Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2018/19

Stockholm Junior Challenger Grand Prix - del 8

Stockholm - Bowl-O-Rama, Stockholm15 dec. 2018 – 20 dec. 2018

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Stockholms BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
39
Klasser med deltagare
3 / 3

OpenKategori I

5 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Alexander Levin04224,0896
2Elias Sjögren04205,5822
3Fredrik Andersson04202,0808
4Jonathan Olsson04180,8723
5Albin Wase04177,0708

Hcp KillarKategori J

20 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Robin Noberg324232,51 058
2William Dahlsten554184,0956
3Casper Jakobsson304198,8915
4Kristoffer Sund294197,5906
5Oscar Sjögren314189,5882
6Melvin Eliasson384181,3877
7Marcus Pettersson384174,5850
8Kim Källström284169,3789
9Erik Evelönn514145,5786
10Mattias Jarbrant394157,3785
11Charlie Pettersén464149,5782
12Gabriel Norrby504145,3781
13Daniel Jarbrant614132,8775
14Gustaf Bertlid654127,3769
15Samuel Molin484143,5766
16Pelle Löfström704115,8743
17Emil Löfström494134,3733
18Jonathan Berglund Toreihi594107,3665
19Adam Eklund82477,3637
20Manuel Layrisse85468,0612

Hcp TjejerKategori J

14 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Ida Wistrand304191,5886
2Ebba Thelenius684147,3861
3Irma Björell614151,0848
4Julia Nygren314178,0836
5Matilda Werkelin674141,8835
6Engla Cotera Nilsson504158,5834
7Malin Lindström334170,3813
8Mirinda Melin724130,0808
9Ronja Eklund454155,0800
10Linnea Isberg Cranser554141,3785
11Lisali From454151,0784
12Nicole Layrisse364156,8771
13Stefanie Layrisse544122,0704
14Nicole Eriksson432119,5325