Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2018/19

Action Jubal 2018

Norrköping - Haga, Norrköping9 nov. 2018 – 11 nov. 2018

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: BK Origo.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
240
Klasser med deltagare
13 / 13

Herrar AKategori J

34 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Nicklas Halldén04214,5858
2Eddie Engström04210,8843
3Larry Johansson04203,8815
4Markus Jansson04191,3765
5Robin Ljungkvist04189,8759
6Rickard Stjärnholm04189,0756
7Johan Landgren04187,8751
8Daniel Pettersson04186,3745
9Magnus Håkansson04185,8743
10Krister Broström04181,5726
11Björn Moberg04180,8723
12Alexander Johansson04179,5718
13Håkan Rylander04177,8711
14Fredrik Karlsson04174,5698
15Magnus Karlsson04174,3697
16Henrik Rosengren04173,5694
17Bengt Schnipka04173,0692
18Glenn Florens04169,0676
19Conny Nilsson04168,8675
20Fredrik Rosengren04166,8667
21Tomas Andersson04163,5654
22Sammy Juslin04163,3653
23Mathias Lööw04161,5646
24M150476EMI0104160,5642
25Erik Karlsson04159,5638
26Tomi Rautio04156,0624
27Peter Svensson04154,8619
28Linus Juhlin04154,8619
29Patrik Graaf04152,3609
30M210988JON0304150,0600
31Andreas Brönnmark04139,8559
32Johan Larsson04137,0548
33Erik Åkerman04136,5546
34Roland Åkerlund0491,3365

Herrar BKategori J

44 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Simon Sätterström04173,3693
2Oscar Karell04170,8683
3Johan Danielsson04168,8675
4Emil Granström04165,5662
5Rasmus Moberg04164,8659
6Mattias Andersson04164,0656
7Andreas Leuving04162,5650
8Mattias Nilsson04162,5650
9Mikael Svensson04160,5642
10Alexander Hansson04160,5642
11Pierre Ivarsson04159,0636
12M030169LEN0104159,0636
13Jonathan Engström04155,0620
14M260764MAT0104152,8611
15Erik Berggren04149,3597
16M250486CHR0304147,0588
17Lucas Åkerman Berndtsson04145,8583
18Johan Holm04143,8575
19Erik Nilsson04143,3573
20Henrik Söderkvist04143,0572
21M070164AND0104142,3569
22Jimmy Karlsson04142,0568
23Lars Albertson04139,3557
24Tobias Larsson04139,3557
25P-Å. Berglund04138,8555
26Martin Gustavsson04138,8555
27Benny Nielsen04137,3549
28Tommy Lundbom04137,3549
29Jens Persson04137,0548
30M141284ERI0104136,3545
31Robin Lyzell04135,5542
32Robin Persson04132,0528
33Mikael Holma04131,0524
34M160879MAR0204130,5522
35Paul Gustafsson04130,3521
36Stefan Nowakowski04129,3517
37M090373RON0204127,0508
38Andreas Svensson04126,3505
39Rickard Blomdahl04126,3505
40M290386JIM0204126,0504
41Oliwer Enulf04126,0504
42Martin Källman04121,8487
43Jimmy Månsson04116,5466
44Lennart Bäck04115,0460

Herrar CKategori J

53 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M050402OLL0104168,5674
2Tom Elingsworth04160,8643
3Ken Andersson04158,3633
4Anders Rosberg04157,8631
5Johan Nyman04150,5602
6Tommy Rosengren04148,8595
7M091156KEN0104147,8591
8Dick Andersson04146,5586
9Johnny Andersson04144,0576
10Alexander Lund04143,8575
11M021247GÖR0104137,0548
12M080762JÖR0104136,5546
13Max Ryrstedt04136,3545
14M310590AND0104136,3545
15Albin Lander04135,5542
16Tomas Holm04133,8535
17Anders Blomqvist04133,5534
18Lars Sjölander04133,5534
19FAbian Bergmann04133,3533
20Jan Orest04133,0532
21Kenneth Magnusson04132,5530
22Simon Norman04132,3529
23Alexander Lindqvist04131,8527
24M081284JON0104130,5522
25Martin Jonsson04130,5522
26M151290MAR0104128,3513
27Mikael Johansson04126,0504
28Toni Sandelin04125,8503
29Dick Sernfalk04125,0500
30Hampus Hammarbäck04124,5498
31M200449JAN0104124,3497
32M010574STE0104124,0496
33M280682KRI0104124,0496
34Mikael Hansen04120,8483
35Dennis Andersson04120,3481
36M260779KRI0104120,3481
37Fredrik Malmsten04119,8479
38Peter Ahnfeldt04119,3477
39M140584DAN0104119,3477
40Magnus Hjertén04119,3477
41M140879RON0104119,0476
42William Åberg04118,8475
43Kasper Lindqvist Söderström04117,0468
44Johan Carlsson04116,0464
45M230593PER0104115,3461
46L-I. Malmgren04115,3461
47M190670MAT0104114,8459
48Andreas Morton04114,0456
49Daniel Gullberg04111,3445
50Anders Nilsson04109,5438
51Anders Nilsson04109,3437
52Stefan Westerdahl04107,5430
53J-E. Lundwall04104,0416

Herrar DKategori J

19 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Patrik Tulldahl04138,0552
2Marcus Svensson04131,3525
3M190893CHR0304131,0524
4M200264PET0404119,0476
5Petar Savanovic04112,8451
6Christian Svensson04111,3445
7Johannes Hult04110,8443
8Patrik Rosén04108,5434
9M211088MAT0104106,3425
10M010478HEN0104103,3413
11M080406EMI0104103,0412
12Kenneth Sandberg04102,8411
13M051063MAG0104100,8403
14Ragnar Carlman04100,0400
15Jonas Arvidsson0498,3393
16Anders Pedersen0498,3393
17Kjell Palm0496,5386
18M010555KRI010488,5354
19M270381DAN010487,5350

Damer AKategori J

21 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Sabina Nilsson04194,3777
2Lisa Nordström Green04189,5758
3Anna Johansson04174,5698
4Elin Jörnelind04167,5670
5Maria Billgren04167,0668
6Emma Persson04166,8667
7Anette Oskarsson04163,8655
8Sara Nordström04162,0648
9Annette Jönsson04157,5630
10K100491ERI0104155,3621
11Desirée Lundin04155,3621
12K201090CAM0104153,5614
13Susanne Karlsson04151,8607
14Jelena Lund04150,8603
15K070164LEN0104145,3581
16Sara Malmgren04144,0576
17Maria Persson04143,0572
18Katarina Evergren04136,0544
19Jenny Almroth04135,8543
20Rebecca Lindblad04135,8543
21Eva Månsson04133,3533

Damer BKategori J

17 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Veronika Karlsson04165,5662
2K170392DEN0104156,8627
3Ida Sjöberg04144,0576
4K280390LIN0104142,3569
5Hanna Lundgren04139,0556
6Louise Andersson04138,3553
7Camilla Tuvebrant04136,0544
8Caroline Dahlström04135,3541
9Caroline Dahlström04134,5538
10Anneli Wegemyr04133,5534
11K100590IDA0104131,8527
12Eva Sjöbom04124,3497
13Maria Couchér04119,8479
14Karin Bengtsson04119,8479
15A-K. Bäck04119,0476
16K180667EVA0204116,8467
17Sabina Svensson04109,3437

Damer CKategori J

27 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1K271189CEC0104141,8567
2Marianna Ernemar04135,5542
3K171182TER0104133,3533
4Sandra Friberg04132,3529
5Åsa Jacobsson04128,5514
6Cecilia Kylington-Stam04128,0512
7Maria Dufwenberg04127,0508
8Maria Söderberg04121,8487
9Theres Strandberg04118,3473
10Rebecka Johannesson04117,8471
11Rebecka Löfgren04117,5470
12K100787FRI0204115,8463
13Birgitta Anderberg04115,8463
14K130173LIN0104114,8459
15Linn Ulander04114,3457
16K251181IDA0104113,3453
17Erica Eriksson04113,0452
18K210875ANN0104112,3449
19K070592ANG0104111,5446
20Terese Olsson04107,5430
22Anna Lundström04105,0420
23Lotta Elebrand04104,5418
24Agneta Andersson04103,8415
25K160389JAN010494,0376
26Maria Mannerö0491,8367
27Lena Sommargren0491,8367
28K100572JEN010485,5342

Damer DKategori J

13 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1K100485ISA0104115,5462
2K221285LOV0104106,8427
3Lena Hultqvist04106,5426
4Harriet Roos04100,3401
5K121277ANN010495,0380
6Jenny Andersson0494,0376
7Monica Persson0485,5342
8Sofia Appelgren Rosenlund0484,5338
9K020276KAT010481,5326
10Jenny Jönsson0479,5318
11Camilla Olsson0467,5270
12K020486SAR010462,0248
13Anna Jansson0457,5230

Ränna AKategori J

6 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Johan Eriksson04219,5878
2M190468KEN0104207,5830
3M030408MIC0104188,3753
4Mikael Andersson04182,5730
5M140289NIK0104178,8715
6Bo Lindahl04144,0576

Ränna BKategori J

6 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M250773JON0104167,8671
2Patrik Rubin04138,5554
3N-R. Klingstedt04134,5538
4Sofie Rubin04122,5490
5Karola Klingstedt04113,0452
6K180261LIE010488,8355

Final DamerKategori J

12 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Sabina Nilsson03199,3598
2Lisa Nordström Green03186,7560
3Anna Johansson03180,3541
4K271189CEC01383129,7503
5K170392DEN01273136,7491
6Marianna Ernemar343129,0489
7K100485ISA01493112,7485
8Veronika Karlsson193137,0468
9Lena Hultqvist493104,7461
10K171182TER01343117,3454
11Ida Sjöberg293122,0453
12K221285LOV0149394,0429

Final HerrarKategori J

11 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Larry Johansson03223,7671
2Nicklas Halldén03217,0651
3Ken Andersson313164,0585
4Eddie Engström03185,7557
5Simon Sätterström253153,3535
6Marcus Svensson493127,7530
7M190893CHR03483123,7515
8Patrik Tulldahl483121,7509
9Oscar Karell133150,0489
10Johan Danielsson183144,0486
11Tom Elingsworth373121,3475

Final RännaKategori J

4 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Johan Eriksson03183,3550
2Patrik Rubin353144,0537
3M250773JON01393133,3517
4M190468KEN0103156,0468