Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2017/18

Påsksmällen

Hässleholms Bowlinghall, Hässleholm29 mars 2018 – 31 mars 2018

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Göinge Handikappsidrottsförening.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
103
Klasser med deltagare
10 / 10

Herrar AKategori J

12 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Jacob Rundgren04197,5790
2Larry Johansson04188,8755
3Rickard Svensson04185,8743
4Magnus Håkansson04176,5706
5Andreas Nyman04175,8703
6Patric Bohlin04172,8691
7Andreas Åstrand04168,0672
8Peter Håkansson04159,8639
9Krister Schouten04159,5638
10Thomas Berglund04157,3629
11Erik Åkerman04148,8595
12Lucas Larsen04142,3569

Herrar BKategori J

24 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Anders Lindgren04176,5706
2Johan Ericsson04172,5690
3Joakim Jönsson04169,8679
4Matteus Pfeiffer04164,0656
5Fredrik Johannesson04163,5654
6Laban Larsen04156,5626
7Andreas Svensson04152,8611
8Johan Danielsson04148,8595
9L-I. Hedlund04145,5582
10Oliwer Enulf04144,8579
11Jimmy Månsson04144,3577
12Robert Johansson04140,5562
13Mikael Rosengren04139,5558
14Lennart Jönsson04137,3549
15Anders Linderoth04137,3549
16Patrik Forss04134,5538
17Henric Carlsson04133,8535
18J-A. Persson04133,5534
19Tommy Rosengren04133,0532
20Håkan Johansson04129,3517
21Alexander Hansson04122,5490
22Robin Lyzell04120,5482
23Linus Larsson04119,0476
24M140594TOM0104116,3465

Herrar CKategori J

18 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M100191ADR0104141,8567
2Lars Sjölander04138,8555
3Jan Orest04128,5514
4Dennis Andersson04128,0512
5Christian Karlsson04125,0500
6Lars Persson04123,8495
7Max Ryrstedt04121,3485
8Jens Nilsson04119,0476
9Anders Rosberg04118,8475
10Thorkild Nissen04115,8463
11Mikael Hansen04115,5462
12Mattias Bjereke04114,5458
13M290372ROB0104113,0452
14M240683SEB0104112,3449
15Martin Jonsson04109,8439
16Fredrik Malmsten04106,5426
17Christer Knutson04104,8419
18Ronnie Bengtsson04103,0412

Herrar DKategori J

11 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M091070MAT0104125,8503
2Krister Persson04115,0460
3Jonas Arvidsson04113,8455
4Mattias Frank04107,5430
5Marcus Svensson04107,3429
6Magnus Asp0497,8391
7Anders Johansson0494,0376
8Pär Björkenrud0491,8367
9Kenneth Sandberg0487,8351
10Christian Svensson0478,0312
11Petar Savanovic0475,3301

Damer AKategori J

7 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Elina Gustafsson04186,3745
2Maria Billgren04163,0652
3Emma Persson04159,3637
4Sara Nordström04147,0588
5Jenny Almroth04128,8515
6A-C. Persson04123,8495
7Eva Månsson04122,5490

Damer BKategori J

4 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Rebecca Lindblad04142,0568
2Sofia Olsson04140,8563
3Lena Kronsell04139,0556
4Eva Sjöbom04132,5530

Damer CKategori J

12 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Maria Söderberg04137,0548
2Sara Hansson04121,0484
3My Jönsson04119,0476
4Sabina Svensson04119,0476
5Sara Milahovic04113,0452
6Astrid Andersson04112,5450
7Sara Gunnarsson04105,3421
8Emma Tomasson04103,0412
9Anna Stettinius04102,0408
10Karin Kristoffersson04101,0404
11Anna Lundström04100,3401
12Camilla Tuvebrant04100,0400

Damer DKategori J

7 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Harriet Roos04108,8435
2K191191MAY010486,3345
3Jenny Andersson0485,8343
4Josefin Johansson0481,5326
5Hanna Kärrefors0481,3325
6Camilla Olsson0466,5266
7K080488THE010457,0228

Ränna HerrKategori J

6 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Bo Lindahl04156,3625
2M160676HEN0104155,5622
3M250773JON0104144,5578
4Patrik Rubin04139,8559
5M260557ARN0104120,3481
6M240950KEN010499,5398

Ränna DamKategori J

2 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1K200987SOP0104151,3605
2Sofie Rubin04141,8567