Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2019/20

Stockholm Junior Challenger Grand Prix - del 7

Stockholm - Vårby, Vårby7 nov. 2019 – 12 nov. 2019

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Stockholms BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
51
Klasser med deltagare
3 / 3

OpenKategori I

11 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Elias Sjögren04192,8771
2Kim Källström04190,0760
3Kristoffer Sund04186,3745
4Chris Granström04182,8731
5Noah Jakobsson04179,8719
6Robin Noberg04178,5714
7Albin Wase04175,0700
8Malin Berg84166,5698
9Jonathan Olsson04163,5654
10Fredrik Andersson04161,0644
11Marcus Pettersson04147,0588

Hcp KillarKategori J

17 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Melvin Eliasson174208,5902
2José Velásquez564167,3893
3Daniel Jarbrant494151,3801
4Oscar Sjögren224176,5794
5Casper JakobssonOsäkert underlag94––
6Benjamin Hellström274169,0784
7William Dahlsten274162,5758
8Erik Evelönn394147,5746
9Felix Möller374146,8735
10Jonathan Hellström364144,8723
11Markus Hellström514129,8723
12Samuel Molin314149,5722
13Charlie Pettersén454132,8711
14Mattias Jarbrant334144,5710
15Arvid Ekelund584119,3709
16Fabian Carlsson564119,5702
17Manuel Layrisse83491,3697

Hcp TjejerKategori J

23 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Irma Björell424177,5878
2Julia Nygren254188,5854
3Thyra Jacobsson524160,0848
4Linnea Isberg Cranser434168,5846
5Emelie Stenegärd384169,0828
6Mira Erlandsson444160,8819
7Olivia Ilstedt544150,0816
8Evelina Lai574138,3781
9Vilma Ekman644130,5778
10Ebba Thelenius574135,0768
11R-L. Suta564136,0768
12Lisali From394153,0768
13Isabell From304161,5766
14Ida Wistrand254164,5758
15Engla Cotera Nilsson394148,5750
16Isolde Bjersander Härlin714116,3749
17Nicole Layrisse244163,3749
18Stefanie Layrisse454141,8747
19Malin Lindström264158,5738
20Julia Ekman324151,5734
21Alice Olsson484127,8703
22Mirinda Melin554115,3681
23Ronja EklundUtan spelat resultat26–––