Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2017/18

Stockholm Junior Challenger Grand Prix - del 2

Stockholm - Brandbergen, Stockholm19 feb. 2018 – 25 feb. 2018

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Stockholms BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
52
Klasser med deltagare
3 / 3

OpenKategori I

7 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Kevin Stenegärd04223,5894
2Noah Jakobsson04215,3861
3Albin Wase04204,5818
4Fredrik Andersson04187,5750
5Elias Sjögren04182,5730
6Jonathan Olsson04179,5718
7Teo Brolin04176,0704

Hcp KillarKategori J

27 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Marcus Pettersson614173,5938
2William Dahlsten684164,5930
3Robin Noberg634160,3893
4Mattias Jarbrant484171,0876
5Tim Fredriksson714137,8835
6Kristoffer Sund324176,5834
7Kalle Andersson374171,0832
8Erik Evelönn564150,3825
9Daniel Jarbrant694136,0820
10Hugo Nyberg444159,8815
11Samuel Molin514152,0812
12Casper Jakobsson344167,5806
13Kim Källström294165,8779
14Charlie Pettersén484146,5778
15Emil Löfström704120,5762
16Gustaf Bertlid724117,5758
17Gabriel Norrby544133,3749
18Jonathan Berglund Toreihi554129,0736
19Gordon Pettersson404142,0728
20Rian McGuinness704107,0708
21Oscar Sjögren334142,5702
22Adam Eklund84487,3685
23Pelle Löfström70493,0652
24Tobias Henriksson70490,8643
25Joakim Henriksson70482,3609
26Nicklas Henriksson70480,8603
27Max Hansson70474,3577

Hcp TjejerKategori J

18 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Stefanie Layrisse684155,3893
2Tilde Eliasson304190,0880
3Irma Björell634153,3865
4Lisali From464170,3865
5Julia Ekman364180,3865
6Isabell From424170,5850
7Nicole Layrisse414168,5838
8Malin Lindström384168,8827
9Nicole Eriksson524153,8823
10Astrid Magnusson664138,5818
11Julia Nygren354167,0808
12Ida Wistrand354166,8807
13Mirinda Melin844117,3805
14Linnea Isberg Cranser594132,5766
15Ronja Eklund614129,3761
16Engla Cotera Nilsson574131,3753
17Ebba Thelenius774103,5722
18Celine Kilander70487,5630