Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2018/19

DM Junior/Ungdom - Uppland

Uppsala - Fyrishovs bowling, Uppsala17 mars 2019

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Upplands BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
24
Klasser med deltagare
2 / 2

JuniorKategori G

5 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Jesper GrenRapporterade spelblock: 1 332 (6 ser.) · 177 (1 ser.) · 214 (1 ser.) · 219 (1 ser.)Flera spelblock09–1 942
2Mats LandströmRapporterade spelblock: 1 010 (6 ser.) · 168 (1 ser.) · 206 (1 ser.) · 202 (1 ser.)Flera spelblock09–1 586
3Evelina WestinRapporterade spelblock: 867 (6 ser.) · 172 (1 ser.) · 134 (1 ser.)Flera spelblock88–1 173
4Jonathan HellströmRapporterade spelblock: 948 (6 ser.) · 158 (1 ser.)Flera spelblock07–1 106
5Nathalia Hansen86107,8695

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

UngdomKategori H

19 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Anton WestinRapporterade spelblock: 1 126 (6 ser.) · 1 135 (6 ser.)Flera spelblock012–2 261
2Robin NobergRapporterade spelblock: 1 139 (6 ser.) · 1 162 (6 ser.)Flera spelblock012–2 301
3Marcus PetterssonRapporterade spelblock: 1 129 (6 ser.) · 1 064 (6 ser.)Flera spelblock012–2 193
4Benjamin HellströmRapporterade spelblock: 942 (6 ser.) · 1 131 (6 ser.)Flera spelblock012–2 073
5Clara AneerRapporterade spelblock: 969 (6 ser.) · 901 (6 ser.)Flera spelblock812–1 870
6Linnea Isberg CranserRapporterade spelblock: 957 (6 ser.) · 905 (6 ser.)Flera spelblock812–1 862
7Ronja Eklund86147,8935
8Tim Fredriksson06143,5861
9Simon Andersson06140,7844
10Isac Dolvander06140,0840
11Augusta Hamberg86127,0810
12Felix Bodin06131,2787
13Vendela Åhlin86116,7748
14Axel Hedman06117,0702
15Adam Eklund06109,5657
16Ellen Junevall8697,3632
17Joakim Magnusson06104,5627
18Alexander Dimander06103,2619
19Love Isberg Cranser0669,0414

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.