Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2017/18

Mitt-Touren 2017-18 Örnsköldsvik

Örnsköldsviks Bowlinghall, Örnsköldsvik1 mars 2018 – 2 apr. 2018

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Ångermanlands BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
32
Klasser med deltagare
2 / 2

DamerKategori G

7 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Jennifer SjögrenRapporterade spelblock: 629 (3 ser.) · 1 423 (6 ser.)Flera spelblock779–2 052
2Mari TörnqvistRapporterade spelblock: 648 (3 ser.) · 1 367 (6 ser.)Flera spelblock369–2 015
3Lisa MalmRapporterade spelblock: 691 (3 ser.) · 1 330 (6 ser.)Flera spelblock269–2 021
4A-C. JohanssonRapporterade spelblock: 678 (3 ser.) · 1 162 (6 ser.)Flera spelblock399–1 840
5Jessica StrömRapporterade spelblock: 658 (3 ser.) · 1 152 (6 ser.)Flera spelblock179–1 810
6Oili LundströmRapporterade spelblock: 657 (3 ser.) · 1 052 (6 ser.)Flera spelblock209–1 709
7Anette Eriksson313176,0621

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

HerrarKategori F

25 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Urban NormanRapporterade spelblock: 699 (3 ser.) · 1 472 (6 ser.)Flera spelblock59–2 171
2Tony LindquistRapporterade spelblock: 707 (3 ser.) · 1 392 (6 ser.)Flera spelblock139–2 099
3Peter VedinRapporterade spelblock: 674 (3 ser.) · 1 308 (6 ser.)Flera spelblock49–1 982
4Martin LindqvistRapporterade spelblock: 720 (3 ser.) · 1 289 (6 ser.)Flera spelblock139–2 009
5Mikael WiklundRapporterade spelblock: 644 (3 ser.) · 1 279 (6 ser.)Flera spelblock149–1 923
6Kjell GrundströmRapporterade spelblock: 674 (3 ser.) · 1 251 (6 ser.)Flera spelblock199–1 925
7Åke TörnqvistRapporterade spelblock: 647 (3 ser.) · 1 240 (6 ser.)Flera spelblock229–1 887
8Mats LundströmRapporterade spelblock: 728 (3 ser.) · 1 217 (6 ser.)Flera spelblock129–1 945
9Mikael HenrikssonRapporterade spelblock: 657 (3 ser.) · 1 164 (6 ser.)Flera spelblock339–1 821
10Joel JohanssonRapporterade spelblock: 694 (3 ser.) · 1 149 (6 ser.)Flera spelblock269–1 843
11Patrik NylanderRapporterade spelblock: 653 (3 ser.) · 1 130 (6 ser.)Flera spelblock89–1 783
12Mikael SahlbergRapporterade spelblock: 654 (3 ser.) · 1 118 (6 ser.)Flera spelblock199–1 772
13Henrik TörnquistRapporterade spelblock: 683 (3 ser.) · 910 (5 ser.)Flera spelblock68–1 593
14Anders Carlsson353188,3670
15Joakim Wingstedt243194,7656
16Tomas Wikberg103207,0651
17Pentti Söderlund293185,7644
18Stefan Söderlund33207,7632
19David Håkansson333177,7632
20L-E. Hellström153187,0606
21Björn Schill243177,7605
22Johan Hellgren313167,7596
23Urban Johansson263167,3580
24Stefan Sjöblom163174,3571
25Göran Edström123175,7563

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.