Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2018/19

Mälartouren #2 - Västerås

Västerås - Bellevue, Västerås6 jan. 2019

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: BK Frisk.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
36
Klasser med deltagare
2 / 2

Upp till 13 årKategori J

22 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Fabian RosbergRapporterade spelblock: 887 (5 ser.) · 543 (3 ser.) · 202 (1 ser.) · 216 (1 ser.)Flera spelblock5510–1 848
2Hugo ÅkermanRapporterade spelblock: 944 (5 ser.) · 548 (3 ser.) · 198 (1 ser.)Flera spelblock519–1 690
3Elias LindroosRapporterade spelblock: 919 (5 ser.) · 533 (3 ser.) · 181 (1 ser.)Flera spelblock559–1 633
4Linnea Isberg CranserRapporterade spelblock: 899 (5 ser.) · 533 (3 ser.)Flera spelblock338–1 432
5Simon AnderssonRapporterade spelblock: 882 (5 ser.) · 520 (3 ser.)Flera spelblock448–1 402
6Dennis ForslundRapporterade spelblock: 889 (5 ser.) · 518 (3 ser.)Flera spelblock558–1 407
7Filip KockanderRapporterade spelblock: 925 (5 ser.) · 507 (3 ser.)Flera spelblock338–1 432
8Wilmer KvarnströmRapporterade spelblock: 948 (5 ser.) · 495 (3 ser.)Flera spelblock518–1 443
9Elin Johansson415132,2866
10Casper Ahlgren555114,8849
11Rasmus Råbe565113,4847
12Clara Aneer285141,2846
13Mohammed Abu Shalbak435126,0845
14Sebastian Fundberg565112,6843
15Ayham Kahsronm605106,6833
16Ilona Michalski515110,2806
17Tobias Rydholm365121,8789
18Isac Forslund60591,6758
19Lova Enkel475102,8749
20Pontus Axelsson51596,2736
21Sten Malmkvist60585,6728
22Kian Ringström60559,0595

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

14-18 årKategori J

14 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Alvin KvarnströmRapporterade spelblock: 1 002 (5 ser.) · 623 (3 ser.) · 246 (1 ser.)Flera spelblock19–1 871
2Evelina WestinRapporterade spelblock: 983 (5 ser.) · 594 (3 ser.) · 180 (1 ser.) · 207 (1 ser.)Flera spelblock2310–1 964
3Anton WestinRapporterade spelblock: 1 019 (5 ser.) · 585 (3 ser.) · 159 (1 ser.)Flera spelblock249–1 763
4Marcus PetterssonRapporterade spelblock: 922 (5 ser.) · 568 (3 ser.)Flera spelblock98–1 490
5Christoffer CranserRapporterade spelblock: 947 (5 ser.) · 554 (3 ser.)Flera spelblock08–1 501
6Mohammed AlkatoufRapporterade spelblock: 1 003 (5 ser.) · 516 (3 ser.)Flera spelblock448–1 519
7William SköldRapporterade spelblock: 951 (5 ser.) · 460 (3 ser.)Flera spelblock18–1 411
8Jonathan Hellström215164,8929
9Robin Noberg05183,8919
10Elisabeth Norkvist25176,8894
11Ahmed Shalbak135165,2891
12Edwin Forslund215147,0840
13Hanna Larsson155151,8834
14Benjamin Hellström135147,4802

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.