Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2018/19

STM 2018 - Väsbyträffen

Upplands Väsby Bowlinghall, Upplands Väsby29 aug. 2018 – 21 okt. 2018

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Sigma BK.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
181
Klasser med deltagare
4 / 4

OpenKategori G

17 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Filip Wilhelmsson06229,71 378
2Robert Myrén06218,51 311
3Ingvar Sjögren06203,01 218
4Axel Engblom06202,81 217
5Victor Forss06198,71 192
6Oskar Almroth06198,51 191
7Martin Wallin06194,81 169
8Gustavo Layrisse Montiel06194,01 164
9Tobias Hallberg06193,31 160
10Kjell Isaksson06186,01 116
11Anders Friman06184,01 104
12Ola Näslund06182,01 092
13Tomas Lind06180,71 084
14Kenneth Ovestad06177,51 065
15Dennis Eklund06176,81 061
16Kjell Scherman06172,71 036
17Kevin Lundh06161,2967

HcpKategori H

87 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1J-O. Skoog86206,01 284
2Kim Källström346178,51 275
3Micke Wendell96203,01 272
4Linus Olsson176192,21 255
5Anton Ahlén Resare246185,01 254
6Leo Ornered226186,01 248
7Joakim Karlsson86197,71 234
8Kenny Bengtsson116194,31 232
9Henrik Nyström276176,71 222
10Mikael Olsson126190,51 215
11Mats Eklund96193,31 214
12Christoffer Eklund126190,01 212
13Lucas Lindberg116190,51 209
14Anders Johansson166185,51 209
15Jouko Törnudd106191,21 207
16Mikael Isaksson66194,71 204
17Ronny Lindell106189,31 196
18Håkan Hellsing06199,21 195
19Tomas Björnlund246174,31 190
20Johan Larsson36195,21 189
21Peder Karlsson66191,21 183
22Alexander Johansson106186,81 181
23Jimmy Bengtson06196,31 178
24Klas Söderberg286168,31 178
25Ulf Nilsson Jörlemyr176177,71 168
26Daniel Svahn116182,81 163
27Joel Lindström96183,01 152
28Björn Mattsson116180,51 149
29Andreas Holm06190,81 145
30Tony Eklund206170,81 145
31Stefan Sandblom196171,71 144
32Torgny Löfgren366154,21 141
33Sebastian Andersson76182,31 136
34Jesper Bergwall86181,31 136
35Håkan Skoglund146175,01 134
36Albin Wase256163,71 132
37Christer Plahn06188,31 130
38Mikael Collinge56183,21 129
39Kent Sundin146174,01 128
40Michael Lindquist116175,71 120
41Daniel Jones136173,51 119
42Matz Lindell106176,21 117
43Torbjörn Persson126174,21 117
44Henrik Hedlycke186167,81 115
45Stefan Tingvall136172,71 114
46Sebastian Hellsing176168,51 113
47Anders Kretz336152,01 110
48Michael Hinas Gradin166168,01 104
49Dylan Färemark256159,01 104
50Christian Holmberg56178,81 103
51Jesper Wiklund456138,81 103
52Christopher Nylen186165,21 099
53Stefan Soininen146168,51 095
54Tobias Backlund216161,21 093
55Martin Granholm126170,01 092
56Martin Östlund136168,51 089
57Martin Karlsson136168,51 089
58Tommy Stavbom136167,21 081
59M081260THO01246155,71 078
60Daniel Holmgren06179,31 076
61Vijay Thuphal Nagaraja Iyengar266153,31 076
62Mikael Olsson26176,71 072
63Brian Moreno36175,51 071
64Ralph Ornered316147,21 069
65Thomas Hörnberg146164,01 068
66Elias Sjögren116166,81 067
67Richard Andersson176160,71 066
68Liam Söderkvist156162,21 063
69Bengt Larsson166161,01 062
70Tobias Ohlsson166160,81 061
71Niclas Johansson356140,01 050
72Tony Svensson326142,81 049
73Tobias Borén136161,01 044
74Robin Holm16172,71 042
75Ola Hansson196154,71 042
76Jesper Jelvin76166,21 039
77Roger Tocklin116161,51 035
78Dimitris Savvakis126160,21 033
79Björn Fransson26167,51 017
80Anders Norén226145,31 004
81Mikael Florbrant246141,8995
82Daniel Stålander36161,7988
83Peter Fredriksson26162,5987
84Tomas Regnander146148,7976
85Björn Åkerström96152,2967
86P-E. Freij326124,7940
87Linus Sjöberg186137,8935

DamKategori I

29 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Katrin Fahlström56206,01 266
2Susanna Ahlm206190,01 260
3Monica Söderlund266182,21 249
4Hélène Segolsson316172,71 222
5Nina Högberg456158,31 220
6Anneli Blomqvist56197,31 214
7Victoria Eklund216180,81 211
8Helene Fischbach06199,51 197
9Leea Helin376159,01 176
10Elin Granström166179,71 174
11Monica Pettersson176178,71 174
12Åsa Myrén126180,81 157
13A-C. Knichter286164,31 154
14Tanja Sundström206172,31 154
15Madelene Sundin326159,81 151
16Eva Bergman186170,01 128
17Anetthe Hallberg186169,81 127
18Catrin Tocklin216166,51 125
19Mia Johansson Carlsson196168,31 124
20Emma Plantin266161,31 124
21Marita Ahlund286158,01 116
22Emma Forss126172,81 109
23Theresia Jatta Köhlin326152,31 106
24Linda Sundin356148,51 101
25Maria Novara366147,31 100
26Kristiina Brandqvist376146,21 099
27Kristina Gustafsson226160,31 094
28Erika Svensson66167,81 043
29Roxana Layrisse396134,31 040

50+Kategori H

54 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Niclas Nedermo06205,81 235
2Jouko Törnudd106195,81 235
3Allan Sennevall06204,51 227
4Vesa Heinonen206183,21 219
5Benny Ohlsson126190,81 217
6Lennart Sporre156183,71 192
7Anders Borén06198,31 190
8Lars Grewell176181,21 189
9Leif Sjöberg46192,71 180
10Göran Bergendorff126184,71 180
11Cornell Gassner86186,51 167
12Kåre Birgersson96185,21 165
13Tomas Björnlund206173,71 162
14Jan Blom156178,51 161
15Leo Westberg116180,51 149
16Ingvar Sjögren06191,21 147
17Claes Trankärr136177,51 143
18Hans Larsson66183,51 137
19Leif Mörkfors46185,31 136
20Jörgen Nyberg86180,71 132
21Tim Sundström146174,51 131
22Pål Stål06188,21 129
23Björn Bergvall06188,01 128
24Kjell Isaksson46183,71 126
25Lars Eriksson106177,31 124
26Per Nyholm Jönsson156171,81 121
27Michael Johansson126174,51 119
28Veijo Seppänen36182,51 113
29Klas Söderberg206164,71 108
30Bo Eriksson76177,01 104
31J-O. Lindblad96174,81 103
32Szczepan Drapsa156168,81 103
33S-O. Sjölund206163,21 099
34Stefan Ohlsson86174,71 096
35Ulf Lönngren76175,31 094
36Christer Eklund56176,71 090
37Peter Rooslien156166,71 090
38Stig Persson166164,71 084
39Benno Pedersen126168,31 082
40Hans Modh86172,31 082
41Anders Holm46175,21 075
42Johnny Östby206157,51 065
43Anders Karlsson136164,01 062
44Stig Svensson126164,31 058
45Peter Johander156160,81 055
46Matz Lindell106165,21 051
47Michael Haenflein206154,81 049
48Hans Lagerqvist186153,21 027
49Albin Hellström06168,71 012
50Björn Lilja26164,2997
51Dag Jingstål46161,5993
52K-J. Mattsson56159,3986
53Björn Ejderling16161,7976
54Göran Brusewitz46150,7928