Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2018/19

Stockholm Junior Challenger Grand Prix - del 2

Stockholm - Högdalen, Stockholm23 mars 2019 – 24 mars 2019

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Stockholms BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
50
Klasser med deltagare
3 / 3

OpenKategori I

10 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Kim Källström04224,8899
2Jonathan Olsson04192,5770
3Robin Noberg04184,8739
4Chris Granström04179,8719
5Fredrik Andersson04178,8715
6Kristoffer Sund04178,3713
7Albin Wase04172,8691
8Malin Berg84164,3689
9Christoffer Cranser04171,0684
10Marcus Pettersson04170,5682

Hcp KillarKategori J

19 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Samuel Molin444195,8959
2Pelle Löfström644161,3901
3Melvin Eliasson324180,0848
4Jonathan Berglund Toreihi624148,3841
5Casper Jakobsson204190,0840
6Charlie Pettersén454163,3833
7Gustaf Bertlid624144,5826
8Erik Evelönn444159,3813
9Emil Löfström464155,3805
10Daniel Jarbrant564141,8791
11William Dahlsten354158,5774
12Daniel Marianiuk724120,8771
13Mattias Jarbrant364150,5746
14Fabian Carlsson704116,0744
15Charlie Stenfelt614120,5726
16Manuel Layrisse89490,8719
17David Söderlund Bejeryd704108,3713
18Gabriel Norrby424131,8695
19Adam Marianiuk634107,3681

Hcp TjejerKategori J

21 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Malin Lindström314192,5894
2Ida Wistrand284188,8867
3Irma Björell514164,5862
4Ebba Thelenius604146,3825
5Lisali From424160,5810
6Felicia Brostedt524150,3809
7Isabell From324168,3801
8Julia Nygren304167,0788
9Mirinda Melin664130,5786
10Engla Cotera Nilsson444150,5778
11Linnea Isberg Cranser504143,5774
12Celine Kilander854108,0772
13Stefanie Layrisse504141,3765
14Astrid Magnusson624128,3761
15Mira Erlandsson614128,5758
16Julia Ekman334150,0732
17Alice Olsson584124,8731
18Nicole Layrisse284150,0712
19Olivia Ilstedt644112,3705
20Ella Toma81493,8699
21Ronja Eklund364138,8699