Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2017/18

Mitt-Touren 2017-18 Kramfors

Kramfors - Restaurang LAT, Kramfors1 apr. 2018 – 1 maj 2018

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Ångermanlands BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
35
Klasser med deltagare
2 / 2

DamerKategori G

10 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Lisa MalmRapporterade spelblock: 630 (3 ser.) · 1 306 (6 ser.)Flera spelblock269–1 936
2Annica OlssonRapporterade spelblock: 700 (3 ser.) · 1 293 (6 ser.)Flera spelblock259–1 993
3Mari TörnqvistRapporterade spelblock: 621 (3 ser.) · 1 273 (6 ser.)Flera spelblock319–1 894
4Agneta MattssonRapporterade spelblock: 628 (3 ser.) · 1 232 (6 ser.)Flera spelblock349–1 860
5Anette ErikssonRapporterade spelblock: 644 (3 ser.) · 1 226 (6 ser.)Flera spelblock319–1 870
6A-C. JohanssonRapporterade spelblock: 658 (3 ser.) · 1 201 (6 ser.)Flera spelblock409–1 859
7Ottilia OlssonRapporterade spelblock: 668 (3 ser.) · 1 187 (6 ser.)Flera spelblock599–1 855
8Oili LundströmRapporterade spelblock: 625 (3 ser.) · 1 159 (6 ser.)Flera spelblock199–1 784
9Jessica Ström183188,7620
10Kristina Huss593130,7569

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

HerrarKategori F

25 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Joel JohanssonRapporterade spelblock: 740 (3 ser.) · 1 355 (6 ser.)Flera spelblock259–2 095
2Erik RydbergRapporterade spelblock: 780 (3 ser.) · 1 340 (6 ser.)Flera spelblock429–2 120
3Urban NormanRapporterade spelblock: 664 (3 ser.) · 1 271 (6 ser.)Flera spelblock59–1 935
4J-E. SahlbergRapporterade spelblock: 718 (3 ser.) · 1 269 (6 ser.)Flera spelblock249–1 987
5Tomas WikbergRapporterade spelblock: 661 (3 ser.) · 1 247 (6 ser.)Flera spelblock109–1 908
6Mikael OlssonRapporterade spelblock: 657 (3 ser.) · 1 244 (6 ser.)Flera spelblock209–1 901
7Joakim WingstedtRapporterade spelblock: 676 (3 ser.) · 1 241 (6 ser.)Flera spelblock239–1 917
8Kaj MäkinenRapporterade spelblock: 780 (3 ser.) · 1 215 (6 ser.)Flera spelblock319–1 995
9Ossian OlssonRapporterade spelblock: 648 (3 ser.) · 1 207 (6 ser.)Flera spelblock559–1 855
10Mikael HenrikssonRapporterade spelblock: 674 (3 ser.) · 1 201 (6 ser.)Flera spelblock329–1 875
11L-E. HellströmRapporterade spelblock: 658 (3 ser.) · 1 175 (6 ser.)Flera spelblock179–1 833
12Tomas BybergRapporterade spelblock: 676 (3 ser.) · 1 156 (6 ser.)Flera spelblock99–1 832
13Björn SchillRapporterade spelblock: 670 (3 ser.) · 1 133 (6 ser.)Flera spelblock239–1 803
14Mikael SahlbergRapporterade spelblock: 648 (3 ser.) · 1 115 (6 ser.)Flera spelblock189–1 763
15David HåkanssonRapporterade spelblock: 697 (3 ser.) · 1 056 (6 ser.)Flera spelblock339–1 753
16Joakim Olofsson223210,3697
17Stefan Söderlund33212,0645
18Mats Lundström103204,0642
19Anders Carlsson343178,7638
20Mikael Wiklund133196,3628
21Tommy Eriksson213187,7626
22Kjell Grundström193186,0615
23Urban Johansson243180,7614
24Torbjörn Jonsson03204,3613
25Henrik Törnquist53197,3607

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.