Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2022/23

Allans Minne Lag

Stånga Bowlinghall, STÅNGA26 aug. 2022 – 28 aug. 2022

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Stånga IF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
48
Klasser med deltagare
1 / 1

Allans Minne LagLagtävling B

48 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Therese BroströmRapporterade spelblock: 802 (4 ser.) · 797 (4 ser.)Flera spelblock408–1 599
1Peter JalklerRapporterade spelblock: 845 (4 ser.) · 774 (4 ser.)Flera spelblock58–1 619
1Robert GustavssonRapporterade spelblock: 919 (4 ser.) · 896 (4 ser.)Flera spelblock08–1 815
1Tim SvenssonRapporterade spelblock: 793 (4 ser.) · 889 (4 ser.)Flera spelblock208–1 682
1Tobias WestbergRapporterade spelblock: 847 (4 ser.) · 808 (4 ser.)Flera spelblock138–1 655
1Ingela von CorswantRapporterade spelblock: 760 (4 ser.) · 828 (4 ser.)Flera spelblock268–1 588
1Andrei LiljegrenRapporterade spelblock: 852 (4 ser.) · 870 (4 ser.)Flera spelblock48–1 722
1J-E. OthbergRapporterade spelblock: 837 (4 ser.) · 887 (4 ser.)Flera spelblock198–1 724
2Oskar BroströmRapporterade spelblock: 853 (4 ser.) · 754 (4 ser.)Flera spelblock18–1 607
2Matilda WerkelinRapporterade spelblock: 821 (4 ser.) · 853 (4 ser.)Flera spelblock438–1 674
2Eva BengtssonRapporterade spelblock: 893 (4 ser.) · 828 (4 ser.)Flera spelblock138–1 721
2Gunilla FohlinRapporterade spelblock: 813 (4 ser.) · 854 (4 ser.)Flera spelblock428–1 667
2Victor ClaessonRapporterade spelblock: 742 (4 ser.) · 718 (4 ser.)Flera spelblock128–1 460
2Richard SäldemarRapporterade spelblock: 789 (4 ser.) · 676 (4 ser.)Flera spelblock128–1 465
2Jens SimonsenRapporterade spelblock: 805 (4 ser.) · 813 (4 ser.)Flera spelblock98–1 618
2Claes JohanssonRapporterade spelblock: 866 (4 ser.) · 852 (4 ser.)Flera spelblock78–1 718
3Greger Eneqvist74192,3797
3Tommy Larsson294187,3865
3Göran Olofsson74209,0864
3Viktor Hedlund604160,0880
3Mikael Lövgren404162,5810
3Robert Stenegärd194152,8687
3Edvin Eliasson454163,8835
3Roger Westdal284177,3821
4B-O. Ohlsson414166,3829
4Stig Hoffman514134,3741
4Åke Hallbom304165,8783
4Christer Gustafsson504168,0872
4Leif Johansson364173,3837
4Lennart Lingarp434149,3769
4Jerry Wahlby494140,0756
4N-G. Nordin244167,0764
5Bengt Olsson354161,5786
5Margareta Bandelin604154,8859
5Camilla Olofsson124228,5962
5Ida Wistrand254159,8739
5Hugo Lindqvist394142,3725
5Gill Johansson474145,5770
5Pernilla Nordgren274150,8711
5H-E. Gustavsson344155,8759
6Ingvar Norrby404154,5778
6Bo Hemph504152,3809
6Rolf Johansson344139,5694
6Kjell Ripman394155,5778
6Rune Johannesson464145,8767
6Tom Siltberg294169,0792
6Kurt Bjersander454148,5774
6Lars Ljunggren474154,0804

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.