Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2018/19

Äggstraslaget

Torsby Bowlinghall, Torsby19 apr. 2019

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: BK Fryken.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
81
Klasser med deltagare
1 / 1

ÄggstraslagetKategori D

81 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Eric SjöbergRapporterade spelblock: 688 (3 ser.) · 663 (3 ser.) · 733 (3 ser.) · 637 (3 ser.) · 228 (1 ser.) · 248 (1 ser.) · 202 (1 ser.) · 237 (1 ser.) · 275 (1 ser.)Flera spelblock017–3 911
2Stefan BiehlRapporterade spelblock: 686 (3 ser.) · 713 (3 ser.) · 604 (3 ser.) · 677 (3 ser.) · 233 (1 ser.) · 269 (1 ser.) · 205 (1 ser.) · 213 (1 ser.) · 224 (1 ser.)Flera spelblock1117–3 824
3Mattias NilssonRapporterade spelblock: 647 (3 ser.) · 649 (3 ser.) · 701 (3 ser.) · 596 (3 ser.) · 217 (1 ser.) · 217 (1 ser.) · 204 (1 ser.) · 190 (1 ser.)Flera spelblock016–3 421
4Thomas LinderRapporterade spelblock: 625 (3 ser.) · 639 (3 ser.) · 777 (3 ser.) · 631 (3 ser.) · 198 (1 ser.) · 195 (1 ser.) · 185 (1 ser.)Flera spelblock515–3 250
6Johan SundlerRapporterade spelblock: 640 (3 ser.) · 624 (3 ser.) · 651 (3 ser.) · 600 (3 ser.) · 169 (1 ser.)Flera spelblock1213–2 684
7Linus CarleRapporterade spelblock: 642 (3 ser.) · 717 (3 ser.) · 745 (3 ser.) · 634 (3 ser.)Flera spelblock012–2 738
8Liam NilssonRapporterade spelblock: 598 (3 ser.) · 725 (3 ser.) · 642 (3 ser.) · 625 (3 ser.)Flera spelblock4212–2 590
9Joackim BiehlRapporterade spelblock: 690 (3 ser.) · 663 (3 ser.) · 644 (3 ser.) · 608 (3 ser.)Flera spelblock612–2 605
10Anders LandegrenRapporterade spelblock: 658 (3 ser.) · 558 (3 ser.) · 572 (3 ser.) · 589 (3 ser.)Flera spelblock2912–2 377
13Isabelle HultinRapporterade spelblock: 649 (3 ser.) · 663 (3 ser.) · 641 (3 ser.)Flera spelblock09–1 953
14Thomas LindbladRapporterade spelblock: 651 (3 ser.) · 614 (3 ser.) · 628 (3 ser.)Flera spelblock119–1 893
15Kent Karlsson GunnarssonRapporterade spelblock: 642 (3 ser.) · 611 (3 ser.) · 607 (3 ser.)Flera spelblock289–1 860
16Mats ForsbergRapporterade spelblock: 651 (3 ser.) · 626 (3 ser.) · 605 (3 ser.)Flera spelblock119–1 882
17Lizz SandelinRapporterade spelblock: 621 (3 ser.) · 627 (3 ser.) · 601 (3 ser.)Flera spelblock399–1 849
19M141002VIK01Rapporterade spelblock: 607 (3 ser.) · 688 (3 ser.) · 578 (3 ser.)Flera spelblock429–1 873
20Robin SandbergRapporterade spelblock: 730 (3 ser.) · 630 (3 ser.) · 565 (3 ser.)Flera spelblock99–1 925
21A-B. PerssonRapporterade spelblock: 622 (3 ser.) · 606 (3 ser.) · 553 (3 ser.)Flera spelblock319–1 781
22Tobias SätherströmRapporterade spelblock: 579 (3 ser.) · 650 (3 ser.) · 549 (3 ser.)Flera spelblock129–1 778
24Tobias ErikssonRapporterade spelblock: 630 (3 ser.) · 578 (3 ser.) · 512 (3 ser.)Flera spelblock259–1 720
25Tobias ErikssonRapporterade spelblock: 691 (3 ser.) · 690 (3 ser.)Flera spelblock06–1 381
26Leif GöthbergRapporterade spelblock: 594 (3 ser.) · 677 (3 ser.)Flera spelblock166–1 271
27Markus JanssonRapporterade spelblock: 773 (3 ser.) · 660 (3 ser.)Flera spelblock06–1 433
28Tobias EdénRapporterade spelblock: 610 (3 ser.) · 622 (3 ser.)Flera spelblock136–1 232
30Jonas DahlinRapporterade spelblock: 650 (3 ser.) · 616 (3 ser.)Flera spelblock36–1 266
31Isabelle LindgrenRapporterade spelblock: 580 (3 ser.) · 611 (3 ser.)Flera spelblock216–1 191
32Kenneth Junior TomassonRapporterade spelblock: 666 (3 ser.) · 608 (3 ser.)Flera spelblock166–1 274
34Kenneth TomassonRapporterade spelblock: 643 (3 ser.) · 590 (3 ser.)Flera spelblock166–1 233
35Gertrud PerssonRapporterade spelblock: 622 (3 ser.) · 585 (3 ser.)Flera spelblock326–1 207
36Kjell ChytraeusRapporterade spelblock: 622 (3 ser.) · 577 (3 ser.)Flera spelblock336–1 199
37Emil SjögrenRapporterade spelblock: 646 (3 ser.) · 574 (3 ser.)Flera spelblock46–1 220
39Johan IgelströmRapporterade spelblock: 683 (3 ser.) · 565 (3 ser.)Flera spelblock16–1 248
40Stefan AnderssonRapporterade spelblock: 595 (3 ser.) · 564 (3 ser.)Flera spelblock306–1 159
41P-E. NilssonRapporterade spelblock: 695 (3 ser.) · 555 (3 ser.)Flera spelblock186–1 250
42Mikael JönssonRapporterade spelblock: 663 (3 ser.) · 554 (3 ser.)Flera spelblock216–1 217
43Joel LandegrenRapporterade spelblock: 625 (3 ser.) · 546 (3 ser.)Flera spelblock176–1 171
44Annika EngströmRapporterade spelblock: 648 (3 ser.) · 542 (3 ser.)Flera spelblock416–1 190
45Jan NilssonRapporterade spelblock: 617 (3 ser.) · 535 (3 ser.)Flera spelblock246–1 152
46Katarina DahlinRapporterade spelblock: 663 (3 ser.) · 521 (3 ser.)Flera spelblock46–1 184
47Jan KarlssonRapporterade spelblock: 618 (3 ser.) · 521 (3 ser.)Flera spelblock286–1 139
48Herbert NilssonRapporterade spelblock: 650 (3 ser.) · 490 (3 ser.)Flera spelblock356–1 140
49Svein Kristiansen283200,0684
51Mattias Berglund173202,3658
52Mikael Johansson133204,0651
53Thomas Mjöster73209,7650
54Örjan Hedgren123200,7638
55Matti Maaranen293183,0636
56Tobias Bredin123199,7635
57Andreas Bönström63204,0630
58Kennet Andersson413168,7629
59Joachim Einarsrud123196,0624
60Roland Bönström143193,3622
61Kristoffer Strömberg373168,7617
62Mats Syvertsson153187,0606
63Johnny Svensson233177,0600
66Stefan Bäck233173,3589
67Åke Berglund203175,7587
68Bertil Blegeberg373158,7587
69Camilla Myhre173178,0585
71William Biehl283166,0582
72Nils Sölensjö363157,0579
74Lukas Andersson43184,3565
75Sune Fridén193169,3565
76Conny Lundberg423146,3565
77Katarina Dalgren333155,0564
78Christer Envall423144,7560
80P-O. Mellembråten263159,0555
81Mohammed Aziz313153,7554
83Dennis Andersson73175,3547
84Ola Sjöberg343147,3544
85Gunde Haglund373143,7542
86Elin Engström423138,3541
87Magnus Olsson303150,0540
88INT000000001163163,3538
89James Lundberg423137,0537
90Bengt Bäcklund63171,3532
91Christopher Lehmus33172,0525
92Johan Lindgren383136,7524
93Andreas Henriksson423132,7524
94Michael Höglund183152,0510
95Ninni Boss423129,0513
96Lars Thomasson153146,3484

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.