Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2018/19

Höstrusket

Stockholm - Jakobsberg, Järfälla22 sep. 2018

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: BK Bus.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
116
Klasser med deltagare
5 / 5

AKategori J

19 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Fredrik Nordberg03198,3595
2Mikael Andersson03192,7578
3Conny Nilsson03176,0528
4Tommy Lindström03176,0528
5Johan Larsson03162,3487
6Linus Juhlin03158,7476
7Robin Savolainen03152,3457
8Magnus Hedström03148,0444
9Thomas Andersson03145,7437
10Mathias Lööw03145,0435
11Erik Nilsson03143,7431
12Eric Plantin03140,7422
13Joakim Haraldsson03140,3421
14M230695AUG0103137,3412
15Susanne Karlsson03134,3403
16Stefan Nowakowski03130,3391
17Jens Persson03128,7386
18Stefan Hellman03123,0369
19John Strindmark03121,3364

BKategori J

28 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Nils Rockberg03175,3526
2Maria Hagstedt03164,3493
3Toni Sandelin03158,0474
4Caroline Dahlström03153,7461
5M020971ROB0103151,7455
6Claes Kårsell03151,7455
7Mathias Eriksson03146,0438
8Andreas Leuving03145,3436
9Anna Nyby-Christensen03144,0432
10M111078JOU0103143,0429
11Edvin Behmer03137,7413
12M090476BER0103135,0405
13M260595KAS0103133,7401
14Susanne Englund03133,7401
15Tobias Knaerkegaard03133,0399
16Maria Carlehed03132,3397
17Roger Munter03132,0396
18Emelie Egeberg03131,0393
19M050281ERN0103130,7392
20Staffan Rhedin03128,7386
21Louise Andersson03127,0381
22M160878TOM0103126,7380
23Daniel Widberg03126,0378
24Mikael Thurfors03120,7362
25Camilla Salkert03120,3361
26Yonathan Araya Nässel03118,3355
27Rickard Blomdahl03114,7344
28Thomas Berglin03114,3343

CKategori J

38 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M080296NIK0103142,7428
2Mikael Holma03142,0426
3Åsa Jacobsson03135,7407
4M140879RON0103131,7395
5M061182JON0203130,3391
6Robert Henriques03129,0387
7A-K. Bäck03128,3385
8Daniel Hägerbäck03125,7377
9Lotta Elebrand03122,7368
10M240764JOH0103122,3367
11K020696SIN0103122,0366
12M110988VIK0403121,7365
13Lennart Bäck03119,0357
14M120477TOO0103117,7353
15Mattias Lindberg03116,3349
16Therese Persson03115,0345
17Anna Torngren03112,0336
18Anders Fougner03110,7332
19M161084ROB0103109,7329
20David Tärnström03109,0327
21M071284BJÖ0103109,0327
22Johan Hillborg03108,3325
23K250368CAT0103107,3322
24Kasper Lindqvist Söderström03107,3322
25K180585MAT0103104,0312
26Sara Torngren03103,7311
27Marianna Ernemar03102,7308
28J-E. Lundwall03102,3307
29Andreas Hansen03101,7305
30M050186MAX0103100,3301
31Frida Ek Kofod0399,7299
32M270575EDW010399,3298
33Stefan Westerdahl0399,0297
34K250478CAM010398,3295
35Mats Karlsson0396,7290
36Torbjörn Nikolaisen0392,3277
37Lena Sommargren0386,7260
38Patrik Ingö0365,0195

DKategori J

15 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M090281HEN0103116,3349
2M210889SAM0203108,7326
3Linnéa Björkqvist03105,3316
4M040675KAJ0103104,3313
5M020476RIC0103102,7308
6Simon Bernhardsson0399,0297
7K260969ANN010398,3295
8M020290AND010393,3280
9K051083ROR010390,7272
10M170579CHR010389,3268
11K050976ANN010388,7266
12M210679MIK100385,3256
13M310883SEB010384,0252
14K220474ELI010376,0228
15K140583JES010375,7227

EKategori J

16 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1K280296MIK0103102,3307
2M100159MAT010399,3298
3M130173YNG010394,7284
4M260195NIK010392,0276
5M270402FAB010391,3274
6Beata Silemo0383,3250
7M280690JOH020379,3238
8M160483MIK010378,3235
9K130363SAR010377,0231
10K020592CAR010372,3217
11K041292VIC010367,7203
12M010393EMI010364,0192
13M080159GUN010361,7185
14Daniel Pettersson0350,0150
15M151057GÖS010347,0141
16M080292MIK010321,765