Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2017/18

Höstrusket

Stockholm - Jakobsberg, Järfälla8 okt. 2017

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: BK Bus.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
123
Klasser med deltagare
5 / 5

AKategori J

21 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Alexander Johansson03206,7620
2Henrik Ronström03184,3553
3Leif Davidsson03181,3544
4Mikael Andersson03178,7536
5Peter Svensson03166,7500
6M230695AUG0103165,7497
7Anders Åslund03163,0489
8Erik Nilsson03158,0474
9Robin Savolainen03158,0474
10Conny Nilsson03157,3472
11Linus Juhlin03155,3466
12Tommy Lindström03155,0465
13Stefan Nowakowski03154,7464
14Joakim Haraldsson03153,3460
15Johan Larsson03149,7449
16Stefan Hellman03142,7428
17Staffan Rhedin03139,3418
18M050281ERN0103138,7416
19Thomas Andersson03138,3415
20Eric Plantin03138,3415
21Mathias Lööw03138,0414

BKategori J

26 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Susanne Karlsson03172,3517
2Magnus Hedström03169,0507
3Jens Persson03158,0474
4Hans Erik Jacobson03147,3442
5M020971ROB0103141,3424
6M061182JON0203141,0423
7Louise Andersson03140,7422
8M160878TOM0103139,3418
9Maria Hagstedt03135,7407
10Anna Nyby-Christensen03133,7401
11M140980PET0103133,3400
12Petri Tanner03130,7392
13Emelie Egeberg03130,3391
14Camilla Salkert03130,3391
15Mats Karlsson03127,7383
16Caroline Dahlström03125,7377
17Anders Fougner03124,7374
18Roger Munter03123,7371
19Maria Carlehed03123,3370
20Emma Jarheim03121,7365
21Mikael Jonsson03121,0363
22Yonathan Araya Nässel03119,3358
23Stefan Lundstedt03118,3355
24Rickard Blomdahl03114,3343
25Nils Rockberg03108,3325
26Tobias Knaerkegaard03105,3316

CKategori J

44 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M021263BJÖ0103137,7413
2Stefan Westerdahl03132,3397
3Marianna Ernemar03132,0396
4Lisa Dahl03131,7395
5M050186MAX0103130,3391
6Kasper Lindqvist Söderström03126,3379
7M090476BER0103125,3376
8David Tärnström03124,0372
9M140879RON0103123,3370
10A-L. Haataja03118,3355
11Thomas Berglin03117,3352
12Susanne Englund03117,3352
13Åsa Jacobsson03117,3352
14M260197JAK0103117,0351
15Edvin Behmer03115,7347
16M191060KEN0103115,3346
17J-E. Lundwall03114,3343
18Susanna Holmgren03112,0336
19M161084ROB0103110,7332
20Sara Torngren03110,3331
21M290967PAT0103110,0330
22Samuel Bergström03108,3325
23K181174JES0103108,3325
24M031282DAN0103107,7323
25Daniel Hägerbäck03107,0321
26Hampus Hammarbäck03106,7320
27M310883SEB0103106,3319
28M071284BJÖ0103106,3319
29Anna Torngren03106,0318
30M020476RIC0103105,7317
31M210679MIK1003105,3316
32M310554PET0103105,0315
33Lotta Elebrand03104,3313
34M080296NIK0103102,7308
35Mattias Lindberg03101,3304
36M050254BO 0203100,0300
37Torbjörn Nikolaisen0398,3295
38M040675KAJ010396,3289
39Lena Sommargren0393,7281
40Frida Ek Kofod0392,7278
41Therese Persson0391,7275
42K180585MAT010389,7269
43Andreas Hansen0384,3253
44M100159MAT010375,7227

DKategori J

17 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M270575EDW0103122,7368
2M200983CHR0103117,0351
3Linnéa Björkqvist03115,0345
4Johan Hillborg03112,0336
5M210889SAM0203112,0336
6Simon Bernhardsson03108,3325
7K170272TUI010399,0297
8Patrik Ingö0396,0288
9M090281HEN010395,7287
10Evelina Sköldehammar0395,0285
11K050976ANN010393,7281
12K260969ANN010392,7278
13Filip Petersson0391,7275
14K181068AGN010389,0267
15M150764JON010388,3265
16Daniel Hägerbäck0375,7227
17M130173YNG010372,0216

EKategori J

16 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M020290AND0103106,7320
2M191271BJÖ0103105,3316
3K020276KAT010399,3298
4K051083ROR010392,3277
5M160483MIK010389,0267
6K220474ELI010387,7263
7M030986ANT020386,0258
8K130363SAR010383,0249
9K031071MAR020381,7245
10K280881LIS010379,7239
11M191085TON010377,0231
12M150671AND010376,3229
13Beata Silemo0376,0228
14K110784THE010367,3202
15K121187THE010367,0201
16K020592CAR010366,0198