Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2017/18

Mitt-Touren 2017-18 Härnösand

Härnösand Parkaden, Härnösand1 okt. 2017 – 5 nov. 2017

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Ångermanlands.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
40
Klasser med deltagare
2 / 2

HerrarKategori G

28 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Joakim WingstedtRapporterade spelblock: 774 (3 ser.) · 1 339 (6 ser.)Flera spelblock289–2 113
2Mikael SahlbergRapporterade spelblock: 772 (3 ser.) · 1 326 (6 ser.)Flera spelblock219–2 098
3Joel JohanssonRapporterade spelblock: 670 (3 ser.) · 1 295 (6 ser.)Flera spelblock339–1 965
4Stefan BorgströmRapporterade spelblock: 734 (3 ser.) · 1 274 (6 ser.)Flera spelblock69–2 008
5Mats LundströmRapporterade spelblock: 657 (3 ser.) · 1 250 (6 ser.)Flera spelblock179–1 907
6Ossian OlssonRapporterade spelblock: 700 (3 ser.) · 1 248 (6 ser.)Flera spelblock629–1 948
7Mikael HenrikssonRapporterade spelblock: 675 (3 ser.) · 1 241 (6 ser.)Flera spelblock379–1 916
8Mikael OlssonRapporterade spelblock: 659 (3 ser.) · 1 210 (6 ser.)Flera spelblock179–1 869
9Tommy SjölanderRapporterade spelblock: 690 (3 ser.) · 1 196 (6 ser.)Flera spelblock279–1 886
10Björn SchillRapporterade spelblock: 679 (3 ser.) · 1 194 (6 ser.)Flera spelblock249–1 873
11Pentti SöderlundRapporterade spelblock: 725 (3 ser.) · 1 173 (6 ser.)Flera spelblock309–1 898
12Tomas BybergRapporterade spelblock: 678 (3 ser.) · 1 160 (6 ser.)Flera spelblock129–1 838
13Robert HernetahoRapporterade spelblock: 700 (3 ser.) · 1 102 (6 ser.)Flera spelblock239–1 802
14Urban Norman33241,7734
15Jörgen Åkerlund343206,0720
16Torbjörn Jonsson03220,0660
17L-E. Hellström173200,7653
18Tobias Bredin133201,7644
19Kjell Grundström213191,0636
20J-E. Sahlberg263184,0630
21Anders Carlsson353173,0624
22Joakim Olofsson233184,7623
23Mikael Wiklund133194,3622
24Johan Hellgren353172,3622
25Erik Rydberg453158,7611
26Urban Johansson273173,3601
27Hans Eriksson393148,3562
28David Håkansson333134,7503

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

DamerKategori F

12 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Ottilia OlssonRapporterade spelblock: 677 (3 ser.) · 1 271 (6 ser.)Flera spelblock829–1 948
2Anette ErikssonRapporterade spelblock: 685 (3 ser.) · 1 254 (6 ser.)Flera spelblock349–1 939
3Kristina HussRapporterade spelblock: 660 (3 ser.) · 1 243 (6 ser.)Flera spelblock649–1 903
4Lisa MalmRapporterade spelblock: 692 (3 ser.) · 1 226 (6 ser.)Flera spelblock279–1 918
5Annica OlssonRapporterade spelblock: 657 (3 ser.) · 1 152 (6 ser.)Flera spelblock229–1 809
6Isabelle LindgrenRapporterade spelblock: 638 (3 ser.) · 1 132 (6 ser.)Flera spelblock199–1 770
7Jessica Ström193198,0651
8Maggie Norlén423170,7638
9Oili Lundström203187,0621
10Anne Byberg393157,7590
11Agneta Mattsson333158,3574
12A-C. Johansson403151,3574

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.