Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2021/22

STM 2022 - 5-manna final

Stockholm - Gullmarsplan, Stockholm10 mars 2022

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: NBC Gullmarsplan.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
40
Klasser med deltagare
1 / 1

STM 2022 - 5-manna finalLagtävling D

40 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Christoffer CranserRapporterade spelblock: 230 (1 ser.) · 225 (1 ser.) · 216 (1 ser.)Flera spelblock163–671
1Nicole LayrisseRapporterade spelblock: 155 (1 ser.) · 209 (1 ser.) · 228 (1 ser.)Flera spelblock223–592
1Gustavo Layrisse MontielRapporterade spelblock: 262 (1 ser.) · 218 (1 ser.) · 184 (1 ser.)Flera spelblock53–664
1Linnea Isberg CranserRapporterade spelblock: 174 (1 ser.) · 208 (1 ser.) · 214 (1 ser.)Flera spelblock363–596
1Malin BrodinRapporterade spelblock: 173 (1 ser.) · 200 (1 ser.) · 227 (1 ser.)Flera spelblock113–600
2Tomas LindRapporterade spelblock: 206 (1 ser.) · 189 (1 ser.) · 200 (1 ser.)Flera spelblock33–595
2Kjell IsakssonRapporterade spelblock: 199 (1 ser.) · 209 (1 ser.) · 193 (1 ser.)Flera spelblock63–601
2Elias SjögrenRapporterade spelblock: 213 (1 ser.) · 243 (1 ser.) · 205 (1 ser.)Flera spelblock93–661
2Robert MyrénRapporterade spelblock: 217 (1 ser.) · 219 (1 ser.) · 151 (1 ser.)Flera spelblock03–587
2Robert JanssonRapporterade spelblock: 226 (1 ser.) · 151 (1 ser.) · 163 (1 ser.)Flera spelblock23–540
3Katrin FahlströmRapporterade spelblock: 217 (1 ser.) · 175 (1 ser.)Flera spelblock42–392
3Tobias HallbergRapporterade spelblock: 260 (1 ser.) · 232 (1 ser.)Flera spelblock52–492
3Torbjörn PerssonRapporterade spelblock: 192 (1 ser.) · 161 (1 ser.)Flera spelblock172–353
3Susanne OlssonRapporterade spelblock: 164 (1 ser.) · 201 (1 ser.)Flera spelblock122–365
3K-J. MattssonRapporterade spelblock: 205 (1 ser.) · 186 (1 ser.)Flera spelblock92–391
4Alex JokiRapporterade spelblock: 214 (1 ser.) · 190 (1 ser.)Flera spelblock02–404
4Jerry Ekman-WogelRapporterade spelblock: 188 (1 ser.) · 191 (1 ser.)Flera spelblock02–379
4Marcus TidbeckRapporterade spelblock: 202 (1 ser.) · 207 (1 ser.)Flera spelblock02–409
4Niklas EkRapporterade spelblock: 203 (1 ser.) · 183 (1 ser.)Flera spelblock82–386
4Christopher EklundRapporterade spelblock: 212 (1 ser.) · 163 (1 ser.)Flera spelblock22–375
5Jan Hoflin191215,0234
5Tomas Björnlund181170,0188
5Karin Söderqvist291138,0167
5Greger Knutas61201,0207
5Björn Oja241173,0197
6Mattias Persson01234,0234
6Emma Plantin251154,0179
6Daniel Jones121146,0158
6Andreas Candelöf Eriksson121156,0168
6Felix Möller01225,0225
7Micke Wendell101210,0220
7Jonas Jonsson31169,0172
7Stefan Tingvall51175,0180
7Tomas Regnander151144,0159
7Joel Lindström111213,0224
8Annika Kilander91173,0182
8Mia Collin211132,0153
8Hanna Hillman271129,0156
8Elin Granström191144,0163
8Annika Grönvall151168,0183

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.