Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2018/19

STM 2019 - Söderstriken

Stockholm - Södra, Stockholm27 apr. 2019 – 20 juni 2019

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Playbowl Club Söder.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
184
Klasser med deltagare
4 / 4

OpenKategori G

24 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Jesper Lundström06215,71 294
2Jerry Ekman-Wogel06211,71 270
3Christopher Eklund06206,81 241
4Patrik Nilsson06204,01 224
5Kjell Scherman06201,51 209
6Martin Wallin06198,01 188
7Håkan Hellsing06197,81 187
8Robert Myrén06196,01 176
9Gustavo Layrisse Montiel06195,21 171
10Oskar Almroth06194,51 167
11Marcus Lundqvist06193,71 162
12Åke Adelstrand06193,31 160
13Anders Friman06192,01 152
14Cristopher Nybom06187,01 122
15Matz Lindell06187,01 122
16Kjell Isaksson06186,81 121
17Mattias Persson06179,71 078
18Mikael Olsson06179,51 077
19Tomas Lind06177,81 067
20Johan Näslund06174,21 045
21Martin Östlund06169,31 016
22Ola Näslund06159,5957
23Brian Moreno06157,7946
24K-J. Mattsson06152,7916

HcpKategori H

82 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Richard Andersson176200,31 304
2Leo Ornered166200,01 296
3Ulf Nilsson Jörlemyr166199,81 295
4Jesper Jelvin146200,21 285
5Mikael Isaksson116203,21 285
6Robin Noberg176192,21 255
7Henrik Sandell336173,31 238
8Jouko Törnudd126194,01 236
9Johan Larsson06205,71 234
10Daniel Holmgren36202,31 232
11Roger Tocklin136190,81 223
12Björn Mattsson146189,31 220
13Matz Lindell116191,71 216
14Daniel Wahrberg36198,21 207
15Marcus Pettersson266174,31 202
16Thomas Hörnberg156184,51 197
17Mikael Collinge46195,01 194
18Jonas Gimhag76191,81 193
19Björn Fransson106188,31 190
20Patrik Goldberg196179,01 188
21Henning Lauritsen296168,81 187
22Markus Hoflin36194,51 185
23M271250KEN02316166,31 184
24Benny Rapp206176,81 181
25Christer Hodell246172,51 179
26Ola Hansson186178,31 178
27Håkan Vainikka Thurmander106186,21 177
28Peter Engborg256170,71 174
29Johan Åkerberg356160,21 171
30Klas Söderberg286166,71 168
31Joel Lindström96184,21 159
32David Svedberg186174,01 152
33Christoffer Cranser196172,51 149
34Vijay Thuphal Nagaraja Iyengar296161,71 144
35Micke Wendell136177,71 144
36Peter Axelsson116179,21 141
37Henrik Hedlycke116178,21 135
38Torbjörn Persson106178,01 128
39Tony Eklund176170,71 126
40Stefan Tingvall106177,21 123
41Oscar Amilon Storsteinnes106177,01 122
42Henrik Östlund156171,81 121
43Rolf Hedlycke216165,81 121
44Bernt Sund146172,71 120
45Torgny Löfgren296157,71 120
46Tony Svensson376149,31 118
47Kjell Nörgaard376148,81 115
48Stene Andersson156170,51 113
49Petter Myrehed146171,21 111
50Tommy Stenqvist156170,21 111
51Lucas Nilsson156170,01 110
52Linus Sjöberg186167,01 110
53J-O. Skoog26182,81 109
54M081260THO01286156,21 105
55Daniel Larsson46179,81 103
56Thomas Johansson66177,51 101
57Peter Popovski456137,51 095
58Fredrik Andersson126169,81 091
59Alexander Johansson156165,31 082
60Leif Andersson236156,71 078
61Jesper Bergwall86171,51 077
62Simon Palycha186160,51 071
63Thomas Hult316144,51 053
64Timo Nappari206154,71 048
65P-E. Freij326142,71 048
66Tomas Björnlund186155,31 040
67Daniel Nilsson186154,71 036
68Kim Andersson406132,71 036
69Bo Andersson196153,51 035
70Leif Törnestam396133,21 033
71Dimitris Savvakis136158,31 028
72Jonas Emretzon66164,71 024
73Max Mäntykenttä266143,81 019
74Martin Östlund186150,81 013
75Elias Sjögren36164,31 004
76Ralf Hellström166150,71 000
77Simon Wangel136153,3998
78Mattias Havnesköld376126,7982
79Mats Brännlund226138,7964
80Georgios Forsberg316125,7940
81Christer Persson236130,8923
82Christoffer Eklund86145,3920

DamKategori I

32 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Kristiina Brandqvist406169,21 255
2Elin Ek406167,81 247
3Mio Karlsson446163,01 242
4Monica Söderlund286178,51 239
5Susanne Olsson96196,21 231
6Hélène Segolsson346171,21 231
7Margita Andersson286175,21 219
8Annika Grönvall136189,71 216
9Theresia Jatta Köhlin376164,51 209
10Anita Wanhainen276174,51 209
11Erika Svensson136187,21 201
12Susann Tolppola336165,01 188
13Catrin Tocklin216176,21 183
14Tanja Sundström256171,21 177
15Helen Svedberg356160,71 174
16A-C. Knichter366159,01 170
17Lidia Svedberg226172,31 166
18Katrin Fahlström36191,01 164
19Nathalie Agnekil416151,51 155
20Karin Söderqvist446148,01 152
21Emma Plantin316159,51 143
22Nicole Layrisse376151,21 129
23Caroline Källman296158,71 126
24Marita Ahlund346149,01 098
25Ronja Eklund396140,31 076
26Leea Helin376141,31 070
27Elin Granström206158,21 069
28Hanna Engevall406136,31 058
29Roxana Layrisse416134,21 051
30Marie Lindberg326142,01 044
31Eva Nyholm Jönsson396133,01 032
32Regina Siverling256144,71 018

50+Kategori H

52 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Leif Mörkfors56206,81 271
2Hans Larsson86201,71 258
3Kjell Isaksson66201,01 242
4Björn Lilja46202,31 238
5Jouko Törnudd126193,01 230
6Benny Lagerström176187,31 226
7Lars Eriksson106192,81 217
8Göran Bergendorff136189,21 213
9Veijo Seppänen46197,31 208
10Peter Fredriksson46197,01 206
11Björn Ejderling56195,81 205
12Mikael Gimhag156185,51 203
13Vesa Heinonen166182,71 192
14Allan Sennevall06198,21 189
15Jan Hoflin206176,81 181
16Klas Söderberg206176,31 178
17Jörgen Nyberg76189,01 176
18Dag Jingstål106185,71 174
19Lars Bergman26192,21 165
20Anders Frisk196174,71 162
21Stig Svensson126181,31 160
22Magnus Lütz56188,21 159
23Ulf Lönngren106182,51 155
24Ronny Rylander136179,01 152
25Lennart Sporre196173,01 152
26Jan Ednertz86183,31 148
27Joakim Plantin86182,71 144
28Thomas Wallgren66184,71 144
29Pål Stål06190,31 142
30Benny Ohlsson146176,01 140
31Greger Knutas26187,31 136
32Christer Lundborg206169,01 134
33Peter Johander166172,21 129
34Elis Friman176170,51 125
35Kåre Birgersson126175,01 122
36Mats Rehn206166,21 117
37Szczepan Drapsa146171,71 114
38Christer Plahn16184,21 111
39Gunnar Moquist176168,01 110
40Tim Sundström186166,01 104
41Mikael Söderstrand206163,01 098
42J-O. Lindblad96173,31 094
43Mikael Witting96172,71 090
44Björn Bergvall16180,51 089
45Hans Modh76174,51 089
46Claes Trankärr116164,81 055
47Cornell Gassner116164,71 054
48Matz Lindell116164,31 052
49Per Nyholm Jönsson166157,81 043
50Stigbjörn Hellman166149,3992
51Jan Flodin166148,8989
52S-O. Sjölund176140,2943