Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2018/19

DM Junior - Stockholm

Tyresö Bowlinghall, Tyresö3 maj 2019 – 6 maj 2019

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Stockholms BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
48
Klasser med deltagare
5 / 5

Pojkar Under 135Kategori I

14 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Alvar BjörnssonRapporterade spelblock: 934 (6 ser.) · 900 (5 ser.)Flera spelblock011–1 834
2Felix MöllerRapporterade spelblock: 891 (6 ser.) · 883 (5 ser.)Flera spelblock011–1 774
3Zebastian SöderRapporterade spelblock: 861 (6 ser.) · 789 (5 ser.)Flera spelblock011–1 650
4Daniel JarbrantRapporterade spelblock: 937 (6 ser.) · 749 (5 ser.)Flera spelblock011–1 686
5Daniel Raymond-PerssonRapporterade spelblock: 940 (6 ser.) · 730 (5 ser.)Flera spelblock011–1 670
6Markus HellströmRapporterade spelblock: 889 (6 ser.) · 692 (5 ser.)Flera spelblock011–1 581
7Theodor Wase06138,2829
8Fabian Carlsson06135,2811
9Eskil Lind06124,7748
10Melwin Blom06118,7712
11William Gruber06112,7676
12Manuel Layrisse06110,7664
13Tobias Henriksson06107,8647
14Nicklas Henriksson0696,8581

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

Pojkar 135-170Kategori H

11 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Kalle AnderssonRapporterade spelblock: 1 129 (6 ser.) · 912 (5 ser.)Flera spelblock011–2 041
2Oscar SjögrenRapporterade spelblock: 1 114 (6 ser.) · 869 (5 ser.)Flera spelblock011–1 983
3Filip WendelRapporterade spelblock: 1 077 (6 ser.) · 851 (5 ser.)Flera spelblock011–1 928
4Erik EvelönnRapporterade spelblock: 1 063 (6 ser.) · 825 (5 ser.)Flera spelblock011–1 888
5Linus GellbornRapporterade spelblock: 1 047 (6 ser.) · 781 (5 ser.)Flera spelblock011–1 828
6Joel Laestander06168,01 008
7Jesper Wiklund06167,51 005
8Kristoffer Sund06167,21 003
9William Dahlsten06158,7952
10Mattias Jarbrant06146,5879
11Charlie Pettersén06118,8713

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

Pojkar & Flickor över 170Kategori G

10 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Liam SöderkvistRapporterade spelblock: 1 188 (6 ser.) · 1 475 (7 ser.)Flera spelblock013–2 663
2Kevin MelinRapporterade spelblock: 1 317 (6 ser.) · 1 481 (7 ser.)Flera spelblock013–2 798
3Alex JokiRapporterade spelblock: 1 209 (6 ser.) · 1 440 (7 ser.)Flera spelblock013–2 649
4Robin LjungqvistRapporterade spelblock: 1 143 (6 ser.) · 1 295 (7 ser.)Flera spelblock013–2 438
5Elias SjögrenRapporterade spelblock: 1 181 (6 ser.) · 1 337 (7 ser.)Flera spelblock013–2 518
6Regina SiverlingRapporterade spelblock: 1 204 (6 ser.) · 1 268 (7 ser.)Flera spelblock013–2 472
7Fredrik AnderssonRapporterade spelblock: 1 117 (6 ser.) · 1 264 (7 ser.)Flera spelblock013–2 381
8Malin BergRapporterade spelblock: 1 110 (6 ser.) · 1 193 (7 ser.)Flera spelblock013–2 303
9Maria Lindius06177,81 067
10Chris Granström06167,51 005

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

Flickor Under 135Kategori J

8 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Mirinda MelinRapporterade spelblock: 854 (6 ser.) · 730 (5 ser.)Flera spelblock011–1 584
2Lea Raymond-PerssonRapporterade spelblock: 951 (6 ser.) · 747 (5 ser.)Flera spelblock011–1 698
3Evelina LaiRapporterade spelblock: 800 (6 ser.) · 681 (5 ser.)Flera spelblock011–1 481
4Mira ErlandssonRapporterade spelblock: 839 (6 ser.) · 708 (5 ser.)Flera spelblock011–1 547
5R-L. SutaRapporterade spelblock: 780 (6 ser.) · 645 (5 ser.)Flera spelblock011–1 425
6Ebba TheleniusRapporterade spelblock: 849 (6 ser.) · 668 (5 ser.)Flera spelblock011–1 517
7Astrid Magnusson06125,8755
8K040211WIL010692,8557

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

Flickor 135-170Kategori I

5 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Nicole LayrisseRapporterade spelblock: 996 (6 ser.) · 923 (5 ser.)Flera spelblock011–1 919
2Isabell FromRapporterade spelblock: 923 (6 ser.) · 932 (5 ser.)Flera spelblock011–1 855
3Lisali FromRapporterade spelblock: 822 (6 ser.) · 808 (5 ser.)Flera spelblock011–1 630
4Engla Cotera NilssonRapporterade spelblock: 919 (6 ser.) · 798 (5 ser.)Flera spelblock011–1 717
5Stefanie LayrisseRapporterade spelblock: 868 (6 ser.) · 734 (5 ser.)Flera spelblock011–1 602

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.