Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2021/22

Skånetouren Barometer Final

Perstorps Bowlinghall, Perstorp7 aug. 2021 – 8 aug. 2021

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: BK Frigg.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
35
Klasser med deltagare
1 / 1

Skånetouren Barometer FinalKategori C

35 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Martin PaulssonRapporterade spelblock: 733 (4 ser.) · 1 336 (6 ser.) · 1 540 (7 ser.)Flera spelblock017–3 609
2Rasmus EdvallRapporterade spelblock: 1 143 (6 ser.) · 1 376 (7 ser.)Flera spelblock013–2 519
3André LindbergRapporterade spelblock: 775 (4 ser.) · 1 129 (6 ser.) · 1 393 (7 ser.)Flera spelblock117–3 297
4Emma HalttunenRapporterade spelblock: 734 (4 ser.) · 1 124 (6 ser.) · 1 365 (7 ser.)Flera spelblock1517–3 223
5Jonas OlssonRapporterade spelblock: 1 162 (6 ser.) · 1 338 (7 ser.)Flera spelblock1013–2 500
6Mats LunderquistRapporterade spelblock: 877 (4 ser.) · 746 (4 ser.) · 1 140 (6 ser.) · 1 302 (7 ser.)Flera spelblock521–4 065
7Johan DanielssonRapporterade spelblock: 750 (4 ser.) · 1 126 (6 ser.) · 1 268 (7 ser.)Flera spelblock417–3 144
8Niklas JohanssonRapporterade spelblock: 853 (4 ser.) · 738 (4 ser.) · 1 159 (6 ser.) · 1 238 (7 ser.)Flera spelblock2721–3 988
9Jan SimonsenRapporterade spelblock: 774 (4 ser.) · 1 105 (6 ser.)Flera spelblock1110–1 879
10Matts JohanssonRapporterade spelblock: 819 (4 ser.) · 1 104 (6 ser.)Flera spelblock1910–1 923
11Arnar Jonsson06180,21 081
12Karl Wahlgren46174,71 072
13Marie JohnssonRapporterade spelblock: 877 (4 ser.) · 1 052 (6 ser.)Flera spelblock2710–1 929
14Sandra SvantessonRapporterade spelblock: 777 (4 ser.) · 1 035 (6 ser.)Flera spelblock810–1 812
15Robin Persson26167,01 014
16Eliaz OlssonRapporterade spelblock: 866 (4 ser.) · 765 (4 ser.) · 1 001 (6 ser.)Flera spelblock714–2 632
17L-C. Henningsson104169,5718
18Christer Rapp34176,3717
19Tina MonténRapporterade spelblock: 862 (4 ser.) · 659 (4 ser.)Flera spelblock258–1 521
20Lennart Olsson134198,5846
21Teuvo Halttunen244183,8831
22Tom Nyholm194188,0828
23Bo Månsson194187,5826
24Martin Järnland254175,3801
25Jonas Ask124184,3785
26Alexander Martinsson164174,8763
27Jonathan Johansson284162,5762
28Simon Andersson254162,0748
29Christian Olsson134172,8743
30Tomas Karlsson194166,5742
31Lukas Andersson74176,0732
32Rasmus Green64176,8731
33Fredrik Schack von Brockdorff164162,3713
34Bjarne Strand254149,5698
35Mikael Blomqvist244146,8683

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.