Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2021/22

Action Jubal - Västerås

Västerås - Bellevue, Västerås6 nov. 2021 – 7 nov. 2021

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Svenska Bowlingförbundet.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
138
Klasser med deltagare
13 / 13

Damer Final Klass A-DKategori J

10 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1My Olsson123199,0633
2K180993MAD03143174,0564
3Sara Nordström73162,7509
4Anna Johansson03168,0504
5K280293SOF01353130,0495
6Desirée Lundin253137,7488
7K270381VER01423116,7476
8Carita Persson253121,7440
9Jenny Almroth153125,3421
10Rebecca Lindblad223108,7392

Herrar Final Klass A-DKategori J

11 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Magnus Håkansson213194,0645
2Rickard Stjärnholm463164,3631
3M170594ROB01253175,0600
4Henric Carlsson253173,7596
5M020572KEN01443144,0564
6Alexander Ahlström03187,0561
7Larry Johansson163166,0546
8Andreas Brönnmark413134,3526
9M190298FRE01413129,0510
10M130774MIK07373127,0492
11M151281DAN01493108,7473

Rännklass A (150 - )Kategori J

6 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Johan Eriksson04167,5670
2Bo Lindahl04154,5618
3M140289NIK0104148,8595
4Mikael Andersson04142,5570
5Patrik Rubin04134,8539
6M250773JON0104132,0528

Rännklass B ( - 149)Kategori J

6 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Jimmy Månsson04167,0668
2K020486CAM0204149,8599
3Karola Klingstedt04141,0564
4K260902NEL0104136,5546
5M060684HEN030494,3377
6Sofie Rubin0492,8371

Damer Klass A (161 - )Kategori J

6 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1My Olsson04229,3917
2Sara Nordström04172,3689
3Anna Johansson04161,0644
4Maria Billgren04155,0620
5Emma Persson04151,8607
6Eva Månsson04149,3597

Damer Klass B (136 - 160)Kategori J

11 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1K180993MAD0304183,5734
2Jenny Almroth04171,0684
3Rebecca Lindblad04135,5542
4Sofie Hägglöf04132,0528
5Lotta Elebrand04130,5522
6Rebecka Löfgren04127,0508
7Camilla Tuvebrant04125,8503
8Katarina Evergren04123,3493
9Carina Johansson04109,3437
10Sabina Svensson0497,8391
11Harriet Roos0472,0288

Damer Klass C (111 - 135)Kategori J

14 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Desirée Lundin04185,0740
2Carita Persson04143,0572
3Emma Sundberg04140,5562
4Marianna Ernemar04131,8527
5Eva Hilding04126,3505
6K091278MAR0304119,8479
7Maria Söderberg04118,8475
8Cecilia Kylington-Stam04117,8471
9K220289SAN0104114,3457
10Linda Rosberg04113,0452
11A-K. Bäck04108,5434
12Rebecka Johannesson04102,0408
13Elinore Carlsson0499,3397
14Matilda Olsson0490,5362

Damer Klass D ( - 110)Kategori J

11 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1K280293SOF0104130,8523
2K270381VER0104122,3489
3Emilia Olofsson04119,0476
4K071195SOF0104114,5458
5Monica Persson04102,5410
6K250987SOF010498,5394
7K211287SAR010494,5378
8K250698REB010485,5342
9K070373MON010479,8319
10K300378SUS010473,3293
11K190907MIR010469,0276

Herrar Klass A (171 - )Kategori J

8 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Magnus Håkansson04210,5842
2Alexander Ahlström04201,3805
3Larry Johansson04190,5762
4Glenn Florens04186,8747
5Alexander Johansson04183,0732
6Fredrik Rosengren04170,8683
7Henrik Rosengren04169,5678
8Simon Sätterström04159,8639

Herrar Klass B (151 - 170)Kategori J

12 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Rickard Stjärnholm04201,3805
2Henric Carlsson04190,5762
3M020572KEN0104170,3681
4Mattias Nilsson04167,0668
5Björn Moberg04164,8659
6Johan Danielsson04162,3649
7Mathias Lööw04160,8643
8Peter Svensson04151,0604
9Andreas Leuving04144,0576
10Patrik Wendel04143,3573
11Johan Larsson04142,3569
12Andreas Svensson04125,5502

Herrar Klass C (121 - 150)Kategori J

46 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M170594ROB0104175,8703
2Andreas Brönnmark04168,3673
3M130774MIK0704164,5658
4M210977SAI0104159,3637
5Tobias Larsson04156,5626
6Alex Burell04155,5622
7Mikael Lindström04155,0620
8Emil Granström04150,0600
9Max Ryrstedt04147,8591
10Dick Andersson04145,5582
11Toni Sandelin04142,5570
12Alexander Hansson04142,5570
13Jens Persson04139,8559
14Robin Lyzell04139,0556
15Martin Källman04139,0556
16Oscar Christoffersson04137,0548
17Rasmus Moberg04135,8543
18Lars Sjölander04134,8539
19Joakim Jönsson04133,5534
20Fredrik Bergling04133,3533
21Anders Rosberg04131,8527
22Erik Nilsson04131,8527
23Jonathan Engström04130,3521
24M120990DAV0104125,0500
25Mikael Hansen04124,3497
26Marcus Svensson04122,3489
27Robin Persson04122,3489
28Anders Pedersen04122,0488
29Mikael Svensson04121,0484
30Petar Savanovic04121,0484
31Lennart Bäck04119,0476
32Lucas Åkerman Berndtsson04119,0476
33Anders Johansson04119,0476
34Lars Albertson04118,0472
35Pasi Hosio04116,8467
36M170472PET0504116,3465
37Johnny Andersson04116,0464
38Kenneth Sandberg04114,5458
39Mathias Bergström04114,3457
40Rasmus Becker04112,8451
41M091064THO0104112,3449
42Christian Olsson04111,5446
43Martin Jonsson04110,0440
44Christian Svensson04102,0408
45Daniel Gullberg0497,3389
46Oliwer Enulf0415,863

Herrar Klass D ( - 120)Kategori J

18 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M190298FRE0104127,5510
2M151281DAN0104124,8499
3M040473JOH0104123,5494
4M190670MAT0104119,5478
5M171182THO0104118,3473
6M101269MIC0104118,0472
7M020993MIK0104115,8463
8M260265LEI0104113,8455
9Jonathan Åsberg04112,0448
10Patrik Rosén04102,8411
11M170298ALB010499,0396
12M170990ROB010496,5386
13Hugo Jenryd Molin0487,5350
14M270678RAF010486,8347
15M100167BO 010469,5278
16M010881MAG010464,3257
17M130991HAM030444,5178
18M080578MOR010418,373

Ränna Final Klass A-BKategori J

3 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Johan Eriksson333166,3598
2Jimmy Månsson363158,3583
3K020486CAM02483107,3466