Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2018/19

Individuella DM - Västergötland

Tibro Bowlinghall, Tibro2 apr. 2019 – 28 apr. 2019

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Västergötlands BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
122
Klasser med deltagare
7 / 7

Ungdom PojkarKategori H

21 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Adam JohnssonRapporterade spelblock: 1 062 (6 ser.) · 915 (4 ser.) · 505 (2 ser.) · 433 (2 ser.)Flera spelblock014–2 915
2Julius NolstrandRapporterade spelblock: 1 094 (6 ser.) · 756 (4 ser.) · 413 (2 ser.) · 294 (2 ser.)Flera spelblock014–2 557
3Christoffer IvarssonRapporterade spelblock: 1 044 (6 ser.) · 709 (4 ser.) · 354 (2 ser.)Flera spelblock012–2 107
4Filip DavidssonRapporterade spelblock: 1 033 (6 ser.) · 789 (4 ser.) · 211 (2 ser.)Flera spelblock012–2 033
5Rasmus OlssonRapporterade spelblock: 1 080 (6 ser.) · 693 (4 ser.)Flera spelblock010–1 773
6Mattias IsraelssonRapporterade spelblock: 1 053 (6 ser.) · 680 (4 ser.)Flera spelblock010–1 733
7Felix BrogelandRapporterade spelblock: 1 021 (6 ser.) · 644 (4 ser.)Flera spelblock010–1 665
8Noel Haglund Torgersen06171,81 031
9Alexander Holm06165,0990
10Felix Hallberg06161,7970
11Erik Larsson06160,3962
12William Hernlind06158,0948
13Olle Rasmussen06157,0942
14Emil Karlsson06155,3932
15Emil Johansson06153,8923
16Alvin Fredriksson06131,2787
17Dennis Karlsson06130,3782
18Albin Lindberg06127,3764
19Neo Bjärsmyr06127,3764
20Dave Bjärsmyr06104,2625
21Simon Falk Gerhard0294,0188

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

Ungdom FlickorKategori I

9 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Kajsa SamuelssonRapporterade spelblock: 1 006 (6 ser.) · 631 (4 ser.) · 353 (2 ser.) · 341 (2 ser.)Flera spelblock014–2 331
2Tilda LindbergRapporterade spelblock: 1 100 (6 ser.) · 702 (4 ser.) · 439 (2 ser.) · 323 (2 ser.)Flera spelblock014–2 564
3Selma NolstrandRapporterade spelblock: 829 (6 ser.) · 625 (4 ser.) · 259 (2 ser.) · 396 (2 ser.)Flera spelblock014–2 109
4Alva BlyhRapporterade spelblock: 879 (6 ser.) · 554 (4 ser.) · 293 (2 ser.) · 271 (2 ser.)Flera spelblock014–1 997
5Mikaela TagessonRapporterade spelblock: 825 (6 ser.) · 520 (4 ser.)Flera spelblock010–1 345
6Hanna SvenssonRapporterade spelblock: 870 (6 ser.) · 519 (4 ser.)Flera spelblock010–1 389
7Tindra Falk Gerhard06122,5735
8Jonna Svensson06119,0714
9Tindra Ivarsson06107,8647

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

Junior PojkarKategori G

16 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Sebastian FribergRapporterade spelblock: 1 236 (6 ser.) · 1 009 (4 ser.) · 420 (2 ser.) · 426 (2 ser.)Flera spelblock014–3 091
2Jonas IngmanssonRapporterade spelblock: 1 147 (6 ser.) · 855 (4 ser.) · 489 (2 ser.) · 393 (2 ser.)Flera spelblock014–2 884
3Lucas FjällborgRapporterade spelblock: 1 215 (6 ser.) · 804 (4 ser.) · 395 (2 ser.) · 381 (2 ser.)Flera spelblock014–2 795
4Erik JohanssonRapporterade spelblock: 1 231 (6 ser.) · 845 (4 ser.) · 354 (2 ser.) · 338 (2 ser.)Flera spelblock014–2 768
5Sebastian Dempwolf HolmRapporterade spelblock: 1 139 (6 ser.) · 790 (4 ser.)Flera spelblock010–1 929
6Niclas TernströmRapporterade spelblock: 1 197 (6 ser.) · 763 (4 ser.)Flera spelblock010–1 960
7David SandbergRapporterade spelblock: 1 245 (6 ser.) · 708 (4 ser.)Flera spelblock010–1 953
8Tobias HogdinRapporterade spelblock: 1 181 (6 ser.) · 675 (4 ser.)Flera spelblock010–1 856
9Filip Malmer06188,01 128
10Carl Svensson06181,71 090
11Anton Suneson06173,31 040
12Anton Andersson06163,5981
13Casper Samuelsson06154,2925
14Jimmy Skofterud06153,8923
15Linus Alriksson06153,7922
16Jonatan Johansson06143,2859

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

Junior FlickorKategori H

5 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Stina RasmussenRapporterade spelblock: 1 121 (6 ser.) · 826 (4 ser.) · 403 (2 ser.) · 368 (2 ser.)Flera spelblock014–2 718
2Olivia MalmerRapporterade spelblock: 1 042 (6 ser.) · 667 (4 ser.) · 333 (2 ser.) · 353 (2 ser.)Flera spelblock014–2 395
3Moa WängqvistRapporterade spelblock: 1 064 (6 ser.) · 698 (4 ser.) · 326 (2 ser.)Flera spelblock012–2 088
4Cornelia HolmRapporterade spelblock: 834 (6 ser.) · 464 (4 ser.)Flera spelblock010–1 298
5Josefin Andersson06170,01 020

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

OldboysKategori F

27 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Ante AnderssonRapporterade spelblock: 1 229 (6 ser.) · 865 (4 ser.) · 424 (2 ser.) · 438 (2 ser.)Flera spelblock014–2 956
2Peter AnderssonRapporterade spelblock: 1 419 (6 ser.) · 980 (4 ser.) · 437 (2 ser.) · 419 (2 ser.)Flera spelblock014–3 255
3Leif LindquistRapporterade spelblock: 1 243 (6 ser.) · 843 (4 ser.) · 422 (2 ser.) · 423 (2 ser.)Flera spelblock014–2 931
4Roger WestmanRapporterade spelblock: 1 339 (6 ser.) · 934 (4 ser.) · 370 (2 ser.) · 404 (2 ser.)Flera spelblock014–3 047
5Anders WellmanRapporterade spelblock: 1 211 (6 ser.) · 824 (4 ser.)Flera spelblock010–2 035
6Mikael ElvingRapporterade spelblock: 1 182 (6 ser.) · 783 (4 ser.)Flera spelblock010–1 965
7Stefan WulcanRapporterade spelblock: 1 286 (6 ser.) · 757 (4 ser.)Flera spelblock010–2 043
8Ted BlomdahlRapporterade spelblock: 1 200 (6 ser.) · 755 (4 ser.)Flera spelblock010–1 955
9Ola Andersson06195,81 175
10Dennis Lundgren06192,81 157
11Lennart Johansson06192,71 156
12Lars Johansson06191,81 151
13Johan Leijon06187,71 126
14P-E. Arnstål06186,51 119
15Thomas Johansson06186,31 118
16Jimmy Jansson06185,81 115
17Eino Vuoluterä06184,21 105
18Thomas Ternström06183,51 101
19Per Skoglund06180,51 083
20Mats Björkander06178,71 072
21Kenneth Larsson06174,21 045
22Gösta Hägg06173,01 038
23Bertil Brogeland06170,71 024
24Michael Cronberg06170,01 020
25Gunnar Sjöberg06167,31 004
26Henry Ingmansson06167,31 004
27Christer Näsström06160,8965

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

OldgirlsKategori G

21 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Barbro ErlandssonRapporterade spelblock: 1 022 (6 ser.) · 756 (4 ser.) · 363 (2 ser.) · 355 (2 ser.)Flera spelblock014–2 496
2A-M. SandbergRapporterade spelblock: 1 000 (6 ser.) · 744 (4 ser.) · 392 (2 ser.) · 330 (2 ser.)Flera spelblock014–2 466
3Carina KrusellRapporterade spelblock: 1 094 (6 ser.) · 811 (4 ser.) · 391 (2 ser.) · 361 (2 ser.)Flera spelblock014–2 657
4Eva JernbergRapporterade spelblock: 1 013 (6 ser.) · 757 (4 ser.) · 355 (2 ser.) · 352 (2 ser.)Flera spelblock014–2 477
5Ann NyströmRapporterade spelblock: 1 095 (6 ser.) · 739 (4 ser.)Flera spelblock010–1 834
6Susanne JohanssonRapporterade spelblock: 1 131 (6 ser.) · 703 (4 ser.)Flera spelblock010–1 834
7Eva Kornestedt06164,8989
8Anita Dahl06163,7982
9Elisabeth Söderström06163,0978
10Annika Eriksson06160,5963
11Birgita Svensson06158,3950
12Marie Ahlstrand06157,8947
13Lisbeth Olsson06157,0942
14Brita Augustinson06156,5939
15Ingalill Pettersson06154,3926
16Marianne Skoglund06154,0924
17Anette Landh Jonsson06143,5861
18Kerstin Andersson06134,0804
19Margaretha Gewerth06126,5759
20Yvonne Nordqvist06117,0702
21Gun NilssonUtan spelat resultat0–––

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

VeteranKategori G

23 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Conny AronssonRapporterade spelblock: 1 196 (6 ser.) · 889 (4 ser.) · 421 (2 ser.) · 413 (2 ser.)Flera spelblock014–2 919
2Gunnar StenRapporterade spelblock: 1 172 (6 ser.) · 937 (4 ser.) · 382 (2 ser.) · 326 (2 ser.)Flera spelblock014–2 817
3Torbjörn HallingRapporterade spelblock: 1 256 (6 ser.) · 847 (4 ser.) · 378 (2 ser.) · 401 (2 ser.)Flera spelblock014–2 882
4S-O. ThorinRapporterade spelblock: 1 176 (6 ser.) · 864 (4 ser.) · 382 (2 ser.) · 328 (2 ser.)Flera spelblock014–2 750
5Bengt OlssonRapporterade spelblock: 1 162 (6 ser.) · 824 (4 ser.)Flera spelblock010–1 986
6Jerry ErikssonRapporterade spelblock: 1 269 (6 ser.) · 777 (4 ser.)Flera spelblock010–2 046
7Rune StaavRapporterade spelblock: 1 130 (6 ser.) · 776 (4 ser.)Flera spelblock010–1 906
8P-A. HåkanssonRapporterade spelblock: 1 181 (6 ser.) · 735 (4 ser.)Flera spelblock010–1 916
9H-Å. Andersson06188,31 130
10Christer Ax06187,01 122
11Conny Westh06185,21 111
12Bengt Ahlstrand06182,71 096
13Reidar Rudenstén06182,21 093
14Tommy Nilsson06180,71 084
15Göran Johansson06178,21 069
16Daniel Jacobsson06177,21 063
17Sten Olsson06174,51 047
18Sven Ruda06174,31 046
19Thomas Danielsson06167,81 007
20L-J. Björk06165,7994
21Bernt Lindblom06158,5951
22Kjell Helander06157,7946
23Ture Johansson06156,8941

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.