Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2021/22

Sommarbonanza 2022

Svedala Bowling, Svedala28 maj 2022 – 12 juni 2022

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: BK Bowino.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
60
Klasser med deltagare
1 / 1

Sommarbonanza 2022Kategori E

60 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Tobias Johnsson165213,01 145
2Jan Nilsson165208,61 123
3Filip Emanuel115213,01 120
4Joakim Allers105212,61 113
5Roger Karlsson145206,81 104
6Peter Persson105206,01 080
7Henrik Petersson115204,61 078
8Anders Kronstam95206,21 076
9Ola Brundin135201,41 072
10Björn Brinkwall165197,41 067
11Max Andersson225191,41 067
12Göran Åkesson195192,01 055
13Filip Mårtensson165194,21 051
14Alex Andersson285182,21 051
15Lars Berghman105199,81 049
16Margareta Jönsson255184,81 049
17Ulf Emanuel145195,61 048
18Ulf Jönsson165192,61 043
19Dennis Fyhr115196,01 035
20Mathias Perzon105195,81 029
21Alexander Martinsson155190,61 028
22Pontus Törnebohm75197,61 023
23Per Olof Frantzen255178,81 019
24Mats Jönsson235179,81 014
25Maggot Nilsson235179,01 010
26Titti Olofsson265175,61 008
27Stefan Winhagen285173,01 005
28Georg Nedavaska105190,61 003
29Pontus Ek155185,61 003
30Matz Hägg205180,01 000
31Andreas Nilsson225177,6998
32Martin Allers155183,2991
33Roger Hoffström205178,0990
34Larry Dahlqvist185179,4987
35G-Å. Andersson245171,4977
36Gert Johnsson225171,0965
37Cathrine Mjöbo285164,2961
38Kristin Johansson255165,6953
39Roger Lineau125178,0950
40Tess Lindfors285161,4947
41Paul Lindfors85180,2941
42Theo Lindfors155172,8939
43Jens Nilsson115176,4937
44Conny Johnsson155171,8934
45Mikael Blomqvist225164,0930
46Thomas Holm235162,4927
47Håkan Gottfries155169,8924
48M-L. Hägneryd285156,6923
49Nicole Johnsson285156,4922
50Margareta Borglin285155,4917
51Rickard Sjögren175162,6898
52Oscar Larsson255153,8894
53Anette Lindfors285149,6888
54Jimmy Simic285147,4877
55Tarras Jibert275147,0870
56Malin Johnsson285141,8849
57C-G. Johansson285138,6833
58Fredrik Larsén285130,0790
59Kevin Brinkwall285128,4782
60Jonathan Winhagen125134,8734