Erik Evelönn584129,3749
6Kristoffer Sund444142,0744
7Marcus Pettersson604120,8723
8Samuel Molin544125,8719
9Charlie Pettersén534123,3705
10Fredrik Andersson194156,8703
11Kalle Andersson424131,5694
12Adam Marianiuk594114,3693
13Daniel Jarbrant694103,8691
14Kim Källström384130,8675
15Hugo Nyberg47499,8587

Hcp TjejerKategori J

13 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Engla Cotera Nilsson614144,5822
2Lisali From484154,8811
3Ebba Sjögren484145,3773
4Nicole Layrisse484145,0772
5Ronja Eklund674123,8763
6Isabell From464140,8747
7Irma Björell594126,8743
8Stefanie Layrisse654113,0712
9Sofie Sjögren544123,8711
10Astrid Magnusson674107,8699
11Linnea Isberg Cranser614113,0696
12Hanna Engevall404133,0692
13Mirinda Melin86473,8639