Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2021/22

Påsksmällen

Hässleholms Bowlinghall, Hässleholm15 apr. 2022 – 16 apr. 2022

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Göinge HIF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
84
Klasser med deltagare
9 / 9

Damer AKategori J

4 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Elina Gustafsson04182,3729
2Maria Billgren04161,8647
3Sara Nordström04157,0628
4Emma Persson04152,3609

Damer BKategori J

5 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Eva Månsson04154,0616
2Anneli Jacobsen04153,3613
3Jenny Almroth04144,0576
4Rebecca Lindblad04137,8551
5Ulrika Persson04126,0504

Damer CKategori J

10 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Filippa Rönde04149,5598
2Olivia Hansson04131,8527
3Sabina Svensson04119,0476
4Terese Olsson04115,8463
5Camilla Tuvebrant04111,8447
6Karin Levin04109,5438
7Linda Rosberg04107,0428
8My Jönsson04101,8407
9Sara Gunnarsson0497,3389
10K151081JEN010485,5342

Damer DKategori J

10 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Karin Kristoffersson04119,3477
2Monica Persson04104,5418
3Elinore Carlsson0499,0396
4Helen Jönsson0497,5390
5Matilda Olsson0493,3373
6Ebba Sandgren-Masthagen0493,3373
7K231094ANN010492,3369
8Hanna Kärrefors0482,8331
9K010786ÅSA010472,8291
10Anna Stettinius0471,3285

Herrar AKategori J

4 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Larry Johansson04234,0936
2Jacob Rundgren04171,3685
3Andreas Nyman04169,8679
4Magnus Håkansson04168,3673

Herrar BKategori J

12 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Andreas Svensson04197,0788
2Dennis Wrennstad04178,0712
3Matteus Pfeiffer04175,0700
4Laban Larsen04174,3697
5Johan Danielsson04172,5690
6Johan Ericsson04164,0656
7Andreas Åstrand04163,0652
8Patric Bohlin04157,5630
9Robert Johansson04153,5614
10Joakim Jönsson04151,5606
11Peter Håkansson04149,5598
12Lucas Larsen04135,3541

Herrar CKategori J

15 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Alexander Hansson04159,8639
2Linus Larsson04155,3621
3Mikael Hansen04141,8567
4Fredrik Malmsten04140,8563
5Jimmy Månsson04139,3557
6Max Ryrstedt04131,3525
7Lars Sjölander04130,8523
8L-I. Hedlund04127,8511
9Jens Nilsson04124,8499
10Paul Gustafsson04123,0492
11M180397ANT0104121,0484
12Anders Rosberg04115,3461
13Martin Jonsson04102,5410
14Jan Orest0499,3397
15Mattias Bjereke0498,3393

Herrar DKategori J

16 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Mattias Frank04125,0500
2Jörgen Håkansson04123,5494
3M290372ROB0104121,0484
4Niklas Persson04115,8463
5Marcus Svensson04108,3433
6M130275JOH0104105,8423
7Magnus Asp04105,5422
8Christian Svensson04105,0420
9Petar Savanovic04102,0408
10Christer Knutson0497,0388
11Kenneth Sandberg0496,0384
12Anders Johansson0493,5374
13Jonas Arvidsson0490,0360
14Per Hansson0489,3357
15Pär Björkenrud0482,0328
16M100167BO 010470,0280

RännaKategori J

8 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Henric Carlsson04131,5526
2M260557ARN0104127,0508
3Sofie Rubin04114,8459
4Therese Nordlund04112,0448
5M240950KEN0104103,0412
6Patrik Rubin04102,0408
7Moa Bertilsson0487,3349
8Bo Lindahl0486,0344