Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2019/20

Mälartouren 2019/2020 - #1 - Stockholm

Stockholm - Bowl-O-Rama, Stockholm13 okt. 2019

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Bowl-o-Rama.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
45
Klasser med deltagare
2 / 2

Upp till 13 årKategori J

20 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Wilmer KvarnströmRapporterade spelblock: 988 (5 ser.) · 630 (3 ser.) · 205 (1 ser.)Flera spelblock429–1 823
2Felix MöllerRapporterade spelblock: 905 (5 ser.) · 569 (3 ser.) · 196 (1 ser.) · 199 (1 ser.)Flera spelblock1710–1 869
3Celine KilanderRapporterade spelblock: 896 (5 ser.) · 567 (3 ser.) · 164 (1 ser.)Flera spelblock559–1 627
4Elin JohanssonRapporterade spelblock: 997 (5 ser.) · 543 (3 ser.)Flera spelblock188–1 540
5Fabian RosbergRapporterade spelblock: 929 (5 ser.) · 532 (3 ser.)Flera spelblock418–1 461
6Emil SolaxRapporterade spelblock: 850 (5 ser.) · 501 (3 ser.)Flera spelblock328–1 351
7R-L. SutaRapporterade spelblock: 872 (5 ser.) · 497 (3 ser.)Flera spelblock368–1 369
8Fabian CarlssonRapporterade spelblock: 875 (5 ser.) · 427 (3 ser.)Flera spelblock368–1 302
9Rasmus Råbe415124,2826
10Pelle Löfström405124,0820
11Alexander Dimander595101,4802
12Karl Mossberg505109,6798
13Sebastian Fundberg445109,4767
14Wilmer Kallträsk60592,2761
15Pontus Axelsson55596,8759
16Sten Malmkvist60589,8749
17Lydia Sembrant60589,6748
18Love Isberg Cranser60587,2736
19Ellen Junevall60586,8734
20Meliah Deafonseca60584,6723

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

14-18 årKategori J

25 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Filip KockanderRapporterade spelblock: 950 (5 ser.) · 621 (3 ser.) · 209 (1 ser.) · 161 (1 ser.)Flera spelblock2510–1 941
2Benjamin HellströmRapporterade spelblock: 1 086 (5 ser.) · 673 (3 ser.) · 157 (1 ser.)Flera spelblock79–1 916
3Ella TomaRapporterade spelblock: 940 (5 ser.) · 644 (3 ser.) · 158 (1 ser.)Flera spelblock509–1 742
4Kristoffer SundRapporterade spelblock: 1 017 (5 ser.) · 588 (3 ser.)Flera spelblock08–1 605
5Mira ErlandssonRapporterade spelblock: 916 (5 ser.) · 584 (3 ser.)Flera spelblock288–1 500
6Wiggo HårdRapporterade spelblock: 932 (5 ser.) · 546 (3 ser.)Flera spelblock308–1 478
7Ebba TheleniusRapporterade spelblock: 922 (5 ser.) · 545 (3 ser.)Flera spelblock348–1 467
8Jonatan SolaxRapporterade spelblock: 944 (5 ser.) · 492 (3 ser.)Flera spelblock38–1 436
9Marcus Pettersson15182,2916
10Olivia Ilstedt415140,8909
11Engla Cotera Nilsson185161,2896
12Lisali From195159,4892
13Elias Jansson215154,4877
14Kim Källström05175,0875
15Chris Granström05174,8874
16Clara Aneer225150,8864
17Ilona Michalski425129,8859
18Hugo Gillner265145,6858
19Tobias Rydholm215150,6858
20Simon Andersson335127,0800
21Linnea Isberg Cranser245133,0785
22Nicole Layrisse35151,2771
23Hugo Åkerman395115,2771
24Anton Westin85144,2761
25Max Skogsmo235128,0755

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.