Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2022/23

Lundastrajken

Lunds Bowlinghall, Lund3 sep. 2022

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Föreningen Parasport Lund.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
117
Klasser med deltagare
9 / 9

Damer AKategori J

2 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Sara Nordström04162,5650
2Emma Persson04156,5626

Damer BKategori J

7 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Sara Arneson04157,8631
2Lena Tulldahl04155,0620
3Annette Jönsson04149,0596
4Carita Persson04145,3581
5Elin Olanders04145,3581
6Eva Månsson04133,0532
7Rebecca Lindblad04131,0524

Damer CKategori J

13 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Erica Eriksson04157,3629
2Emilia Olofsson04146,0584
3Maria Söderberg04126,5506
4My Jönsson04121,8487
5Camilla Tuvebrant04118,8475
6Åsa Mårtensson04118,8475
7Sabina Svensson04117,8471
8Sara Gunnarsson04112,8451
9Terese Olsson04111,3445
10Emma Ljungberg04109,8439
11Birgitta Anderberg04108,5434
12Linda Rosberg04105,5422
13Anette Arvidsson0466,3265

Damer DKategori J

13 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Vivianne Johnson04106,8427
2Emmy Grubb04106,0424
3Natalie Johansson04105,5422
4Monica Persson04104,0416
5Mia Svensson04101,0404
6Matilda Olsson0499,0396
7Hanna Kärrefors0496,5386
8Emma Tillgren0486,0344
9Moa Bertilsson0484,8339
10Elinore Carlsson0484,0336
11Ida Stenkilsson0476,8307
12Jenny Jönsson0463,8255
13Anna LundströmUtan spelat resultat0–––

Herrar AKategori J

8 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Larry Johansson04178,3713
2Johan Landgren04173,3693
3Marcus Mårtensson04170,5682
4Anders Rolf04160,5642
5Eddie Engström04154,5618
6Rickard Svensson04152,8611
7Krister Schouten04152,3609
8Klas Eriksson04145,0580

Herrar BKategori J

17 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Patric Bohlin04175,8703
2Andreas Svensson04166,8667
3Fredrik Stegmann04162,5650
4Matteus Pfeiffer04159,5638
5Johan Danielsson04149,8599
6Martin Johnsson04149,8599
7Markus Fors04148,5594
8Markus Wettergren04148,5594
9Mattias Nilsson04146,3585
10Patrik Forss04146,3585
11Johan Rosell04145,8583
12Thomas Berglund04140,0560
13Göran Carlquist04139,8559
14Andreas Brönnmark04135,3541
15Robin Edefell04130,5522
16Robert Johansson04128,0512
17Per Larsson04114,0456

Herrar CKategori J

30 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Benny Nielsen04162,5650
2Felix Rosenkvist04150,3601
3Dick Andersson04141,5566
4Henric Carlsson04140,5562
5Jimmy Månsson04140,3561
6Joakim Jönsson04136,3545
7Alexander Hansson04132,5530
8Oscar Christoffersson04131,0524
9Albin Stedt04130,5522
10Max Ryrstedt04130,3521
11Mikael Johansson04130,0520
12Johnny Andersson04128,8515
13Tommy Rosengren04126,8507
14Oscar Haggren04126,3505
15Ken Andersson04125,3501
16Max Engberg04124,5498
17Lucas Åkerman Berndtsson04123,3493
18Robin Lyzell04122,0488
19Jimmy Karlsson04120,0480
20K-R. Hansson04119,3477
21Paul Gustafsson04118,3473
22Daniel Larsson04117,0468
23Johannes Mårtensson04112,0448
24Jörgen Håkansson04111,8447
25Lukas Bäckström04109,8439
26Martin Jonsson04107,5430
27Mikael Hansen0494,3377
28Fredrik Håkansson0488,0352
29Anders Rosberg0483,3333
30Linus LarssonUtan spelat resultat0–––

Herrar DKategori J

20 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Peter Larsson04128,3513
2Marcus Svensson04125,8503
3Lennart Schönberg04123,8495
4Jonas Arvidsson04120,5482
5Anders Pedersen04119,8479
6Tomas Holm04119,0476
7Rasmus Becker04119,0476
8Christian Olsson04109,8439
9Jonathan Lindskog-Grün04108,8435
10Anders Johansson04102,0408
11Andreas Andersson04101,8407
12Petar Savanovic04100,0400
13Kenneth Sandberg0494,3377
14M240867CER010490,0360
15Daniel Gullberg0482,0328
16Leif Itander0482,0328
17Peter Ljungberg0480,8323
18M190494JAK010470,3281
19Jan Andersson0463,3253
20Tore Svensson0455,0220

RännaKategori J

7 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Bo Lindahl04170,8683
2M250773JON0104158,3633
3M160676HEN0104125,5502
4Patrik Rubin04109,5438
5Sofie Rubin04108,8435
6Therese Nordlund04105,8423
7M130275JOH01Utan spelat resultat0–––