Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2019/20

Gängetträffen

Klippan Bowlinghall, Klippan15 feb. 2020 – 16 feb. 2020

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: BK Bowlinggänget.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
115
Klasser med deltagare
9 / 9

Herrar AKategori J

12 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Larry Johansson04217,5870
2Johan Landgren04194,3777
3Jacob Rundgren04183,0732
4Andreas Nyman04182,8731
5Krister Schouten04182,3729
6Marcus Mårtensson04175,5702
7Rickard Svensson04174,5698
8Patric Bohlin04168,5674
9Anders Rolf04160,3641
10Magnus Håkansson04157,0628
11Lucas Larsen04146,0584
12Thomas Berglund04133,0532

Herrar BKategori J

25 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Matteus Pfeiffer04172,0688
2M121284ADA0104167,0668
3Johan Grahn04165,5662
4Andreas Svensson04163,5654
5Patrik Forss04160,5642
6Johan Ericsson04159,3637
7Christer Johansson04154,3617
8Markus Fors04152,0608
9Laban Larsen04148,8595
10L-I. Hedlund04142,3569
11Stefan Hansson04142,0568
12Benny Nielsen04141,3565
13Ken Andersson04139,5558
14Fredrik Johannesson04139,5558
15Johan Danielsson04139,3557
16Robert Johansson04136,3545
17Göran Carlquist04133,0532
18Joakim Jönsson04132,5530
19Mikael Åkesson04130,3521
20Felix Rosenkvist04127,8511
21FAbian Bergmann04127,8511
22Anders Linderoth04122,8491
23Robin Lyzell04113,0452
24Lennart Jönsson04105,8423
25Håkan Johansson04100,0400

Herrar CKategori J

19 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1K-R. Hansson04147,0588
2M290372ROB0104144,8579
3Lenny Svensson04143,0572
4Jan Orest04133,5534
5Mattias Bjereke04132,5530
6Fredrik Malmsten04128,3513
7M300482PAT0104127,0508
8Lars Persson04126,0504
9Lars Sjölander04124,0496
10Johnny Andersson04120,5482
11Max Ryrstedt04119,5478
12Jörgen Håkansson04118,5474
13M300800EMI0104114,5458
14Jörgen Larsson04113,8455
15Martin Jonsson04113,0452
16Andreas Rosengren04109,8439
17Christer Knutson04108,3433
18Leif Nordström04107,0428
19Jens Nilsson04104,3417

Herrar DKategori J

12 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Marcus Svensson04125,0500
2Anders Johansson04115,8463
3L-E. Eliasson04114,3457
4Petar Savanovic04107,5430
5Göran Bengtsson04107,3429
6M050768RIC0104101,5406
7Kenneth Sandberg0499,8399
8Paul Nordkvist0493,8375
9Christian Svensson0493,0372
10Mattias Frank0491,3365
11Jonathan Lindskog-Grün0476,8307
12Pär Björkenrud0471,0284

Damer AKategori J

10 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Elina Gustafsson04188,8755
2Sara Nordström04185,0740
3Maria Billgren04165,5662
4Emma Persson04164,0656
5Lena Tulldahl04155,0620
6Annette Jönsson04154,8619
7Lena Kronsell04144,8579
8Elin Olanders04137,0548
9Katarina Evergren04134,0536
10A-C. Persson04132,0528

Damer BKategori J

5 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Rebecca Lindblad04134,0536
2Eva Sjöbom04131,3525
3Jenny Almroth04131,0524
4Camilla Tuvebrant04125,8503
5Sofia Olsson04120,5482

Damer CKategori J

15 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Rebecka Löfgren04134,8539
2Sabina Svensson04130,3521
3K101090EME0104126,5506
4Sara Gunnarsson04119,5478
5Emma Ljungberg04116,8467
6Sara Milahovic04116,5466
7Astrid Andersson04116,5466
8Erica Eriksson04116,3465
9Rebecka Johannesson04115,0460
10My Jönsson04114,5458
11Linda Rosberg04112,5450
12Karin Kristoffersson04110,0440
13Wilma Melin0497,0388
14Emilie Helgesson0490,3361
15Anna Stettinius0474,3297

Damer DKategori J

10 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Vivianne Johnson04112,5450
2Natalie Johansson04110,8443
3Mia Svensson04108,0432
4Erika Nordström04103,3413
5K020398SAR010497,5390
6K200590JUL010493,5374
7K030577LIN010490,3361
8Monica Persson0487,3349
9Sofia Jacobsson0486,3345
10Lena Orest0475,5302

RännaKategori J

7 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M160676HEN0104153,0612
2Patrik Rubin04132,5530
3Sofie Rubin04129,5518
4M260557ARN0104128,0512
5M240950KEN0104119,5478
6K200987SOP0104111,3445
7Therese Nordlund0492,5370