Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2021/22

Jonstaslaget 2022

Lycksele Bowlinghall, Lycksele12 feb. 2022 – 13 feb. 2022

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Jonsta Bowlingklubb.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
55
Klasser med deltagare
2 / 2

A-klassKategori D

39 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1David HultebrandRapporterade spelblock: 867 (4 ser.) · 660 (3 ser.) · 662 (3 ser.) · 640 (3 ser.) · 640 (3 ser.) · 246 (1 ser.) · 246 (1 ser.)Flera spelblock4418–3 961
2Dany WehbeRapporterade spelblock: 961 (4 ser.) · 693 (3 ser.) · 657 (3 ser.) · 200 (1 ser.)Flera spelblock2411–2 511
3Magnus LidbergRapporterade spelblock: 955 (4 ser.) · 708 (3 ser.) · 635 (3 ser.) · 232 (1 ser.) · 181 (1 ser.)Flera spelblock712–2 711
4Daniel TserniRapporterade spelblock: 909 (4 ser.) · 702 (3 ser.) · 652 (3 ser.) · 625 (3 ser.) · 192 (1 ser.)Flera spelblock314–3 080
5Jojje StrömRapporterade spelblock: 906 (4 ser.) · 631 (3 ser.) · 633 (3 ser.) · 651 (3 ser.)Flera spelblock5013–2 821
6Urban NormanRapporterade spelblock: 867 (4 ser.) · 691 (3 ser.) · 688 (3 ser.) · 643 (3 ser.)Flera spelblock613–2 889
7Jörgen FjällmanRapporterade spelblock: 940 (4 ser.) · 647 (3 ser.) · 640 (3 ser.)Flera spelblock310–2 227
8Magnus FagerqvistRapporterade spelblock: 894 (4 ser.) · 673 (3 ser.) · 667 (3 ser.) · 605 (3 ser.)Flera spelblock613–2 839
9Tomas WikbergRapporterade spelblock: 815 (4 ser.) · 654 (3 ser.) · 711 (3 ser.)Flera spelblock810–2 180
10Adam PihlgrenRapporterade spelblock: 927 (4 ser.) · 668 (3 ser.)Flera spelblock507–1 595
11Staffan BergdahlRapporterade spelblock: 903 (4 ser.) · 633 (3 ser.) · 656 (3 ser.)Flera spelblock210–2 192
12Mattias ErikssonRapporterade spelblock: 994 (4 ser.) · 655 (3 ser.)Flera spelblock137–1 649
13Emil LandinRapporterade spelblock: 938 (4 ser.) · 638 (3 ser.)Flera spelblock237–1 576
14Göte WindelåsRapporterade spelblock: 888 (4 ser.) · 650 (3 ser.) · 630 (3 ser.)Flera spelblock1110–2 168
15Jessica StrömRapporterade spelblock: 932 (4 ser.) · 620 (3 ser.)Flera spelblock97–1 552
16Johnny AnderssonRapporterade spelblock: 936 (4 ser.) · 580 (3 ser.)Flera spelblock267–1 516
17Mikael PallinRapporterade spelblock: 919 (4 ser.) · 644 (3 ser.)Flera spelblock97–1 563
18Kai PärnänenRapporterade spelblock: 900 (4 ser.) · 641 (3 ser.)Flera spelblock257–1 541
19Urban StenbergRapporterade spelblock: 902 (4 ser.) · 613 (3 ser.)Flera spelblock507–1 515
20Sonia Wiesen-MikaelssonRapporterade spelblock: 840 (4 ser.) · 605 (3 ser.)Flera spelblock337–1 445
21Tobias BredinRapporterade spelblock: 878 (4 ser.) · 598 (3 ser.)Flera spelblock137–1 476
22Isabelle LindgrenRapporterade spelblock: 917 (4 ser.) · 576 (3 ser.)Flera spelblock187–1 493
23Richard SpanteRapporterade spelblock: 907 (4 ser.) · 543 (3 ser.)Flera spelblock117–1 450
24Philip StrandgrenRapporterade spelblock: 883 (4 ser.) · 530 (3 ser.)Flera spelblock127–1 413
25Joakim Boström224196,5874
26Johan Sjöstedt84206,3857
27Isak Windelås334181,0856
28Andreas Jonsson354177,8851
29Sandra Fjällman504160,0840
30Jörgen Danielsson34206,8839
31Mika Pärnänen504159,5838
32Åke Tserni114197,8835
33Alf Ytterberg424163,0820
34Ingemar Hultebrand244180,5818
35Tommy Eriksson134189,0808
36Nils Danielsson174184,3805
37Örjan Jonsson134185,8795
38Herman Haraldsson504144,0776
39Melker Eriksson504143,0772

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

B-klassKategori D

18 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Hans Werner174217,0936
2M130490JON06414190,3925
3Nils Danielsson334191,8899
4Rego Björklund384184,8891
5M080192STE01254189,0856
6M070445SVE01494164,3853
7M310398DAN01494163,5850
8M271252ROL01504162,0848
9M140268HÅK01134197,5842
10M200149JER01374172,8839
11M060465NIC0194197,3825
12Mathias Eriksson504151,3805
13Sandra Fjällman504149,8799
14K150784MAR01504146,0784
15M160653ROB01504144,0776
16M200201ANT01424149,5766
17Lukas Jonsson504136,5746
18M171092ELI01504117,0668