Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2018/19

Påsksmällen

Hässleholms Bowlinghall, Hässleholm18 apr. 2019 – 20 apr. 2019

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Göinge HIF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
118
Klasser med deltagare
9 / 9

Herrar AKategori J

10 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Jacob Rundgren04189,5758
2Rickard Svensson04179,8719
3Larry Johansson04177,5710
4Patric Bohlin04170,0680
5Magnus Håkansson04165,0660
6Peter Håkansson04161,0644
7Krister Schouten04157,3629
8Lucas Larsen04151,0604
9Thomas Berglund04148,5594
10Andreas Brönnmark04134,8539

Herrar BKategori J

23 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Johan Ericsson04181,8727
2M121284ADA0104177,5710
3Andreas Åstrand04172,3689
4Stefan Hansson04168,5674
5Joakim Jönsson04161,0644
6Patrik Forss04159,0636
7Lennart Jönsson04158,0632
8Mattias Nilsson04155,0620
9J-A. Persson04154,8619
10Matteus Pfeiffer04153,0612
11Linus Larsson04151,5606
12Oliwer Enulf04151,0604
13Håkan Johansson04150,8603
14Robert Johansson04150,5602
15Alexander Hansson04145,8583
16M140594TOM0104142,8571
17Johan Danielsson04141,3565
18Fredrik Johannesson04136,5546
19Laban Larsen04135,8543
20Anders Linderoth04135,0540
21Andreas Svensson04133,8535
22L-I. Hedlund04132,8531
23Robin Lyzell04128,3513

Herrar CKategori J

20 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Joakim Jönsson04161,5646
2Paul Gustafsson04140,3561
3Lars Sjölander04132,3529
4Andreas Rosengren04129,0516
5M290372ROB0104126,5506
6Christer Knutson04125,8503
7Marcus Svensson04125,8503
8Jimmy Tillgren04125,3501
9Max Ryrstedt04124,5498
10Anders Rosberg04123,5494
11Mattias Bjereke04123,3493
12Patrik Persson04123,3493
13Tomas Holm04123,0492
14Jörgen Håkansson04120,8483
15Daniel Gullberg04117,8471
16Jens Nilsson04117,5470
17Jan Orest04115,3461
18Mikael Hansen04110,5442
19M300482PAT0104104,8419
20Martin Jonsson04104,3417

Herrar DKategori J

19 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Lenny Svensson04136,0544
2M130479ROL0104132,0528
3Mattias Frank04129,5518
4Martin Nordin Nilsson04129,0516
5Ricky Delseman04120,5482
6M091070MAT0104115,0460
7Tommy Henrysson04112,8451
8Kenneth Sandberg04112,8451
9M121186ROB0804112,0448
10Krister Persson04108,3433
11Anders Johansson04108,3433
12Christian Svensson04107,5430
13Anders Pedersen04104,8419
14Petar Savanovic04102,5410
15Göran Bengtsson04102,3409
16Jonas Arvidsson04101,8407
17Pär Björkenrud0488,5354
18Misel Stefanovski0486,5346
19Magnus Asp0477,8311

Damer AKategori J

7 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Sara Nordström04188,5754
2Eva Månsson04168,0672
3Emma Persson04161,0644
4Anneli Jacobsen04154,8619
5A-C. Persson04152,8611
6Maria Billgren04146,5586
7Jenny Almroth04140,0560

Damer BKategori J

8 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Ulrika Persson04156,8627
2Sofia Olsson04145,8583
3Lena Kronsell04145,5582
4Katarina Evergren04137,0548
5Eva Sjöbom04137,0548
6Rebecca Lindblad04132,5530
7Sabina Svensson04110,8443
8Wilma Melin04108,3433

Damer CKategori J

12 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Anna Bengtsson04140,5562
2Olivia Hansson04134,3537
3Linda Rosberg04134,0536
4Filippa Rönde04124,5498
5Camilla Tuvebrant04121,8487
7Terese Olsson04108,3433
8Anna Lundström04108,3433
9Sara Gunnarsson04107,3429
10Emma Tomasson04102,0408
11Astrid Andersson0498,5394
12Rebecka Johannesson0498,0392
13Karin Kristoffersson0495,5382

Damer DKategori J

12 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Maria Hellborg Hellborg04133,3533
2Sofie Ahlström04130,0520
3K020388JOS0104110,3441
4K191191MAY0104106,5426
5Karin Levin04105,3421
6K200178ANN0504105,0420
7Sara Milahovic04102,3409
8K020398SAR010493,0372
9Sara Nordin Nilson0490,8363
10Elinore Carlsson0482,3329
11Josefin Johansson0478,0312
13K300867ANN010466,3265

Ränna AKategori J

7 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Bo Lindahl04170,3681
2Patrik Rubin04146,3585
3M250773JON0104132,3529
4K200987SOP0104130,3521
5Sofie Rubin04130,0520
6M260557ARN0104109,5438
7M240950KEN010499,3397