Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2021/22

DM Individuella - Medelpad

Sundsvall - Enjoy, Sundsvall24 maj 2022 – 11 juni 2022

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Medelpads Bowlingförbund.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
44
Klasser med deltagare
5 / 5

Herrar AKategori E

7 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Henrik LjusbergRapporterade spelblock: 1 279 (6 ser.) · 1 111 (6 ser.)Flera spelblock012–2 390
2Johnny BergendorffRapporterade spelblock: 1 187 (6 ser.) · 1 116 (6 ser.)Flera spelblock012–2 303
3Fredrik MelanderRapporterade spelblock: 1 228 (6 ser.) · 1 059 (6 ser.)Flera spelblock012–2 287
4Tobias JonssonRapporterade spelblock: 1 097 (6 ser.) · 1 117 (6 ser.)Flera spelblock012–2 214
5Jonas Romberg Sjöberg06203,01 218
6Robert Svensson06200,31 202
7Mattias Blomqvist06166,71 000

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

Herrar BKategori F

6 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Mikael BlomqvistRapporterade spelblock: 1 148 (6 ser.) · 1 076 (6 ser.)Flera spelblock012–2 224
2Martin LundbergRapporterade spelblock: 1 052 (6 ser.) · 1 106 (6 ser.)Flera spelblock012–2 158
3Peter SjöbergRapporterade spelblock: 959 (6 ser.) · 1 082 (6 ser.)Flera spelblock012–2 041
4Urban SöderbergRapporterade spelblock: 864 (6 ser.) · 971 (6 ser.)Flera spelblock012–1 835
5Emil Hedlund06201,31 208
6Gullimar Åkerlund06164,5987

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

DamerKategori F

4 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Carola NäslundRapporterade spelblock: 1 119 (6 ser.) · 1 193 (6 ser.)Flera spelblock012–2 312
2Elisabeth WallinRapporterade spelblock: 1 114 (6 ser.) · 1 105 (6 ser.)Flera spelblock012–2 219
3Rungarun KhomkhokkroudRapporterade spelblock: 985 (6 ser.) · 933 (6 ser.)Flera spelblock012–1 918
4A-K. Romberg06165,0990

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

Para DamKategori J

9 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Jenny Nordberg03158,3475
2Elin Vesterlund03157,3472
3Eva Dahlström03120,7362
4Angela Nyman03117,7353
5Tuija Koivisto0399,3298
6Anneli Ed Flodin0396,0288
7K031171VER010382,0246
8Linda Lindström0379,3238
9K010263MAR070375,0225

Para HerrKategori J

18 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1J-B. Forsberg03181,0543
2Robert Ivnäs03173,3520
3Per Hedman03157,0471
4Peter Hübenette03156,7470
5Mikael Svedberg03154,7464
6Jimmy Valdemarsson03152,7458
7Oskar Wiberg03151,7455
9Krister Wikfors03130,7392
10Sander Sjöberg03130,0390
11Fredrik Andersén03123,3370
12M050758SVE0103122,3367
13Fredrik Burman03117,7353
14M020861TOR0103113,7341
15Mats Persson03111,3334
16M180995VIK0103110,0330
17Carl Högberg0392,0276
18M110650KJE010376,0228
19Lars Arnoldsson0374,7224