Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2017/18

Norrtouren 3 - Piteå

Piteå Bowlinghall, Piteå12 nov. 2017

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Norrbottens BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
10
Klasser med deltagare
2 / 2

FlickorKategori J

3 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Sandra Björnfot505140,8954
2Allis Lindbäck505131,6908
3Julia Johansson505120,4852

PojkarKategori J

7 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Sebastian Landin Olsson455181,01 130
2Mattias Johansson105188,6993
3Linus Aldrin365152,6943
4Rickard Ekman95178,6938
5Jesper Johansson205158,8894
6Filip Axheim35173,0880
7Martin Nilsson455100,6728