Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2019/20

DM Parabowling - Stockholm

Stockholm - Bowl-O-Rama, Stockholm24 nov. 2019

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Stockholms BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
129
Klasser med deltagare
9 / 9

Herrar AKategori J

15 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Mathias Lööw04187,5750
2Alexander Johansson04182,8731
3Joakim Haraldsson04180,5722
4Johan Larsson04179,3717
5Eric Plantin04175,0700
6Tommy Lindström04170,3681
7Thomas Andersson04168,8675
8Anders Åslund04166,8667
9Peter Svensson04164,8659
10Conny Nilsson04163,0652
11Magnus Hedström04162,5650
12Leif Davidsson04153,3613
13Daniel Widberg04142,3569
14Edvin Behmer04136,5546
15M140980PET0104117,8471

Herrar BKategori J

22 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Hans Erik Jacobson04164,8659
2M050281ERN0104162,0648
3Erik Nilsson04158,5634
4M111078JOU0104156,0624
5Jens Persson04155,8623
6Mikael Jonsson04155,3621
7Petri Tanner04153,8615
8Staffan Rhedin04148,8595
9Tobias Knaerkegaard04144,0576
10Andreas Leuving04143,0572
11Kevin Knowles04141,5566
12Mathias Eriksson04139,8559
13Michael Strömhielm04138,8555
14Mats Axelsson04138,0552
15M230695AUG0104137,8551
16Yonathan Araya Nässel04137,0548
17Leif Karlsson04133,3533
18Adriano Nilsson04132,5530
19Nils Rockberg04118,5474
20Mikael Holma04113,3453
21Patrik Ingö04110,5442
22Toni Sandelin04102,8411

Herrar CKategori J

25 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M090476BER0104136,8547
2Rickard Blomdahl04128,5514
3Filip Petersson04127,3509
4M140879RON0104126,5506
5Kasper Lindqvist Söderström04124,5498
6Anders Fougner04124,5498
7Mats Karlsson04123,8495
8Daniel Hägerbäck04122,5490
9Billy Giacone04122,3489
10M080296NIK0104121,0484
11Torbjörn Nikolaisen04117,8471
12Johan Hillborg04117,0468
13M290967PAT0104115,3461
14M031282DAN0104114,5458
15J-E. Lundwall04114,0456
16M021263BJÖ0104113,5454
17M110988VIK0404113,3453
18M260595KAS0104111,0444
19Thomas Berglin04110,3441
20M240764JOH0104109,3437
21M120477TOO0104108,0432
22Stefan Westerdahl04107,5430
23M100693JON0404106,0424
24Mattias Lindberg04102,5410
25M020476RIC0104102,3409

Herrar DKategori J

24 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M071284BJÖ0104113,8455
2Daniel Pettersson04112,5450
3M220192BIL0104111,3445
4M050254BO 0204107,3429
5M100159MAT0104106,0424
6Simon Bernhardsson04105,5422
7M210679MIK1004105,3421
8M270402FAB0104105,0420
9M200983CHR0104103,8415
10M050186MAX010499,5398
11M030986ANT020497,8391
12M310883SEB010497,5390
13M210889SAM020495,5382
14M071094LUD010492,0368
15M260195NIK010489,8359
16M130173YNG010488,0352
17M160483MIK010488,0352
18M040675KAJ010485,5342
19M110488HJA010484,3337
20M191085TON010482,5330
21M080292MIK010480,0320
22M151057GÖS010476,5306
23M090810ODI010470,3281
24M080159GUN010463,0252

Damer AKategori J

11 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Caroline Dahlström04158,5634
2Camilla Salkert04143,5574
3Sofie Hägglöf04143,0572
4Maria Carlehed04140,3561
5Maria Hagstedt04138,0552
6Anette Danielsson04137,8551
7Emma Jarheim04130,8523
8Lisa Dahl04129,3517
9Louise Andersson04126,3505
10A-L. Haataja04124,0496
11Marianna Ernemar04113,5454

Damer BKategori J

9 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Susanne Englund04128,5514
2Lotta Elebrand04128,3513
3Frida Ek Kofod04116,3465
4K180585MAT0104113,5454
5Therese Persson04111,0444
6Anna Torngren04109,0436
7Sara Torngren04102,3409
8Åsa Jacobsson04100,8403
9Hanna Jonsson0496,0384

Damer CKategori J

7 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1K051083ROR0104107,0428
2K181174JES0104103,8415
3K250368CAT0104100,0400
4K060483KAT010498,5394
5K100288BRI010494,3377
6K170684JOS010494,0376
7K250478CAM010493,5374

Damer DKategori J

14 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1K110371CAM0104116,3465
2K280881LIS0104110,5442
3Linnéa Björkqvist04102,8411
4K041292VIC0104100,8403
5K121187THE010497,5390
6K280296MIK010493,0372
7K020276KAT010492,5370
8K181068AGN010491,3365
9K140583JES010487,3349
10K271079MAR010474,8299
11K251288PET010470,5282
12K220474ELI010470,3281
13K130363SAR010465,8263
14K110784THE010441,8167

RännaKategori J

2 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Mikael Andersson04155,8623
2A-L. Planholm04150,3601