Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2019/20

Stockholm Junior Challenger Grand Prix - del 6

Stockholm - Brandbergen, Stockholm1 okt. 2019 – 6 okt. 2019

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Stockholms BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
49
Klasser med deltagare
3 / 3

OpenKategori I

9 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Fredrik Andersson04262,51 050
2Elias Sjögren04230,5922
3Robin Noberg04227,3909
4Kim Källström04218,3873
5Malin Berg84192,0800
6Albin Wase04195,5782
7Kristoffer Sund04192,3769
8Jonathan Olsson04169,3677
9Marcus Pettersson04164,5658

Hcp KillarKategori J

21 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Melvin Eliasson224240,01 048
2William Dahlsten274207,0936
3José Velásquez704162,0928
4Emil Löfström434188,5926
5Markus Hellström594148,8831
6Pelle Löfström594146,5822
7Daniel Jarbrant494155,3817
8Kalle Andersson264176,0808
9Fabian Carlsson564144,3801
10Benjamin Hellström274170,8791
11Charlie Pettersén454150,3781
12Jonathan Hellström364158,0776
13Casper Jakobsson94185,0776
14Mattias Jarbrant364153,3757
15Felix Möller364151,5750
16Eskil Lind554132,5750
17Samuel Molin294155,3737
18Erik Evelönn394144,0732
19Oscar Sjögren254155,8723
20Manuel Layrisse83488,5686
21Love Isberg Cranser95472,3669

Hcp TjejerKategori J

19 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Nicole Layrisse244212,0944
2Malin Lindström284205,5934
3Julia Nygren294197,0904
4Evelina Lai594155,5858
5Irma Björell454167,5850
6Olivia Ilstedt704138,8835
7Nathalie Nilsson594148,5830
8Matilda Werkelin614146,0828
9Alice Olsson504152,0808
10Emelie Stenegärd394161,8803
11Mira Erlandsson494149,3793
12Ronja Eklund274171,3793
13Ebba Thelenius574140,0788
14Engla Cotera Nilsson394157,0784
15Lisali From394155,8779
16Stefanie Layrisse444145,3757
17Isabell From314152,5734
18Mirinda Melin554122,5710
19Linnea Isberg Cranser454125,8683