Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2019/20

Täby Striken

Stockholm - Täby, Stockholm28 sep. 2019 – 29 sep. 2019

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Täby BWK.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
88
Klasser med deltagare
5 / 5

AKategori J

13 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Conny Nilsson03178,0534
2Eric Plantin03174,7524
3Joakim Haraldsson03171,0513
4Mikael Andersson03171,0513
5Anders Åslund03162,7488
6Johan Larsson03158,3475
7Daniel Widberg03157,7473
8Tommy Lindström03143,0429
9M230695AUG0103140,7422
10Claes Kårsell03140,3421
11John Strindmark03137,3412
12Erik Nilsson03136,3409
13Andreas Leuving03121,0363

BKategori J

20 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Kevin Knowles03153,7461
2Jens Persson03151,7455
3Adriano Nilsson03149,0447
4Edvin Behmer03148,0444
5Anders Fougner03147,0441
6Michael Strömhielm03142,7428
7Stefan Lundstedt03140,3421
8Mikael Holma03139,7419
9M111078JOU0103139,0417
10Maria Hagstedt03136,3409
11Marianna Ernemar03135,7407
12M020971ROB0103132,7398
13Yonathan Araya Nässel03132,0396
14Louise Andersson03131,0393
15Hans Erik Jacobson03130,0390
16Camilla Salkert03129,3388
17Emma Jarheim03126,7380
18Caroline Dahlström03122,7368
19Nils Rockberg03120,7362
20Patrik Ingö03116,7350

CKategori J

24 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M080296NIK0103149,3448
2M031282DAN0103125,0375
3M290967PAT0103122,7368
4M090476BER0103119,7359
5Rickard Blomdahl03119,7359
6K020696SIN0103119,7359
7Thomas Berglin03117,7353
8M140879RON0103117,3352
9Lotta Elebrand03115,7347
10Sara Torngren03115,0345
11Kasper Lindqvist Söderström03113,0339
12Filip Petersson03111,3334
13Simon Bernhardsson03110,0330
14Åsa Jacobsson03109,3328
15M050186MAX0103108,7326
16K180585MAT0103108,7326
17David Tärnström03108,3325
18Anna Torngren0399,0297
19K250478CAM010398,7296
20K250368CAT010398,3295
21M210679MIK100397,7293
22Torbjörn Nikolaisen0394,7284
23M110988VIK040388,7266
24K181174JES010383,7251

DKategori J

19 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1J-E. Lundwall03126,7380
2M200983CHR0103112,0336
3Stefan Westerdahl03110,0330
4M120477TOO0103110,0330
5Linnéa Björkqvist03106,3319
6Miriam Epstein03105,3316
7Andreas Hansen03102,3307
8M210889SAM0203101,7305
9K221285LOV0103100,7302
10M030986ANT020398,0294
11M020476RIC010396,7290
12Lena Sommargren0392,3277
13K280881LIS010391,0273
14M040675KAJ010390,7272
15K181068AGN010389,7269
17M100159MAT010386,7260
18M310883SEB010384,7254
19M130173YNG010380,7242
20Beata Silemo0378,7236

EKategori J

12 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M020290AND0103117,3352
2M270402FAB010399,3298
3K020276KAT010390,3271
4K041292VIC010389,7269
5K280296MIK010385,7257
6M220192BIL010384,0252
7K020592CAR010379,0237
8M191085TON010376,7230
9M260195NIK010375,0225
10M160483MIK010372,0216
11M080292MIK010368,0204
12M151057GÖS010345,3136