Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2018/19

Tollarpsträffen

Tollarps Bowlinghall, Tollarp2 mars 2019 – 3 mars 2019

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: BK Skoj.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
113
Klasser med deltagare
9 / 9

Herrar AKategori J

14 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Klas Eriksson04202,3809
2Larry Johansson04189,3757
3Johan Landgren04188,5754
4Rickard Svensson04176,3705
5Jacob Rundgren04170,8683
6Magnus Håkansson04169,8679
7Marcus Mårtensson04167,5670
8Eddie Engström04166,0664
9Lucas Larsen04165,3661
10Krister Schouten04163,0652
11Andreas Brönnmark04163,0652
12Thomas Berglund04162,0648
13Patric Bohlin04158,0632
14Peter Håkansson04156,0624

Herrar BKategori J

22 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Markus Fors04193,5774
2Mattias Nilsson04181,8727
3Johan Ericsson04177,0708
4Fredrik Johannesson04176,3705
5Johan Rosell04162,5650
6Matteus Pfeiffer04162,3649
7Göran Carlquist04159,0636
8Johan Strandberg04159,0636
9Robert Johansson04156,0624
10Laban Larsen04151,3605
11Andreas Svensson04151,3605
12Linus Larsson04150,3601
13Håkan Johansson04148,0592
14Benny Nielsen04139,8559
15Ken Andersson04139,3557
16Joakim Jönsson04138,8555
17Patrik Forss04137,3549
18Johan Danielsson04134,3537
19Robin Lyzell04130,0520
20Alexander Hansson04128,8515
21Christer Johansson04120,5482
22Lars Sjölander04114,3457

Herrar CKategori J

24 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Max Engberg04170,8683
2Johnny Andersson04156,5626
3Felix Rosenkvist04149,5598
4Peter Larsson04148,8595
5Jörgen Berlin04143,0572
6Marcus Svensson04138,8555
7Jörgen Larsson04133,5534
8Fredrik Malmsten04131,8527
9Mattias Bjereke04131,8527
10Daniel Gullberg04127,8511
11J-A. Johannesson04127,5510
12Martin Jonsson04125,8503
13Johannes Mårtensson04125,5502
14Tomas Holm04125,3501
15Joakim Jönsson04125,3501
16Jörgen Håkansson04122,3489
17Max Ryrstedt04121,8487
18Jan Orest04121,8487
19Jens Nilsson04120,3481
20Fredrik Håkansson04119,8479
21Emanuel Holmberg04118,8475
22M290372ROB0104118,5474
23Anders Rosberg04114,8459
25Christer Knutson0496,3385

Herrar DKategori J

13 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Anders Johansson04110,0440
2Mattias Frank04109,5438
3Petar Savanovic04108,8435
4Christian Svensson04108,3433
5Björn Arvidsson04105,3421
6Kenneth Sandberg0498,3393
7K-O. Brorsson0496,5386
8Stefan Kjellqvist0493,8375
9Krister Persson0492,3369
10Göran Nilsson0490,3361
11M310877PAT010486,8347
12Daniel Karlsson0476,0304
13Tore Svensson0467,8271

Damer AKategori J

6 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Emma Persson04166,0664
2Maria Billgren04161,8647
3Lena Tulldahl04161,0644
4Sara Nordström04160,8643
5Annette Jönsson04148,5594
6Jenny Almroth04125,5502

Damer BKategori J

7 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Elin Olanders04174,5698
3Camilla Tuvebrant04141,5566
4Maria Söderberg04130,0520
5Åsa Mårtensson04129,5518
6Eva Sjöbom04127,3509
7Sabina Svensson04121,0484
8Sofia Olsson04107,8431

Damer CKategori J

10 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1My Jönsson04135,5542
2Rebecka Löfgren04135,5542
3K101090EME0104120,8483
4Sara Gunnarsson04120,5482
5Karin Kristoffersson04117,3469
6Linda Rosberg04111,5446
7Erica Eriksson04110,3441
8Rebecka Johannesson04104,5418
9Frida Marntell04101,8407
10Anna Stettinius0493,5374

Damer DKategori J

10 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Ida Stenkilsson04112,8451
2Natalie Johansson04107,0428
3K191191MAY0104100,5402
4Vivianne Johnson0498,3393
5Hanna Kärrefors0485,0340
6Josefin Johansson0484,8339
7K231094ANN010476,5306
8K080488THE010474,5298
9Harriet Roos0473,3293
10Camilla Olsson0466,0264

RännaKategori J

8 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M250773JON0104142,8571
2M260557ARN0104139,0556
3Sofie Rubin04134,8539
4Patrik Rubin04134,0536
5K200987SOP0104122,5490
6M160676HEN0104122,3489
7Katarina Ragnarsson0496,8387
8M240950KEN010489,8359