Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2017/18

Mitt-Touren 2017-18 Nordingrå

Nordingrå Bowlinghall, Nordingrå1 sep. 2017 – 8 okt. 2017

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Ångermanlands BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
41
Klasser med deltagare
2 / 2

DamerKategori G

12 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Ottilia OlssonRapporterade spelblock: 673 (3 ser.) · 1 406 (6 ser.)Flera spelblock839–2 079
2Anette ErikssonRapporterade spelblock: 707 (3 ser.) · 1 312 (6 ser.)Flera spelblock339–2 019
3Jessica StrömRapporterade spelblock: 748 (3 ser.) · 1 253 (6 ser.)Flera spelblock189–2 001
4Maggie NorlénRapporterade spelblock: 633 (3 ser.) · 1 115 (6 ser.)Flera spelblock439–1 748
5Oili LundströmRapporterade spelblock: 692 (3 ser.) · 1 110 (6 ser.)Flera spelblock209–1 802
6Isabelle LindgrenRapporterade spelblock: 645 (3 ser.) · 1 095 (6 ser.)Flera spelblock189–1 740
7Jennifer NylénRapporterade spelblock: 644 (3 ser.) · 1 049 (6 ser.)Flera spelblock409–1 693
8Lisa Malm273197,7674
9Anne Byberg393171,7632
10Annica Olsson223180,3607
11Agneta Mattsson333169,3607
12A-C. Johansson403157,3592

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

HerrarKategori F

29 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Tomas BybergRapporterade spelblock: 835 (3 ser.) · 1 408 (6 ser.)Flera spelblock139–2 243
2Johan HellgrenRapporterade spelblock: 688 (3 ser.) · 1 324 (6 ser.)Flera spelblock369–2 012
3Jörgen EdlundRapporterade spelblock: 730 (3 ser.) · 1 302 (6 ser.)Flera spelblock89–2 032
4Torbjörn JonssonRapporterade spelblock: 723 (3 ser.) · 1 271 (6 ser.)Flera spelblock09–1 994
5Mats LundströmRapporterade spelblock: 682 (3 ser.) · 1 262 (6 ser.)Flera spelblock179–1 944
6Göran HenrikssonRapporterade spelblock: 661 (3 ser.) · 1 253 (6 ser.)Flera spelblock239–1 914
7Bo LundströmRapporterade spelblock: 693 (3 ser.) · 1 247 (6 ser.)Flera spelblock239–1 940
8Mikael WiklundRapporterade spelblock: 671 (3 ser.) · 1 207 (6 ser.)Flera spelblock139–1 878
9Mikael HenrikssonRapporterade spelblock: 665 (3 ser.) · 1 198 (6 ser.)Flera spelblock379–1 863
10Urban NormanRapporterade spelblock: 660 (3 ser.) · 1 184 (6 ser.)Flera spelblock29–1 844
11Pentti SöderlundRapporterade spelblock: 653 (3 ser.) · 1 173 (6 ser.)Flera spelblock309–1 826
12Björn SchillRapporterade spelblock: 690 (3 ser.) · 1 172 (6 ser.)Flera spelblock249–1 862
13Peter VedinRapporterade spelblock: 707 (3 ser.) · 1 130 (6 ser.)Flera spelblock69–1 837
14Joakim WingstedtRapporterade spelblock: 668 (3 ser.) · 1 103 (6 ser.)Flera spelblock279–1 771
15L-E. HellströmRapporterade spelblock: 667 (3 ser.) · 1 074 (6 ser.)Flera spelblock179–1 741
16Kjell Grundström213213,0702
17Mikael Olsson173197,7644
18Mikael Sahlberg213193,3643
19J-E. Sahlberg263186,3637
20Tobias Bredin123199,7635
21Tommy Sjölander273184,7635
22Jörgen Åkerlund343177,7635
23Magnus Nilsson83199,0621
24Urban Johansson273179,0618
25Joel Johansson343168,0606
26Anders Carlsson353164,3598
27David Håkansson343159,7581
28Ossian Olsson623124,0558
29Leif Eriksson223151,0519

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.