Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2019/20

DM Junior/Ungdom - Gotland

Stånga Bowlinghall, STÅNGA15 mars 2020

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Gotlands BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
24
Klasser med deltagare
4 / 4

Ungdom PojkarKategori H

10 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Noah Jakobsson04183,5734
2Melvin Eliasson04180,0720
3Emil Stenegärd04153,3613
4Edvin Eliasson04150,3601
5Arvid Ekelund04137,0548
6Robin Vinblad04120,0480
7Josef Stenegärd04113,0452
8Adrian Segerlund04112,5450
9Elvis Broström04105,0420
10Henry Broström0471,3285

Ungdom FlickorKategori I

8 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Julia Ekman04192,8771
2Isolde Bjersander Härlin04160,5642
3Thyra Jacobsson04159,8639
4Vilma Ekman04148,8595
5Emelie Stenegärd04143,3573
6Matilda Werkelin04142,0568
7Alice Olsson04134,8539
8Nathalie Nilsson04123,5494

Junior PojkarKategori G

3 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Noah Jakobsson08195,31 562
2Melvin Eliasson08180,31 442
3Jonathan Olsson08174,41 395

Junior FlickorKategori H

9 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Malin Lindström08174,31 394
2Ida Wistrand08174,01 392
3Julia Ekman08171,51 372
4Emelie Stenegärd08157,11 257
5Julia Nygren04161,0644
6Alice Olsson04154,5618
7Tilde Eliasson04152,3609
8Matilda Werkelin04140,5562
9Felicia Brostedt04139,0556