Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2018/19

Seniortouren - Final

Göteborg - Strike o Co, Göteborg1 maj 2019

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Solängen.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
39
Klasser med deltagare
1 / 1

Seniortouren - FinalKategori D

39 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Pierre RöhnischRapporterade spelblock: 1 146 (5 ser.) · 682 (3 ser.) · 223 (1 ser.)Flera spelblock109–2 051
2Jan LarsenRapporterade spelblock: 1 044 (5 ser.) · 653 (3 ser.) · 219 (1 ser.)Flera spelblock39–1 916
3Stig SvenssonRapporterade spelblock: 995 (5 ser.) · 714 (3 ser.) · 210 (1 ser.)Flera spelblock229–1 919
4H-I. JanssonRapporterade spelblock: 1 041 (5 ser.) · 679 (3 ser.) · 205 (1 ser.)Flera spelblock29–1 925
5Michael JohannessonRapporterade spelblock: 1 117 (5 ser.) · 625 (3 ser.)Flera spelblock08–1 742
6Patrik SvenssonRapporterade spelblock: 1 156 (5 ser.) · 619 (3 ser.)Flera spelblock28–1 775
7Håkan PerssonRapporterade spelblock: 1 007 (5 ser.) · 616 (3 ser.)Flera spelblock78–1 623
8Claes JohanssonRapporterade spelblock: 1 069 (5 ser.) · 581 (3 ser.)Flera spelblock98–1 650
9Per LidströmRapporterade spelblock: 1 034 (5 ser.) · 423 (2 ser.)Flera spelblock137–1 457
10Leif DavidssonRapporterade spelblock: 1 033 (5 ser.) · 389 (2 ser.)Flera spelblock217–1 422
11Allan SennevallRapporterade spelblock: 1 007 (5 ser.) · 370 (2 ser.)Flera spelblock57–1 377
12Kent SjööRapporterade spelblock: 1 040 (5 ser.) · 368 (2 ser.)Flera spelblock137–1 408
13Johan ÅbergRapporterade spelblock: 1 046 (5 ser.) · 194 (1 ser.)Flera spelblock66–1 240
14Johnny HallRapporterade spelblock: 1 103 (5 ser.) · 181 (1 ser.)Flera spelblock86–1 284
15Leif OlssonRapporterade spelblock: 1 124 (5 ser.) · 169 (1 ser.)Flera spelblock146–1 293
16Per FernbergRapporterade spelblock: 1 065 (5 ser.) · 165 (1 ser.)Flera spelblock136–1 230
17Pär Svensson25204,21 031
18Johan Höglund115194,41 027
19Eva Vännman95194,61 018
20Mats Lunderquist55198,21 016
21Gunnar Bergström235179,41 012
22Håkan Fasth75194,61 008
23Anders Hermansson95187,6983
24K-J. Mattsson85188,6983
25Werner Biehl155181,4982
26Hans Larsson195177,0980
27Raymond Jansson05195,6978
28Tom Nyholm205175,6978
29Mikael Elving185176,6973
30Anders Wåhlstedt25189,6958
31Susanne Olsson195170,4947
32Lasse Mäntylä195169,8944
33Lars Bergman95179,6943
34Anders Jutegård125175,6938
35Anders Holm175170,0935
36Claes Norberg265160,8934
37Jörgen Nyberg185168,2931
38B-Å. Bengtsson65179,6928
39Stefan Ohlsson195159,2891

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.