Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2017/18

Stockholm Junior Challenger Grand Prix - del 4

Stockholm - Vårby, Vårby8 maj 2018 – 13 maj 2018

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Stockholms BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
45
Klasser med deltagare
3 / 3

OpenKategori I

8 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Elias Sjögren04223,0892
2Kevin Stenegärd04209,5838
3Alexander Levin04194,5778
4Fredrik Andersson04192,3769
5Albin Wase04190,3761
6Christoffer Cranser04165,3661
7Jonathan Olsson04159,0636
8Noah Jakobsson04157,5630

Hcp KillarKategori J

21 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Mattias Jarbrant484192,5962
2Emil Löfström704151,0884
3Marcus Pettersson614153,5858
4Gordon Pettersson404174,3857
5Robin Noberg634149,0848
6Daniel Jarbrant694136,0820
7Oscar Sjögren334170,3813
8William Dahlsten684133,8807
9Erik Evelönn564141,5790
10Kalle Andersson374159,5786
11Hugo Nyberg444151,8783
12Casper Jakobsson344160,3777
13Charlie Pettersén484141,3757
14Gustaf Bertlid724113,0740
15Samuel Molin514130,3725
16Gabriel Norrby544126,0720
17Kim Källström294150,5718
18Kristoffer Sund324145,8711
19Adam Eklund84493,0708
20Pelle Löfström70499,3677
21Manuel Layrisse70487,3629

Hcp TjejerKategori J

16 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Isabell From424180,8891
2Malin Lindström384178,8867
3Julia Ekman364175,8847
4Mirinda Melin844124,8835
5Stefanie Layrisse684138,5826
6Julia Nygren354167,8811
7Ida Wistrand354167,0808
8Ronja Eklund614136,5790
9Ebba Thelenius774120,0788
10Lisali From464150,0784
11Linnea Isberg Cranser594132,8767
12Engla Cotera Nilsson574133,0760
13Nicole Layrisse414147,5754
14Nicole Eriksson524131,5734
15Astrid Magnusson664114,5722
16Tilde Eliasson304146,5706