Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2019/20

Stockholm Junior Challenger GP - Jakobsberg

Stockholm - Jakobsberg, Järfälla8 feb. 2020 – 9 feb. 2020

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Stockholms BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
60
Klasser med deltagare
4 / 4

OpenKategori I

8 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Casper Jakobsson04200,0800
2Johan Åkerberg04198,8795
3Christoffer Cranser04195,0780
4Marcus Pettersson04188,3753
5Malin Berg84179,0748
6Kim Källström04184,0736
7Nicole Layrisse84174,0728
8Kristoffer Sund04172,3689

Hcp TjejerKategori J

23 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Evelina Westin394180,0876
2Olivia Ilstedt514166,3869
3Ebba Thelenius484168,5866
4Clara Aneer434167,0840
5Linnea Isberg Cranser444161,8823
6Lisali From384166,8819
7Engla Cotera Nilsson374167,8819
8Julia Ekman354169,5818
9Mirinda Melin574147,5818
10Isabell From314170,0804
11Mira Erlandsson454154,8799
12Felicia Brostedt464153,3797
13Irma Björell424157,0796
14Thyra Jacobsson474150,5790
15Stefanie Layrisse474149,3785
16Alice Olsson504144,3777
17Malin Lindström274165,0768
18Matilda Werkelin524133,8743
19Julia Nygren264156,5730
20Nathalie Nilsson514128,3717
21Filippa Westin704106,8707
22Vilma Ekman524123,8703
23Evelina Lai494124,8695

Hcp KillarKategori J

22 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Edvin Eliasson564163,5878
2David Söderlund Bejeryd684144,8851
3Mattias Jarbrant384174,8851
4Charlie Stenfelt424167,0836
5Kentaro Mildh784131,0836
6Markus Hellström534150,3813
7Charlie Pettersén534148,0804
8Noel Rahlgård814116,0788
9Jonathan Hellström354161,0784
10Zebastian Söder434150,0772
11Felix Möller364156,8771
12Daniel Jarbrant474144,8767
13Anton Westin264163,0756
14Fabian Carlsson554130,3741
15José Velásquez484136,5738
16Olle Sjölinder674116,8735
17Benjamin Hellström244156,5722
18Joar Sjöholm704108,8715
19William Dahlsten284147,5702
20Erik Evelönn304142,8691
21Jonathan Olsson284138,5666
22Emil Löfström272190,5435

Upp till 12 årKategori J

7 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Kevin Westin04146,0584
2Oskar Myrén04114,0456
3Alexander Segolsson Larsson04108,3433
4William Ahlstedt04105,3421
5Julia Luiro04104,8419
6Love Isberg Cranser0492,8371
7Manuel Layrisse0485,5342