Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2017/18

PåskaSlaget 2018

Kvänums Bowlinghall, Kvänum25 mars 2018 – 2 apr. 2018

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Lumber & Karle Bowling.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
226
Klasser med deltagare
1 / 1

PåskaSlaget 2018Kategori C

226 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Alfred Berggren06250,71 504
2Bonny Lilja116237,81 493
3Christoffer Ivarsson426205,81 487
4Daniel Fransson06247,81 487
5Joachim Karlsson06247,71 486
6Andreas Rosander06247,31 484
7K-Å. Gustafsson106236,31 478
8Tore Torgersen06246,01 476
9Mikael Apelgren136232,81 475
10Anton Faust06245,31 472
11Kim Bolleby06244,01 464
12Gustaf Johansson06240,71 444
13Rainer Petrelius86232,51 443
14Nina Flack16239,31 442
15Felix Storm226217,21 435
16Niclas Lindholm06238,71 432
17Dennis Johansson226215,71 426
18Jonny Bragd246213,51 425
19Stefan Roos06237,31 424
20Andreas Lindberg126225,21 423
21Pontus Andersson06237,01 422
22J-E. Elf106226,71 420
23Anton Ahlgren06236,51 419
24Jesper Jacobsen66230,51 419
25Mikael Roos06233,31 400
26Dennis Lindblom276206,31 400
27Osku Palermaa06233,01 398
28J-P. Elf196213,71 396
29Mikael Lundgren136219,51 395
30James Blomgren06232,31 394
31Jan Niskanen76224,81 391
32Åsa Fors196212,01 386
33Vesa Rontti26228,71 384
34Thobias Karlsson06230,51 383
35Conny Sjöblom216209,31 382
36Andreas Kleinschnittger26228,01 380
37Ida Andersson06229,51 377
38Benjamin Jonsson06228,81 373
39Stig Karlsson366192,81 373
40Linda Haglund106218,71 372
41Anders Klasson66222,51 371
42Timmy Fredriksson06228,01 368
43Robert Lindberg06227,71 366
44Marcus Fransson96218,31 364
45Tomas Ringeby206206,81 361
46P-E. Arnstål136212,81 355
47Peter Roos16224,71 354
48Andreas Andersson396186,51 353
49Leif Borg246201,31 352
50Rasmus Björk156210,31 352
51Kristoffer Klasson76218,31 352
52Jan Larsen16224,01 350
53Öyvind Harang46220,81 349
54Tony Dahlqvist236201,71 348
55Sara Tengelin196205,21 345
56Robin Skans96215,21 345
57Johan Alfsson336191,01 344
58Viktor Svarén146209,81 343
59Robin Ljungkvist136210,31 340
60Alida Molander66217,21 339
61Jesper Runbom06223,21 339
62Jan Nordberg06223,01 338
63Kalle Sandén426179,71 330
64Jenny Karlsson06220,81 325
65Axel Engblom26218,01 320
66Anthon Alexandersson266193,81 319
67Ola Andersson256194,81 319
68Sofia Myllymäki126207,21 315
69Christer Jakobsson96209,71 312
70Håkan Fasth06218,21 309
71Per Gilbertsson226195,51 305
72Bert Gustavsson426175,31 304
73Jonny Lundgren266190,81 301
74Iljja Pejinovic146202,21 297
75Torbjörn Wernersson216195,21 297
76Olivia Malmer426173,81 295
77Jennie Ronger306185,81 295
78Anton Elofsson16214,71 294
79Gabriel Karlsson96206,51 293
80Alice Flodin426173,01 290
81Jan Nordqvist256189,51 287
82Christoffer Axelsson Madsen256189,51 287
83Jennie Andersson246190,31 286
84Ricard Thurgren266187,81 283
85Rasmus Åkerstedt316182,81 283
86Ingalill Westerlund316182,81 283
87Andreas Magnusson106203,81 283
88Svend Aage Knudsen286185,21 279
89Kent Strid376176,21 279
90Ulrika Heuvelman116202,01 278
91Emanuel Jonsson06213,01 278
92Mats Wahlström26210,81 277
93Roger Olsson176195,71 276
94Samuel Svensson246188,51 275
95Magnus Johansson66206,31 274
96Anneli Göransson226189,71 270
97Sebastian Karlsson226188,51 263
98Johan Bergqvist36207,51 263
99Jonny Fritzon396171,51 263
100Thomas Emanuelsson206190,31 262
101Sören Berggren146196,31 262
102Conny Aronsson176193,21 261
103Rolf Maajaakkola166194,21 261
104Ingela Ivarsson306180,21 261
105Aarne Tukki246186,21 261
106Yvonne Bjelke-Larsen206189,51 257
107Stefan Ljungberg236186,21 255
108C-J. Thysell206188,81 253
109Louis Lavallee226186,21 249
110Olof Abrahamson186190,21 249
111Per Skoglund246184,21 249
112Bill Karlsson206187,81 247
113Daniel Arvidsson106197,51 245
114Christer Nordström166191,51 245
115Jörgen Karlsson386169,51 245
116S-A. Larsson426165,51 245
117Glenn Uhlén186189,51 245
118Celine Larsen Hansen176190,31 244
119Charlotta Malmer196187,81 241
120Martin Karlsson46202,81 241
121P-O. Persson426163,71 234
122Pia Tukki356170,51 233
123Bengt Andersson426163,51 233
124Jan Sunnercrantz376168,31 232
125Jan Lundgren236182,21 231
126Magnus Wall226183,01 230
127Leif Lindquist206184,81 229
128Morgan Kaldegård186186,81 229
129Mikael Larsson316173,71 228
130Marcus Henriksson56199,71 228
131Alexander Larsson06204,21 225
132Gunnar Nilsson316173,21 225
133Per Thomassen156188,51 221
134Alexander Holm426161,31 220
135Emil Johansson276176,01 218
136Marcus Kleinschnittger96194,01 218
137Ronnie Grahn426160,81 217
138Mats Hulén166186,81 217
139Noel Haglund Torgersen426160,81 217
140Jörgen Lager356167,71 216
141Susanne Gustavsson306172,01 212
142B-G. Wik386164,01 212
143Morgan Carlsson256176,71 210
144Tommy Nilsson216180,51 209
145Rasmus Wikström136188,01 206
146Daniel Blom66194,81 205
147Anton Adolfsson26198,71 204
148Daniel Johansson336167,71 204
149Monica Hellberg316169,31 202
150Anders Wahlin256175,21 201
151Patrik Wester256175,21 201
152Adam Henström136186,81 199
153Leif Nyberg Samuelsson116188,81 199
154Ulla Fredriksson426157,71 198
155Peter Eriksson216178,51 197
156Lisbeth Uddemar266173,31 196
157Tommy Åkerstedt386161,21 195
158Hans Gustafsson266173,21 195
159Roger Samuelsson156183,71 192
160Pia Åkerstedt406158,51 191
161Jessica Lext196179,21 189
162Jan Kjellqvist426155,71 186
163Annika Hulén236174,71 186
164Birgitta Johansson416156,31 184
165Michael Engström206176,81 181
166Erik Ahlstrand16195,51 179
167Christian Larsson276169,51 179
168Karin Wik426154,31 178
169Inger Petterson286167,51 173
170Daniel Münch-Nordh306165,51 173
171Kerstin Brorsson-Lager426152,71 168
172Joakim Fritzon236171,71 168
173Bo Gustavsson416153,71 168
174Jonny Flodin126182,51 167
175Marja Jumisko296165,21 165
176Eino Vuoluterä256168,01 158
177Kjell Wass236169,81 157
179Robert Karlsson236169,51 155
180Anders Hempel346158,31 154
181Lennart Zachrisson366156,31 154
182Gun Nilsson426150,21 153
183Ulrika Larsson426149,51 149
184Peter Claesson246167,21 147
185Elias Samuelsson426149,01 146
186Eva Gundberg426148,81 145
187Emil Karlsson426148,21 141
188Carina Andrén216168,81 139
189Martin Thersthol426147,51 137
190Rebecca Gustafson376152,31 136
191Annika Ström306159,01 134
192K-O. Andersson316158,01 134
193Anneli Ansborg166172,81 133
194Susanne Zakrisson426146,51 131
195Pontus Sunnercrantz426146,51 131
196Susanne Johansson326156,31 130
197Allan Jonsson296159,31 130
198Carina Johansson426145,71 126
199Michael Cronberg186169,71 126
200Sukanya Karlsson306157,51 125
201Pia Bergqvist426145,01 122
202Camilla Larsson276160,01 122
203Marianne Skoglund396147,71 120
204Emma Klasson356149,01 104
205Otto Jumisko356147,31 094
206Niclas Lärk166166,01 092
207Mariette Svensson426139,31 088
208Theodor Varenius426138,71 084
209Hans Ivarsson426138,51 083
210Leif Johansson326148,51 083
211Anette Emanuelsson426137,21 075
212Marianne Svensson426136,81 073
213INT00000000176171,21 069
214Rasmus Roos426135,51 065
215Filip Eriksson426135,51 065
216A-C. Nordvall276149,21 057
217Karl Strindevall426134,01 056
218Solgerd Lamberg426131,81 043
219Monica Wijk426126,81 013
220Jimmie Nilsson326136,01 008
221Fredrik Karlsson426124,2997
222William Hernlind426117,3956
223Joacim Nilsson426113,2931
224Dennis Karlsson426104,7880
225Alexander Persson426101,2859
226Amanda Lundgren42676,0708
227Miranda Varenius42665,0642